Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Luźny drążek skrzyni biegów


Gość hot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć HOT,

 

ja mam ten sam problem i na 99% padłą ci spręzyna przy kasecie biegów, lewarek jak ciągniesz do siebie nie stawia oporu,ale jak odpychasz zeby wrzycić wsteczny albo 5 to jest opór? Jeśli takie masz objawy to tak jak mówiłem padła sprężyna w kasecie,ale żeby cie uspokoić w ASO Nissan kosztuje to 100zł razem z naprawą. Wiem bo dzownilem i musze sie umówić,także jak widzisz suma jest mała więc zaden problem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padłą ci spręzyna przy kasecie biegów

 

Chodzi o sprężynę, która jest bezpośrednio pod lewarkiem. Żeby się do niej dostać trza zdjąć osłonę blaszaną nad wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega B12 ma racje,to ta spręzynka....

Do tego jak popukasz w lewarke to powinieneś słuszeć taki metaliczny dzwięk ( rezonans ) ja tak mam przynajmniej,bo pewnie gdzies zaraza sie oberwala i obsunela i teraz łupie po innych częsciach...

B12 powiedz tak z czystej ciekawości czy do tego zabiegu trzeba zdejmować tłumik czy można sie tam dostać bez tej czynności i czy takie spręzyny są gdzieś dostępne w sklepach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, czyli jak to zwykle bywa w ASO chcą mnie wydymać hehe...

A masz może jakies info na temat jaka to powinna być ta spręzynka? Chodzi mi o jakies wymiary czy coś...bo jak tak to w czwartek mam wymiane sprzęgła,olejów itd,wiec może moj mechanior by mi i tą spręzynke wymienił...Za wszelkie informacje na ten temat z góry dziekuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprezynka ktora zamontowalem ma kolo 3cm srednica zwiniecia jakies 0,5cm,

czym grubsza bedzie sprezynka tym sztywniejszy bedzie drazek,

jezeli urwala wam sie pierwszy raz to mozna zalozyc ta co jest, ona zazwyczaj urywa sie na zgieciu i mozna ja ponownie zalozyc. U mnie jak urwala sie pierwszy raz to zalozylem ta sama i wytrzymala jakies 2 lata i teraz niedawno sie urwala znowu wiec zalozylem troszeczke grubsza.

Najlepiej ja wymontowac i z ta sprezynka podjechac do sklepu i dobrac. Wymiana to maks 20 min, wystarczy kanal. Od spodu odkrecamy blache ktora trzyma sie na 4 srubach o ile dobrze pamietam i juz widac drazek od spodu i ta sprezynke.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy dzieki chłopie... uratowałes mi chyba 100pln i czas stracony pod ASO. Dorzuce tą czynność do listy napraw jakie będą miały miejsce w czwartek , mam nadzieje że da sie to zrobic bez zadnej ceregieli,a jak nie to znaczyć będzie ze mechanior jest piz*a a nie mechanior....hehe

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo mozna rociagnac stara sprezynke i założyc ja na nowo. Mi tak smiga juz dwa lata, wiec po co przepłacać, 3 złocisze to browar heheh :D

A naprawa tego to jakies 10-15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy, teraz juz będe miał wszystkie usterki usuniete,także Nysmo będzie na wiosne przygotowane w 100% i bez usterek :P

 

P.S. i tak twierdze że Nissan jest droższy w utrzymaniu niż Opel ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość majchrzok

witam. zmenilem sobie ta sprezynke i jest okk. ale teraz mam problem taki ze gdy odkrecalem sruby pocujace to blache nad wydechem to mialem 2 tak zarabane ze mi sie ukrecily. czy mozna do nich jakos dojsc od drugiej strony? od wnetrza?? odp pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna do nich jakos dojsc od drugiej strony? od wnetrza??

 

A po co? Co to ci w ogóle da? Nawierć obok nowe dziury. Nawet bez gwintowania, na wkręty 5 lub 6 mm. Przecież to tylko kawałek lekkiej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majchrzok

a to mi da ze one zapewne wystaja w jakims stopniu i moze bym dal rade dzieki temu je wykrecic. jak sie nie da to zostanie tylko nawiercenie obok bo z niskich obrotow mam teraz taki dziwny metraliczny dziwek bo ta blacha sie obija o kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy wymianie sprzęgła mechaniory zrobili mi tą spreżynke, powiem wam że inny świat, lewar nie lata na jak głupi, wszystko jest OK, serdecznie polecam ten zabieg tym którzy mają z tym problem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Darek_2208

no czytałem wszystkie zabiegi i nic mi to nie dało. wymieniłem sprężyne i tylko ściąga lewarek do prawej. ale dzwignia dziwnie stoi bardziej do prawej strony czyli do 5 biegu. i co z tym fantem zrobic?? pomużcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sprężyne i tylko ściąga lewarek do prawej.

Jeśli była cała i na swoim miejscu to niepotrzebnie. Jak pęknie to lewarek nie wraca do środka z 1-2. Natomiast jeśli nie wraca z 5-R to winny jest pewien, mały mechanizm, znajduje się w dolnej części skrzyni, od dołu jest przykręcony śrubką na wkrętak krzyżowy. Mechanizm się posypał wewnątrz, albo się zaciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek_2208
wymieniłem sprężyne i tylko ściąga lewarek do prawej.

Jeśli była cała i na swoim miejscu to niepotrzebnie.

 

A nie wiesz jak można to zrobić?? bo zapewne chodzi o te drążki i tam na końcu jednego jest luz. Pomóżcie bo ta dźwignia trochę denerwuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

B12 a czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tego mechanizmu przy skrzyni biegów? Bo u mnie lewarek biegów od pozycji "luz" chodzi lekko w lewo oraz do przodu i do tyłu ale w prawo już chodzi ciężko :( oraz dość "energicznie" powraca do pozycji "luz" Byłem w autokomisie żeby porównać działanie lewarka z inną nyską ale tam lewarek chodził we wszystkie strony bez żadnego oporu a dźwięk jaki było przy tym słychać przypominał gmeranie patykiem w garnku ze śrubkami :diabel2: To ja już wolę tak jak mam :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...