Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tajemniczy olej-nissan xz


Gość Lokys

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie może co się pod tym hasłem kryje?? w instrukcji do P11 do skrzyni zalecają GL-4, ale już do P11.144 - special product nissan xz :/ strony producentów olejów powtarzają za instrukcją ''special product''!! W serwisie powiedzieli zwykły 75w90!! Co zalewacie drodzy forumowicze i czy ktoś rozgryzł ten tajny olej nissana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie to :

Nissan Gear Oil XZ to wg serwisówki do N16FL - Genuine Nissan gear oil, API GL-4, viscosity SAE 75W-80. Dla Europy Nissan dopuszcza jako ekwiwalent oleje syntetyczne o API GL-4, i klasie lepkości 75W-90. To tyle. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie a konkretnie to jakie oleje do manualnej uważacie za dobre dla silnika QG16DE w serwisie mi mówili że kiedyś lali Shell a teraz jadą na Texaco /tylko dalej nie znam pełnej nazwy poza parametrami /.

 

Ma ktoś coś sprawdzonego?

 

 

A i ile wchodzi do skrzyni manualnej dla silnika QG16DE?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam zalany Castrol TAF-X 75W-90 GL 4-5. Miałem Texaco 75W-90. Na Castrolu jest lepiej, tzn skrzynia chodzi lżej. Koledzy polecają jeszcze Shell Transaxle. Do skrzyni w N16 1,5 wlałem niecałe 3L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...