Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wiatraki N16


Gość Gołąb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Powracam z tematem wiatrakow n16. Dzis przy okazji nabijania klimy dowiedzialem sie ze jak sa dwa wiatraki to powinny dzialac dwa...

 

u mnie dziala tylko jeden - prawy patrzac z pozycji kierowcy

 

po zmianie kostki z prawego do lewego - lewy dziala... (nie podlaczalem drugiej kostki - nie siegala) wiatrak sie krecil...

 

Czy moze to byc jakis bezpiecznik? jesli tak to ktory? jak sie nazywa?

Czy moze mam gdzies urwany ktorys kabelek? Ma ktos jakies pomysly z tym zwiazane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet poeiwdzial ze tamten co nie dziala powinien sie wlaczyc pierwszy... a wczesniej jak pisalem na forum tak z ciekawosci o tym to u innych wlaczaja sie oba po wlaczeniu klimy...

 

wiec na bank cos jest nie tak tylko jeszcze nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest AC - są dwa wentylatory. W starszych autach, bez klimy - był jeden. Ale, jak się klimę dokładało, to dokładało się też wentylator. Czyli jak są dwa, to dwa mają się włączyć równocześnie, czy klima jest włączona, czy nie.

Przynajmniej w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest AC - są dwa wentylatory. [...] Ale, jak się klimę dokładało, to dokładało się też wentylator. Czyli jak są dwa, to dwa mają się włączyć równocześnie, czy klima jest włączona, czy nie.

Przynajmniej w tym aucie.

 

 

no wlasnie u mnie sie nie wlaczaja... nawet ostatnio udalo mi sie zmusic go do wlaczenia wiatrakow z powodu podniesienia temperatury silnika (jazda na jedynce po lakach - na rybki jechalem ;) ) i wlaczyl sie tylko jeden... a jak wlaczylem do tego klime to poprostu zaczal sie szybciej krecic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zobaczyć te bezpieczniki najlepiej zobacz gdzie są usytuowane w manualu bo ja też nie wiem. A jak z bezpiecznikami będzie wszystko OK to chyba musisz tą kostkę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak jeden dziala i jak kostki zmienie dziala drugi to czujniki i komputer sa ok - tak mniemam.

 

kostke dzis ogladalem wszystko ok.

 

Jutro jade do elektryka niech sie tym zajmie!

 

[ Dodano: Sro 23 Sie, 2006 ]

elektryk d*pa w kulki sobie polecial - jedyny co chcial co kolwiek z tym zrobic

 

mowil cos o jakiejs porcelance, albo microprocesorze ze sie popalilo

 

kto wie cos na ten temat?? gdzie tego szukac jak to wyglada co kolwiek bo przydalo by sie to zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
ja jak włączam klimę to od razu dwa się uruchamiają

Możliwe że ci padł bezpiecznik lub z kostką coś nie tak

Witam!

Odświeżę temacik w związku z niejasnościami.

W swojej N16 mam klimę i oczywiście 2 wiatraki.

Niestety jak włączam klimę to one się jednak nie włączają :zdziw: a chyba powinny.

zostawiłem auto tak na 10 minut na postoju z włączoną klimą i nic .

Temperatura silnika w połowie wskaźnika i stoi. Sprężarka się włącza i wyłącza co jakiś czas, ale to chyba tak ma być. Bezpieczniki są ok.

Jak stoję w korku to niestety po chwili leci ciepłe powietrze. Niema tego problemu jeżeli jadę, nawet wolno. W czasie jazdy chłodzi idealnie.

Dzięki za wszelkie sugestie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mim samochodzie zaraz po włączeniu AC, nawet przy zimnym silniku ruszają oba wiatraki. Wyłączenie wentylatora nawiewu lub przycisku AC powoduje zatrzymanie klimy i wentylatorów.

Ponieważ klimatyzacja pompuje ciepło wentylatory muszą być włączone nawet przy zimnym silniku na postoju aby to ciepło przepompować do otoczenia. Nie wiem tylko czy w trakcie jazdy są wyłączane czy kręcą się cały czas.

 

"Jak stoję w korku to niestety po chwili leci ciepłe powietrze" - po prostu w korku przy wył. wentylatorach nie ma możliwości odbierania ciepła z wymiennika zamontowanego z przodu przed chłodnicą. Reasumując coś jest nie tak z Twoim samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mim samochodzie zaraz po włączeniu AC, nawet przy zimnym silniku ruszają oba wiatraki. Wyłączenie wentylatora nawiewu lub przycisku AC powoduje zatrzymanie klimy i wentylatorów.

Ponieważ klimatyzacja pompuje ciepło wentylatory muszą być włączone nawet przy zimnym silniku na postoju aby to ciepło przepompować do otoczenia. Nie wiem tylko czy w trakcie jazdy są wyłączane czy kręcą się cały czas.

 

"Jak stoję w korku to niestety po chwili leci ciepłe powietrze" - po prostu w korku przy wył. wentylatorach nie ma możliwości odbierania ciepła z wymiennika zamontowanego z przodu przed chłodnicą. Reasumując coś jest nie tak z Twoim samochodem.

 

No takie też odnoszę wrażenie :/

Tylko gdzie szukać, bo do ASO to raczej w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dawno nie zagladalem na forum... ale widze ze wiatraki wrocily...

 

Wiatraki powinny krecic się dwa (przy włączonej klimie) obojętnie czy zimny czy cieply silnik...

 

u mnie krecil sie tylko jeden, problemem okazało się ze na jakims przegladzie (lub od nowosci) jeden bezpiecznik (przekaźnik) pod maska zamiast do wiatraka byl wlozony w miejsce od ABSu - ktorego nie posiadam... sprawdz czy tam Ci czegos nie poprzekecano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie kręci się żaden :/

A ten przekaźniczek jest raczej w dobrym miejscu.

Dziś jeszcze raz to wszystko sprawdzę na spokojnie.

Wczoraj nie miałem czasu, a do tego się wpieniłem dochodząc do powyższych wniosków.

Auto tak miało odkąd kupiłem(kwiecień07) ale nie zauważyłem. Nigdy nie miałem auta z klimą.

Najwidoczniej coś ktoś nakombinował u poprzedniego właściciela :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu jest dokładnie wyszczególnione kiedy które wiatraki się załączają, tylko że nie udało mi się tego teraz znaleźć :/

 

Znalazłem

coolingfanlk7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze raz wszystkie bezpieczniki i kostki.

Niestety nic nie znalazłem, a wiatraki jak nie kręciły tak nie kręcą :/

Chyba trzeba będzie elektryka jakiegoś nawiedzić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiartraki oba nie włączają się razem z klimą. włączają sie jak czujnik temperatury zadziała. Niestety. jak dłużej pochodzi klima i jest problem z odebraniem ciepła z chłodnicy. tak mówią połączenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiartraki oba nie włączają się razem z klimą. włączają sie jak czujnik temperatury zadziała. Niestety. jak dłużej pochodzi klima i jest problem z odebraniem ciepła z chłodnicy. tak mówią połączenia .

A manual, który wkleił Teres mówi coś innego :zdziw:

Posty poprzedników, również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A manual, który wkleił Teres mówi coś innego :zdziw:

Posty poprzedników, również.

 

Wydaje mi się że to co wkleił Teres obrazuje włączanie się wiatraków dla chłodnicy silnika a nie klimatyzacji.

 

U mnie po włączeniu klimy odrazu włączają się oba wiatraki.... przy normalnej jeździe (bez klimy) jeszcze nie zdarzyło mi się żeby włączył mi się jakikolwiek wentylator... wskazówka na wskaźniku temp. zawsze stoi po środku... nawet w upalne dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A manual, który wkleił Teres mówi coś innego :zdziw:

Posty poprzedników, również.

 

Wydaje mi się że to co wkleił Teres obrazuje włączanie się wiatraków dla chłodnicy silnika a nie klimatyzacji.

U mnie po włączeniu klimy odrazu włączają się oba wiatraki.... przy normalnej jeździe (bez klimy) jeszcze nie zdarzyło mi się żeby włączył mi się jakikolwiek wentylator... wskazówka

na wskaźniku temp. zawsze stoi po środku... nawet w upalne dni :P

 

Może nie jasno napisałem :zdziw:

Włączam klimę i nie kręci się żaden wiatrak.

Wskaźnik temperatury,również nigdy nie przesunął się dalej niż połowa skali.

Przecież dlatego są 2 wiatraki, że jest klima. I to one mają się kręcić po włączeniu tej klimy (a się nie kręcą).

Innych wiatraków niema ;) W/g tego co wkleił Teres o te właśnie wiatraki chodzi.

Po włączeniu klimy powinny się kręcić na "low speed". Nawet przy zimnym silniku czy też niskiej temperaturce zewn.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych wiatrakow nie ma bo przy przegrzanym silniku czy przy wlaczaniu klimy krecą się te same...

 

wlaczasz klime wlaczaja sie dwa (tzn powinny sie wlaczac)

 

teoretycznie gdy silnik sie grzeje wlacza sie jeden, z tego co mi sie wydaje powinien to byc lewy (patrzac za kierownicy)

 

u mnie maja inna budowe te wiartaki jeden ma wiecej lopatek...

 

nie wiem czy dobrze mi sie wydaje ale zobacz kolo chlodnicy po lewej stronie (patrzac za kierownicy) masz taka puszke i do niej dochodza kable... moze to ona czyms (wiatrakami) steruje a kabelki sie uszkodzily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...