Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypadanie zapłonu- ręce już mi opadają


Gość rybisia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

mam Almere z 2001 roku w benzynie 1,5litra. Samochod na obrorach miedzy 1,5 a 2,8 tys mocno szarpie, galka od biegów skacze (pewnie z powodu nierownych obrotów silnika) Byłam u kilku mechaników. Podłączyli pod "komputer" pojawił się komunikat na temat wypadania zapłanu. Pali sie mi zółta ikonka z silniczkiem ale czasem gaśnie (nawet gdy nie świeci szarpie) Wymienili mi świece (jak powiedział inny mechanik je oglądając niepotrzebnie bo równo wypalone??) wymienili mi filtr paliwa, poiwetrza. Trzeci fachowiec odlaczył jakieś sondy z innej almery przełożył kable i nic. Nie mam samochodu tydzień. Da się nim jeżdzić ale wolno dodając gazu, l na 3-5tym biegu juz tak nie szarpie, silnik rozpedza auto do 150km, z wyzszymi obrotami wszystko ok. Mieszkam w woj. podlaskim cieżko o ASO ale na tygodniu będę w Wawie. Wydałam już trochę grosza i nic. Co mam robić i gdzie?? Znajomy taksówkarz powiedział, że może może być to wina komputera... Może jakieś pomysły, może ktoś miał podobny objaw, bo u mnie (Zambrów) mechanicy jak mówi mój chłopak wiecznie się uczą... PROSZE O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba koleżanka ma problemy z rozrządem... a dokładniej z łańcuszkiem rozrządu. Wszystkie te objawy wskazują przynajmniej według mnie na to że czeka koleżankę wymiana tego ustrojstwa... dodam że niestety nie jest to tania operacja koszt może wachać się w granicach nawet do 3.000 zł zależnie od ASO czy warsztatu.... ale niech się koleżanka nie martwi bo czasem można to naprawić taniej ;)

 

Ewentualnie może pada czujnik położenia wału??

 

Niech koleżanka poczeka aż wypowiedzą się bardziej obeznani z tym problemem a napewno razem coś poradzimy :D

 

A tak apropos witamy nową kobietkę w naszym klubie :P Prosimy o uzupełnienie profilu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wyglada z opisu na czujnik polozenia walu :!:

Z tego co tu czytam to w N16 to czesta usterka.

Jesli tamte mechaniory maja dostep do takiej czesci, niech podmienia i powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcioman

Mialem to samo :!!:

W ASO powiedzieli ze rozrzad

U zaufanego mechaniora zmienili czujnik polozenia walu

Autko nie szarpie

Odmulilo sie

Kontrolki CHECK ENGINE brak

Ale nie wykluczone ze to moze na krotko przedluzyc zywotnosc i rozrzad trzeba bedzie wkrotce wymienic :/

PS Oryginalny kompletny rozrzad to koszt okolo 1000 zl bez montazu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez padł czujnik położenia wału, ale nie objawiało się to niczym szczególnym - po prostu pewnego dnia podczas jazdy samochod po prostu zgasł i tyle. Na szczescie wymienili mi to za friko - bo dziwnym zbiegiem okolicznosci nie zrobili mi tego wczesniej podczas nienaglosnionej w mediach akcji serwisowej.

 

Nie znam sie za bardzo, ale czujnik to elektronika i ona poracuje zero-jedynkowo - albo dziala, albo nie dziala. Skoro objawy sa takie szarpiaco-drgajace - to na oko raczej lancuch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero jedynkowo to pracuja komputery i ich oprogramowanie.

To o czym mowimy to elektryka, opor itp.

Czujnik moze podawac zla wartosc oporu podczas zblizania sie walu i takie objawy to normalka.

Po drugie trzeba wyeliminowac latwe do sprawdzenia usterki niz proponowac komus odrazu zmieniac rozrzad za konkretna kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wybieram sie do serwisu. W sumie nie wiem od czego znowu zaczac. Mam nadzieje ze nie wymienia mi polowy samochodu. Duzo było już zrobione ale nic nie pomogło. Nie miałam tylko wymienionego tego czujnika wału i rozrządu :-( Jeden znajomy mówił też o przepływomierzu aby ktoś sprawdził. Mam nadzieję, że nie będzie to kosztowało połowę wartości ulubionego autka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wybieram sie do serwisu. W sumie nie wiem od czego znowu zaczac. Mam nadzieje ze nie wymienia mi polowy samochodu. Duzo było już zrobione ale nic nie pomogło. Nie miałam tylko wymienionego tego czujnika wału i rozrządu :-( Jeden znajomy mówił też o przepływomierzu aby ktoś sprawdził. Mam nadzieję, że nie będzie to kosztowało połowę wartości ulubionego autka ....

 

1. Czujnik

2. Przepływomierz

3. Rozrząd

 

Taka jest według mnie kolejność sprawdzania. Jeśli ma koleżanka możliwość to przed wymianą czujnika czy przepływomierza dobrze by było żeby przełożyć te elementy od innego autka i sprawdzić.... wymiana niestety jest kosztowna... więc lepiej się najpierw upewnić. Może jakiś znajomy ma też almerkę i chętnie by użyczył tych części?? A może trafi się jakiś miły pan mechanik?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna ktos miłego mechanika z Wawy lub okolic??? Jutro wybieram sie do stolicy i kilka dni tam będę (będę okolice Saskiej Kępy/ Gocław/ Ostrobramska) Pozdrawiam serdecznie Szanownych i pomocnych GRUPOWICZÓW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co prawda to nie Saska Kępa, ale jeżeli poza ASO to spróbuj tutaj ( specjalizuje się w Nissanach ):

KLUCZ

Radosław Barszczewski ( zniżki dla ACNC, bardzo chwalony na stronach AC Nissan Club )

tel. 501 754 809 lub 435 61 92

Warszawa ul. Łodygowa 26a

ewentualnie możesz przeszukać to podforum :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewforum.php?f=22

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam, umówiłam sie. Przyjemny człowiek, powiedział co i jak, wytłumaczł tak, że zrozumiałam wszystko. Rozwiał moje wątpliwości co do innych elemntów samochodu. Zdjął koła aby np sprawdzić na ile starczy mi jeszcze klocków i nie policzył ani zł...... Umówiłam się na pierwszy wolny termin i nie będę obawiała się o pozostawiony samochód. Dziękuje wszystkim . Po naprawie napisze co i jak i za ile. POZDRAWIAM

 

[ Dodano: Sro 04 Kwi, 2007 19:49 ]

Witam,

zrobione zapłaciłam 1560 zł za wymianę łańcucha rozrządu, napinacza, uszczelek silnika, 2 paski klinowe, olej i filtr oleju. Samochód jeździ jak dawniej, nabrał mocy, stał się żwawy, nie trzęsie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona!!! POLECAM SERDECZNIE !!! DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam odkopuje bo juz nie mam pojecia gdzie szukac pomocy. mam objawy jakie opisuja wszyscy w watku, szarpanie, spalanie wieksze, kontrolka itp. mi dochodzi jedynie jeden objaw, obrotomierz sie wiesza. lata jak chce po tarczy, przy przekroczeniu 3k obrotów doskakuje do 5 i sie wiesza moge do odcinki jechac a on dalej na 5 stoi. nie mam juz pojecia. na kompie wywaliłoi gubienie zapłonu. czy moze to byc czujnik połozenia wału rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...