Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] 2000 r fotel kierowcy


Krzysztof48

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś naprawiał mechanizm położenia oparcia w fotelu kierowcy?

Będę wdzięczny za instrukcję naprawy.

Sprawa dotyczy gałki, którą zwykle używa się do regulowania kąta pochylenia oparcia. Obracając nią, coś tam przeskakuje i w efekcie skutków regulacji nie widać.

 

Czy miał ktoś podobny problem. Może ktoś to naprawia w Warszawie?

 

Pozdrawiam

klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem taki sam problem w Primerze z tego samego roku. Problem nie tkwi w samym oparciu i jest dość banalny. Zdejmij delikatnie 3 pokrętła regulacji fotela, potem plastikową osłonke i wszystko będzie jasne.

 

Z pokrętła regulacji siła przenoszona jest na ośkę oparcia fotela za pomocą 2 tandetnych plastikowych kółek połączonych paskiem - jak w starym magnetofonie kasprzak :/

 

Plastik się wyciera i kółko ślizga się po metalowej osi oparcia.

Niestety Nissan w tym modelu przemycił troche tandety tam gdzie nie widać, między innymi w takim fotelu.

 

Wystarczy wymienić to "koło pasowe" i po sprawie... 10 min roboty.

Nie wiem tylko czy nowe do kupienia, zawszew szrocie można popytać :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie tez pojawil sie problem z fotelem pasazera. Jak sie okazalo wyrobilo sie samo pokrętło od fotela. Po zdjeciu kolka okazalo sie ze wewnatrz jest popekane i przeskakiwalo na bolcu na ktorym siedzialo.

Problem zażegnała wymiana pokrętła na nowe.

Dla tych którzy też się borykają z tym problemem podaje numer katalogowy tej części w serwisie NISSANA: 87418-9F802.

Koszt brutto: 22,45 zł!

Polecam serdecznie, nie warto sie meczyc.

Tylko trzeba pamietac zeby nie wyrzucic tej zaslepki od starego pokretla. Prawdopodobnie jest dobre a koszt nowego wynosi tyle samo co samego pokretla ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zepsuła ta plastikowa zębatka odpowiadająca za regulację oparcie a nie pokrętło - można w ASO ją kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...