Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15-woda we wnęce koła zapasowego?????


Gość evo

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy pomóżcie.Od niedawna jestem użytkownikiem Almery N15 wersja SR,3-drzwiowa. Po ulewnych deszczach we wnęce koła zapasowego gromadzi się ogrom wody.Nie znalazłem jeszcze przyczyny.Co mam robić,gdzie się zwrócić? Za wszelkie rady z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię niestety Ci pomóc na odległość w zlokalizowaniu przecieku, ale trzeba to zrobić jak najszybciej i usunąć nieszczelność, bo jesień nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią mnóstwo wody cieknącej z nieba. Póki co to proponuję zrobić niewielki otwór w najniżej położonym miejscu tej wnęki, żeby na bieżąco odprowadzać gromadzącą się w niej wodę. Wiem, że robienie dziur w podwoziu to nie najszczęśliwszy pomysł, ale to chyba lepsze od stojącej wewnątrz wody ( no chyba, że do czasu usunięcia nieszczelności będziesz usuwał wodę ręcznie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze mozesz miec dziurawa uszczelke pod tylna klapa lub szkodzana gumowa uszczelke od przewodow elektrycznych po prawe i lewej stronie klapy ( na gorze w karoserii, zaraz pod klapa) woda moze tam sciekac po ostatnim slupku i zbiera sie w miejscu na kolo zapasowe. Mysle, to ktoras z tych przyczyn. Wiercenia dziury w bagazniku zdecydowanie nie polecam ! napraw ta nieszczelnosc i osusz dokladnie wneke na kolo zapasowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popros kogos by lal ci wode na samochod a sam siedzac w srodku patrz, ktoredy cieknie. oczywiscie najlepiej by bylo jakbys zlozyl kanape mialbys podglad na bagaznik. ostatnio koledze w pracy zbierala sie woda u przedniego pasazera, wina byl zatkany odplyw przy masce i woda, ktora tam stala przez uszczelke zaiwaniala do srodka. z tylu raczej taiej mozliwosci nie ma, wiec moze uszczelka od szyby albo bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliles jak sie tam dostaje?

 

 

Okazało się,że uszczelka była założona na odwrót(ta część która miała być na górze była na dole).Póki co nie cieknie ale blacharz powiedział,że trzeba będzie wygiąć rynienke na łukach w górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...