Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy drążek kierowniczy może stukać? Czy to raczej wahacz?


Gość zient

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Klubowicze,

od kilku miesięcy jestem szczesliwym posiadaczem p11 '98, ale jak to mowia nie ma rozy bez ognia:)

W związku z nasilającymi się stukami w zawieszeniu przód odwiedziłem dziś warsztat, po lekturze na forum w 100% przekonany o koniecznosci wymiany wahacza gornego. O dziwo mechanior, po tym jak podniosł fure pogrzebał w wahaczach i stabilizatorach jakąś łychą, stwierdził ze wahacze sa ok, ale za to drazek kierowniczy do wymiany.

 

Czy to możliwe?

 

Na niniejszym forum slowo 'drążek' nie przewija sie zbyt czesto w przeciwienstwie do np. 'stablilizator'. Czy drążek może pukać na dziurach i czasami przy ruszaniu? Czy raczej podejrzewać mechaniora ze sie myli? Czy jest jakis sposob zeby zdiagnozować usterke na 100%?

 

Bede b. wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Oczywiście rozważania bez oględzin będą czysto teoretyczne. Jeżeli mechanior przy użyciu łyżki sprawdził wachacz i stwierdził że to puka drążek to jest to jak najbardziej możliwe, niestety jest bardziej niebezpieczne. Drążek kierowniczy składa się z przegubów kulowych i kawałka pręta. Pręt oczywiście pukać nie może ( nie mylić z pukaniem prętem bo to inna para kaloszy :) ) natomiast przeguby kulowe owszem mogą pukać . Świadczy to o tragicznym stanie tychże przegubów i kwalifikuje drążek do NATYCHMIASTOWEJ wymiany. Specjanie wykrzyczałem wielkimi literami bo wprawdzie tylko raz ale za to na własne oczy widziałem swobodny lot Żuka z rozpiętym własnie przegubem drązka kerowniczego. Czego ani Wam ani sobie nie życzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dobrze że jest takie forum. Wielkie dzięki!!!

 

Jutro mialem zamiar jechac 200 km, ale po lekturze od razu mi przeszło.

 

Fura idzie natychmiast na parking i czeka na wymianę drążka, przy okazji zobaczymy tez dokladnie co tam z wahaczem. Czy waszym zdaniem łycha to wystarczające narzędzie do diagnozowania stanu zawieszenia? Czy moze konieczna jest wizyta na 'szarpakach'?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klubowicze,

od kilku miesięcy jestem szczesliwym posiadaczem p11 '98, ale jak to mowia nie ma rozy bez ognia:)

W związku z nasilającymi się stukami w zawieszeniu przód odwiedziłem dziś warsztat, po lekturze na forum w 100% przekonany o koniecznosci wymiany wahacza gornego. O dziwo mechanior, po tym jak podniosł fure pogrzebał w wahaczach i stabilizatorach jakąś łychą, stwierdził ze wahacze sa ok, ale za to drazek kierowniczy do wymiany.

 

Czy to możliwe?

 

Na niniejszym forum slowo 'drążek' nie przewija sie zbyt czesto w przeciwienstwie do np. 'stablilizator'. Czy drążek może pukać na dziurach i czasami przy ruszaniu? Czy raczej podejrzewać mechaniora ze sie myli? Czy jest jakis sposob zeby zdiagnozować usterke na 100%?

Bede b. wdzieczny za pomoc

 

U mnie objawy były dokładnie takie, jak przy zużyciu wahacza, ale właśnie 2 dni temu mechanior stwierdził, że to stuka drążek kierowniczy. Po lekturze tego wątku i po twarzy mechanika widać, że to poważna sprawa. Czekam na sygnał od mechaniora na wymianę tego drążka, aż przyjdzie zamówiony drążek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuki skończyły się wymianą końcówki drążka, po niespełna 1kkm znów się pojawiły i tym razem był to sworzeń wahacza (ten przy kole). Warto więc sprawdzić oddzielnie stan końcówki, sworzni i łącznika stabilizatora. Nie są to drogie elementy, a taniej wyjdzie wymienić za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne stuki zostały zdiagnozowane jako obluzowane klocki hamulcowe. Występowało to m.in. przy ruszaniu do przodu po cofnięciu i vice versa (przy rozpoczęciu cofania po jeździe do przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...