Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Mokry dywanik po stronie pasażera


Gość wo__jo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że zauważyłem brak płynu w zbiorniczku wyrównawczym :!: moją pierwszą myślą było to że rozszczelniła się nagrzewnica, sprawdzam i faktycznie jest mokry dywanik. Tylko jest jeden problem ta ciecz nie wygląda mi na płyn chłodzący jest za czysta :roll: jak wsadzę rękę między obudowę nagrzewnicy a przegrodę silnika czuje namoczoną zimnym płynem gąbkę (jakaś uszczelka) mimo włączonego ogrzewania. Jakie macie pomysły co to może być :?: Może ktoś już wyciągał nagrzewnicę i podpowie jak się do tego zabrać a jeżeli to deszczówka to którędy może ciec :?:

 

Pytanie dotyczy Micry z 1999 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw to się Kolego upewni co to za płyn. Jeśli chłodzący to będziesz miał sporo roboty. Nagrzewnicy zbyt łatwo się nie wyciąga. Natomiast jeśli to deszczówka, to brałem już udział w tym temacie (Spinka podszybia P10, P11, N14, N15). W K11 zdarzało się to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw to się Kolego upewni co to za płyn. Jeśli chłodzący to będziesz miał sporo roboty. Nagrzewnicy zbyt łatwo się nie wyciąga. Natomiast jeśli to deszczówka, to brałem już udział w tym temacie (Spinka podszybia P10, P11, N14, N15). W K11 zdarzało się to samo.

 

Zauwazylem, ze bardzo duzo wiesz na temat usterek w praktycznie wszystkich modelach Nissana. Czy specjalizujesz sie w naprawach tych aut?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw to się Kolego upewni co to za płyn. Jeśli chłodzący to będziesz miał sporo roboty. Nagrzewnicy zbyt łatwo się nie wyciąga. Natomiast jeśli to deszczówka, to brałem już udział w tym temacie (Spinka podszybia P10, P11, N14, N15). W K11 zdarzało się to samo.

 

Czytałem na forum o tych spinkach ale nie byłem pewny czy występują we wszystkich Nissanach.

A jeżeli chodzi o nagrzewnicę to chyba w mikrze nie jest tak źle bo wydaje się że jest do niej dobry dostęp ;) Ale może się mylę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyłeś wo__jo ostatnio, czy parują Ci szyby ponad normę??? W Oplu Astrze spotykałem się z tym samym przypadkiem. Nadmierne parowanie szyb, mokre dywaniki. Winna temu była nieszczelna uszczelka łącząca podszybie z szybą przednią. Woda szła przez uszczelkę do filtra przeciwpyłkowego, a później do nawiewu i skraplała się na dywanikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten sam problem i udało mi się go w końcu rozwiązać :)

 

pisze co akurat miało miejsce u mnie:

 

1 miałem niedokręcone lusterko od strony pasażera ( a w zasadzie było przykręcone tylko na jedną śrubę a nie trzy) i ciekło tam jak cholera,

 

2 pod szybą przednią (pod tą czarna atrapą) są takie specjalne trzymacze szyby (przydają się chyba podczas montowania szyby) takie białe ala wpinki z zielonym czymś, i jedna jest akurat ustawinoa nad wlotem powietrza i jak jest nieszczelna to pod czas opadów kapie tam prosto do układu wentylacji gdzie zbiera się woda. no i poczasie gdzieś oczywyście musi wypłynąć, w moim przypadku ciekło właśnie od strony pasażera.

 

Jak będę miał jutro trochę czasu to postaram się zrobić fotki żebyś dokładnie wiedział o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pod szybą przednią (pod tą czarna atrapą) są takie specjalne trzymacze szyby (przydają się chyba podczas montowania szyby) takie białe ala wpinki z zielonym czymś, i jedna jest akurat ustawinoa nad wlotem powietrza i jak jest nieszczelna to pod czas opadów kapie tam prosto do układu wentylacji gdzie zbiera się woda. no i poczasie gdzieś oczywyście musi wypłynąć, w moim przypadku ciekło właśnie od strony pasażera.

 

W związku z tym że zdjęcie podszybia jest łatwiejsze niż wyciągnięcie nagrzewnicy zacząłem od podszybia i doszedłem do takiego samego wniosku że spinka podtrzymująca szybę jest dokładnie nad wlotem powietrza i w moim przypadku była pęknięta dlatego potraktowałem ją silikonem jak zresztą całą szybę na dolnej krawędzi. Teraz nic tylko czekać na deszcz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko "usterka" micry, u mnie w maximie jest to samo, jest to przypadłość wszystkich prawie modeli, niewiem jak w nowych ale tych starszych to standard.

Poszukaj troche na forum bo naprawde bardzo dużo było o tym wałkowane :wink:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj troche na forum bo naprawde bardzo dużo było o tym wałkowane :wink:

Powodzenia

Czytałem o tym na forum, ale akurat na forum Micry nie było takiej informacji dlatego zadałem pytanie a poza tym moje pytanie dotyczyło również nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że zdjęcie podszybia jest łatwiejsze niż wyciągnięcie nagrzewnicy zacząłem od podszybia i doszedłem do takiego samego wniosku że spinka podtrzymująca szybę jest dokładnie nad wlotem powietrza i w moim przypadku była pęknięta dlatego potraktowałem ją silikonem jak zresztą całą szybę na dolnej krawędzi. Teraz nic tylko czekać na deszcz :wink:

 

Jak nie chcesz czekać na deszcz to zawsze możesz polać wodą z węża lub wiaderka (delikatnie lekkim strumieniem w okolicy spinki, tak żeby nie nalać bezpośrednio do otworu wentylacji ).

Najlepiej jest wtedy odkręcić wentylator (jest nad stopami pasażera), wtedy trza sie odpowiednio ulokować, i najlepiej wcisnąc tam łapę. Będziesz wtedy wiedział czy woda dostaję się do wentylacji.

Co prawda bez drugiej osoby do polewania będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w koncu wyjasnilo sie co to jest ?? bo mnie to tez dotyczy :) po nocnych opadach deszu wsiadlam do auta i na dywaniiku kierowcy .. jeziorko.. wlozylem reke pod deske rodzielcza i wyczylem wode.. ale neistsy ze sie spieszylem do pracy nie mialem czasu zlokalizawac ktoredy doateje si eta woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym na forum, ale akurat na forum Micry nie było takiej informacji dlatego zadałem pytanie

 

A co tu wyjaśniać

Ten temat na forum micry już był także poruszany i na 99% to jest podszybie:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4627

 

To było czy nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie znalazłem tego wontku, ale 2-gie pytanie pozostaje jak dużo trzeba rozebrać aby dostać się do nagrzewnicy :?:

 

Poza tym po testach szczelności nalała mi się woda do jednego z reflektorów przednich czym to uszczelnić :?: zwykłym silikonem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stary temam ale odgrzebać muszę.

Słyszałem, że nie powinno się używać silikonu gdyż zawiera octany a te po zmieszaniu z wodą powodują powstanie kwasu octowego. Kwas octowy utlenia metal, czyli powoduje korozję.

 

Proszę o porady osoby, które już silikonowały podszybie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie się do tego wątku bo poprzedni właściciel, ściągając plastik podszybie pourywał zaczepy, poza tym nie mam tam kołków w miejscach w których powinny być. Czy woda może wpływać pod ten plastik? Bo u mnie od strony pasażera jest ok 1mm szczelina i na pewno tam zacieka. Jako, że mi też ciekło zasmarowałem całe te plastiki silikonem i czekam na deszcz:-) Martwi mnie tylko ten plastik:-/ jakby co to go przykleje do szyby:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jestem tu nowy, ale od razu znalazłem odpowiedź na cieknącą Micrę (dywanik po stronie pasażera). u mnie było jeszcze łatwiej. Po otworzeniu maski okazało się, że uszczelka pod szybą była źle zamontowana. Jedyne, co musiałem zrobić to ją odpowiednio ułozyć :)

Dzisiaj rano sprawdziłem (w nocy nieźle lało) i suchutko. Także zanim zaczniecie grzebać przy "podszybiu" sprawdźcie dobrze swoje uszczelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...