Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Sprężyny na tył do P11 hatch


Gość Stranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło mnie coraz bardziej wkurzać, że moje auto z tyłu jest wyraźnie niższe od większości napotkanych na drodze P11'ek. Uznałem, że winne temu są wygniecione sprężyny więc postanowiłem poszukać nowych. I tu moje pytanie. Czego szukać? Jakichś markowych ( Sachs'a czy coś podobnego ) czy olać to i kupić taniznę w JC ( jeśli jest ;) ).

 

Tak przy okazji. Czy zuzyte amortyzatory mogą wpływać na wysokość zawieszenia?

 

Z ciekawostek powiem Wam, że poszukując sprężyn w necie natknąłem się na katalog Sachs'a, w którym są dwa rodzaje sprężyn na przód ( zajrzałem z ciekawości, bo mnie potrzebne są na tył ). Różnią się tym, że jedne są do aut ... z klimą, a drugie do tych bez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Myslałem o lekkim podhabrowaniu ale firma której to zleciłem nie staneła na wysokości zadania.

Wymieniłem na sprężyny od kombi. Są nieco sztywniejsze ale za to autko odwdziecza się mniejszym bujaniem i nie zachowuje się jak tapczan :diabel: .

Jednak nadal autko leciutko (ok. 1cm) tyłem jest niższe :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal autko leciutko (ok. 1cm) tyłem jest niższe :<

A wymieniałeś sprężyny na nówki, czy używane? "Wstał" Ci trochę po wymianie, czy wysokość kufra się nie zmieniła?

Bo może przyczyny należy szukać gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sie miałem z sprężynami kupiłem nówki ale po załozeniu zdjąłem je szybciutko bo auto za wysokie mi sie wydawało teraz ma H&Ra na przodzie i qrcze nie pamietam nazwy ale na tyle mam standard od TD + amorki kayabyExcelG nóweczki

tył w większości P11ek jest jakby niżej niż przód - u mnie jest na odwrót

jest sztywno ale na zakrętach trzyma sie auto jak przyklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal autko leciutko (ok. 1cm) tyłem jest niższe :<

A wymieniałeś sprężyny na nówki, czy używane? "Wstał" Ci trochę po wymianie, czy wysokość kufra się nie zmieniła?

Bo może przyczyny należy szukać gdzie indziej...

 

 

spręzyny nówki. obecnie na kayabach, nowe oryginalne górne mocowania.

Coś konstrukcyjnie gdzieś popsuli, skoro nie wyrównało to nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w większości P11ek jest jakby niżej niż przód - u mnie jest na odwrót

jest sztywno ale na zakrętach trzyma sie auto jak przyklejone

Ja chciałbym osiągnąć dokładnie taki sam efekt, ale bez obniżania przodu, ewentualnie bardzo nieznacznego bo już mam dość walenia miską w krawężniki.

 

A próbował ktoś może rozciągać sprężyny? Słyszałem, że to doraźne rozwiązanie, bo sprężyny szybko ubijają się spowrotem. Przećwiczył to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a ja myslalem ze to tylko moje nismo jest jakos dziwnie nisko zawieszone :) ciagle gdzies ryje micha o glebe lub jak zjezdzam gdzies z wiekszego kraweznija to zachaczam przodem lub gdzies podwoziem:( mam znajomego ktory wyciaga takie sprezyny ale mowil mi ze roznie to bywa z tym rozciaganiem . zawsze nowe to nowe . do kombi mi kazal mi lepiej kupic nowe a tym bardziej ze woze ciezary.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w większości P11ek jest jakby niżej niż przód - u mnie jest na odwrót

jest sztywno ale na zakrętach trzyma sie auto jak przyklejone

Ja chciałbym osiągnąć dokładnie taki sam efekt, ale bez obniżania przodu, ewentualnie bardzo nieznacznego bo już mam dość walenia miską w krawężniki.

 

A próbował ktoś może rozciągać sprężyny? Słyszałem, że to doraźne rozwiązanie, bo sprężyny szybko ubijają się spowrotem. Przećwiczył to ktoś?

 

jak kupiłem auto to było nisko i z przodu i z tyłu i jak jechałem na full załadowany i przejzdzałem przez progi zwalniające to czasmi tką listwą co jest przed tylna osia haczyłem ale potem tył podniosłem z 4 cm i np jak wyjeżdzam z np parkingu przy galerii dominikańskiej to wogóle nie hacze a koleszka co ma nową-neobniżoną ibize haczy.

Boje sie tylko co będzie jak w końcu zderzak zmienie na org. hihi bo jest z 3/4cm niższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze nowe to nowe . do kombi mi kazal mi lepiej kupic nowe a tym bardziej ze woze ciezary.pozdro

No dobra, a jak nowe też wiele nie pomagają? Nie chcę kupować nówek, a potem się rozczarować brakiem rezultatu.

 

Ale jest jeszcze jedna kwestia. Nikt nie odpowiedział mi czy na wysokość zawieszenia mogą mieć wpływ zużyte amorki?

 

[ Dodano: Pią 01 Gru, 2006 11:07 ]

No i jeszcze jedno. Ktoś z Was wspominał że ma sprężyny od kombi na tyle. One są dłuższe od tradycyjnych, czy tylko twardsze? Jeśli dłuższe to ile? Czy ich montaż wymaga jakichś przeróbek, czy jest identyczny z oryginalnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzebuje stary temat.

Chciałbym trochę podnieść tył auta, bo często szoruję hakiem po podjazdach, a tył dodatkowo butlą gazową obciążony i hakiem. Czy dałoby radę do P11.144 Hatchback włożyć sprężyny i amortyzatory od WP11.144 (kombi) ?

Czy ktoś juz cos podobnego zrobił i czy przyniosło to efekt wyżej stojącego tyłu?

Czytałem że w p10 w tym celu można zastosować sprezyny dedykowane do Daewoo Nubiry kombi.

Chyba że macie jakieś inne patenty związane z tym tematem?

Mysle tez o zleceniu rozciagniecia tylnych sprezyn. Robil ktos w tym zakladzie: http://www.resory-lodygowa.com.pl/ ?

Chyba zeby jakies gumowe podkladki dac w sprezyny...ale ponoc to niezbyt bezpieczny patent.

prosze o pomocne newsy osob ktore sie z ta kwestia juz rozprawily.

 

No i cos nie moge odgrzebac tematu...

Mam akurat auto u mechanika i chce cos z tym tyłem zrobic zeby wyzej poszedl. Chce kupic sprezyny od kombi ale nie wiem czy technicznie da rade je zalozyc?...no i czy wogole cos to da... Zna ktos wymiar na dlugosc nowej sprezyny do hachbacka i do kombi?

Prosze o jakies podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariano Italiano

mój kolega mial ten sam problem, tylko w vw vento. mechanik zalecił mu wymiane kielichów. czy w primerce p11 dałoby rade coś takiego zrobić ?? oczywiście pytam o tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle coraz bardziej nad założeniem jednak sprezyn na tyl od kombi : http://allegro.pl/sprezyny-nissan-primera-p11-tyl-monroe-i1443367854.html

Da rade je upchnac w hachbacku czy trzeba mocno kombinowac z mocowaniami zeby weszly te sprezyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyo: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/4864-amortyzatory-tu-i-tylko-tu/page__view__findpost__p__761800

Z tego by wynikało, że można...

 

Yyy a na http://nissan4u.com/parts/ niestety wychodzi, że sprężynki z GT i Wagon to co innego. Odpowiednio 550202F516 i 550208F815.

Ciężka sprawa ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moze zarzucilby ktos zdjecie i rozmiar sprezyny na tył w p11 do kombi a ktos inny do sedana/hachbacka jak by akurat wymianial? Wtedy by sie raz na zawsze wyjasnilo czy mozna od kombi sprezyny do hachbacka upchnac!

 

Tutaj w sumie znalazlem jeszcze cos na ten temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66739-p11-wymiana-spryn/page__p__734034__hl__%2Bamortyzator+%2Bty%B3__fromsearch__1#entry734034

 

Ale tez na wymiarach srednicy tych sprezyn by mi zalezalo.

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź z jednego ze sklepów posiadających w ofercie sprężyny do primery p11.

Takie wymiary mi podano:

"wymiary spręzyny na tył do hachback primery p11:

Średnica 1 [mm]: 77.00

Średnica 2 [mm]: 88.00

Średnica drutu [mm]: 12.25

Wysokość [mm]: 287.00

 

Wg. sprzedawcy sprężyna od combi nie podejdzie do hachbacka

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukuję właśnie internet szukając informacji czy sprężyny z kombi podejdą do hachbacka i trafiam na ten temat, coś już wiadomo więcej?

 

z tego co ja znalazłem to amortyzatory są takie sama w kombi i hachbacku więc sprężyny przynajmniej na długość też powinny być takie same, ew. grubością drutu mogą się różnić, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki tylne w kombi i hatch nie są takie same, nie wiem jak z wyglądu ale mają różne nr katalogowe. Kombi ma wspólne amorki z wersją GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi ma wspólne amorki z wersją GT.

z GT w sedanie czy hb?

Edytowane przez marlos90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi też nisko siedział i wymieniłem na jakieś niemieckie sprężyny do tego modelu i jest znacznie lepiej mimo że zawsze mam pełny bak i butle z gazem.

nie polecam montowania od kombi są za sztywne trza było by zmienić przód bo w zime na zakręcie zamiast przejąć energie odśrodkową tył wyprzedzi ci przód i może być nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hello !

co z tymi sprężynami? ktoś już ma jakiś patent jakie sprężyny włożyć do zagazowanego = cięższego niż standardowe P11 ? Jest może jakaś firma , która robi takie sprężyny? Wkrótce będę wymieniał amory i nie wiem czy sprężyny czasem też nie trzeba będzie wymienić ... do tego poduchy .. moje cudo to sedan, ale to chyba bez znaczenia - hatchback nie ma innych...pzdr

Edytowane przez enkipenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...