Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] kontrolka Airbag


Gość KRAMER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu próbowałem znaleźć na forum coś odnośnie migania kontrolki Airbag i niestety nic nie znalazłem. Pojechałem więc do serwisu i wyjaśniłem co się dzieje. Po kilku pytaniach serwisanta typu: "Czy wozi pan coś pod fotelem" dowiedziałem sie, że przyczyną w większości tego typu przypadków jest znajdująca sie tam wtyczka czujnika która lubi sie psuć ( brak prawidłowego styku). Po wymianie nieszczęsnej wtyczki wszystko wróciło do normy.

 

otagowałem za ciebie - następny nie otagowany leci do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taka sytuacje ale wcale nie trzeba bylo nic wymieniac. Znajomy pracujacy na serwisie powiedzial zeby poprostu unikac wozenia dupereli pod fotelami bo stukaja pukaja i sie wtyczki rozłączają, ale wymieniac nic nie trzeba bylo tylko włożyć dobrze wtyczke;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która poduszka nie łączy lub jest zepsuta można zdiagnozować w P12 bez dodatkowego osprzętu jest to dokładnie opisane w service manual (jeśli brak służę pomocą). ja miałem taką sytuację ,że kontrolka mrugała i wg testu wyszło airbeg pasażera - lekko poprawiłem złączkę i było już wszystko OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Ja niestety nie moge powiedzie ze jest to wina wtyczki. W dniu dzisiejszym wykręciłem siedzenie żeby w końcu dokładnie pod nim posprzątac. Po zamontowaniu sytuacja jak wyżej - mruga kontrolka. więc: odłaczenie aku, wyjecie bezpiecznika airbag, sprawdzenie wtyczkek.

No i d..a. Ciagle to samo.

df950 zainteresowany jestem info na temat diagnozy która poduszka nie łaczy.

Dzięki. pozdrawiam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nissan primera P12 2002r

Rozłączyłem Air bag i po ponownym wpięciu wtyczki świeci mi kontrolka poduszki. Czy jak rozłącze akumulator na dłuższy czas to zniknie:)? I czy po ponwnym podłączeniu akumulatora autko nie sfiksuje?

Chyba że ktoś poleci mi elektryka z okolic Brzegu, który się z tym rozprawi, bo po ostatnich doświadczeniach z serwisem z Wrocławia nie chce do nich wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem ten sam problem. Spróbuj tak jak ja, znalazłem to w modelu P11 ale w mojej P12 tez zadziałało. Pieciokrotnie włacz zapłon i wyłacz jak kontrolka zgaśnie, zanim ponownie zacznie mrugać, lub swiecić, i za szóstym razem uruchom silnik. U mnie zadziałało i omineła mnie wizyta w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A u mnie nie było tak różowo:(

W mojej P 11 lampka air bag zaświeciła sie jak kiedys pięknego letniego dnia postał cały dzień na pełnym słońcu. Przed wieczorem uruchomiłem silnik i kontrolka zaczęła migac:( Jeździłem tak aż wyczytałem sposób o kasowaniu tego błędu przez wyłączanie zapłonu. Zrobiłem tak jak to zostało opisane no i poskutkowało:) Niestety tylko na jeden dzień:( Potem znowu się zaświeca:( Po każdej próbie jest to samo. Jak myślicie, co to może być za przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie tez dzisiaj wyskoczylo kontrolka poduszki

Piec razy zaplon i problem znikl :)Jeszcze swieci mi sie ciagle kontrolka nie zapietych pasow kierowcy nawet gdy nikt nie siedzi na siedzeniu(wykrecalem dzisiaj siedzenie i pewnie cos nie styka)Jak zapinam pasy to znika hmm.Jakis pomysl .Jutro sprawdze kostki pod fotelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się zlikwitować piszczenie niezapiętych pasów daj znać co było nie tak po mam ten sam problem. Pozdrawiam

 

kiedys mialem problem z piszczeniem wraz z kierunkowskazem.Masa tylnich lamp i odlaczony akumulator na cala noc pomogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie problem jest podobny.

Tylko po restarcie tak jak pisaliście są 2 krótkie mrugnięcia, potem długie. Wcześniej było jednostajnie. Poprawienie złączek pod siedzeniami nie pomogło ;/

W poniedziałek się umówiłem u znajomego w warsztacie, jak będę wiedział co jest odezwę się ponownie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 krotkich mrugniec jedno dlugie kontrolki airbag P12

 

moduł air bag pasażera

 

 

2 krótkie mrugnięcia, potem długie.

 

moduł air bag kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

Mi się przytrafiło tak samo, wczoraj wszystko OK, dzisiaj mruga kontrolka poduszek. Tel do ASO i przyczyna znana: przesuwałam fotel pasażera, żeby zrobić więcej miejsca z tyłu i coś się najprawdopodobniej rozłączyło.

 

Co z czym podłączyć i w jaki sposób i przede wszystkim - na włączonym czy wyłączonym silniku?

 

W miarę możliwości proszę o maksymalnie łopatologiczny opis czynności do wykonania. Dziękuję z góry :)

 

Jeśli są niewykonalne dla kompletnego laika, proszę o jasny sygnał ze lepiej będzie jak pojadę do serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olimpia jak przesuniesz fotel kierowcy calkowicie do tylu, to powinna byc zolta kostka z przodu fotela widoczna, to jest od poduszki,ale nie jestem pewien czy samo jej wpiecie wystarczy(moze byc potrzeba podjechania do ASO pod kompa wykasowania ew.bledu czy cos)

 

ps na wylaczonym silniku,niechcesz chyba zeby wypalilo cos niechcacy w razie wu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

dzięki, spróbuję jutro, bo dzisiaj chyba już za ciemno. na razie oglądałam prawy fotel od spodu po południu, i tam nic nie wyglądało na rozłączone - lewego nie ruszałam nawet.

 

 

A co do wykasowania błędu to spróbuję procedury ze stacyjką (5x przekręcić, szósty odpalić)

 

Jeśli się nie uda to i tak zostaje mi tylko serwis.

 

 

 

....

Niestety zoltej kostki nie ma....

Zostalo mi ASO... Ale dzieki za pomoc

 

[przepraszam za brak polskich znakow cos mi sie popsulo z kompem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość tomiszewski

Witam

 

Mam podobny problem. Zmieniałem filtr kabinowy i rozłączyłem na chwile kostke, poczym włączyłem zapłon i wyskoczył błąd. Potem już po ponownym podłączeniu kostki błąd cały czas sie pojawiał. Robiłem ten numer (5 razy zapłon i za szóstym odpalić ) ale niestety nie pomogło. Macie jakieś sugestie ewentualnie co moge zrobić jeszcze samemu? (odpinac akumulator?) czy została mi już tylko pomoc fachowców?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety migająca kontrolka AIRBAG dopadła w końcu i mnie. W związku z tym mam pytanko odnośnie tej kostki pod siedzeniem (ma ktoś może fotke która to czy ta z przodu czy z tyłu siedzenie) mam z tym problem bo fotele mam sterowane elektrycznie więc jest tam kilka kostek połączeniowych

jak sprawdzić czy jest probelm pod siedzeniem pasażera czy kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...