Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prawie światło mijania i drogowe nie działa


Gość jerzy64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jerzy64

Mam problem ze prawym reflektorem. Nie działają światła mijana i drogowe. Drogowe zapala się tylko przy mignięciu przełącznikiem impulsowo. Sprawdziłem żarówki, bezpieczniki - są ok. Na bezpieczniku od świateł (w skrzynce przed akumulatorem) jest napięcie 12V, natomiast na kostce przy lampie nie ma napięcia na żadnym z włókien w położeniu przełącznika na światła mijania i drogowe. Co radzicie - może ktoś miał podobny problem?

 

P.S Bezpieczniki wewnątrz samochodu sprawdziłem. Co sądzicie o wykorzystaniu dodatkowych dwóch przekaźników, które sterowane byłyby napięciem z lewego reflektora i przez ich styki zasilane byłby oby dwie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kostka nie jest przypalona, bezpiecznik 'head lamp' jest OK, to przyczyny należy szukać we włączniku. Weź też pod uwagę, że w tym przypadku kilkuwatowa zarówka w kontrolce (jeśli takowej używałes do sprawdzenia) może świecić, ale 50 czy 60 wat już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

sprawdż styk w puszcze gdzie wychodzi 12V z bezpiecznika i idzie dalej na żarówkę.

Tam jest duży prąd i szybciej ulega korozji i niby kabelek sie trzyma w prąd nie płynie.

U nie też tak było. Szukałem a tylko w puszcze bezpieczników druga końcówka od bezpiecznika skorodowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro drogowe migają to przyczyna musi być w przełączniku. Odłaczyłbym kostkę przełacznika, znalazł stały plus tej wiązki, zwierał do kolejnych styków a druga osoba niech patrzy co się zapala. To powinno potwierdzić,że przez przełacznik na prawy reflektor nie idzie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jerzy64

Dzięki za rady. Dzisiaj doszedłem, że to na pewno wina przełącznika. Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić taki przełącznik i ewentualnie zna cenę to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Najprawdopodobniej to przełącznik, miałem identyczną sytuację, i akurat też przy prawym reflektorze:P A z kolei w lewym spaliła mi się zeszłej zimy kostka, więc to jakieś felerne części Naszych Micr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z pzrelacznikiem, podczas wlaczania kierunku albo dlugich i wracania na mijania prawe gaslo....i pozniej trzeba bylo namachac sie wajcha aby zaskoczyło.. wczoraj moj mechanik zrobil tak, ze przelozyl prąd z zarowki lewej na prawa..i dziala elegancko , ot taka ,,prowizorka'' :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
tez mialem problem z pzrelacznikiem, podczas wlaczania kierunku albo dlugich i wracania na mijania prawe gaslo....i pozniej trzeba bylo namachac sie wajcha aby zaskoczyło.. wczoraj moj mechanik zrobil tak, ze przelozyl prąd z zarowki lewej na prawa..i dziala elegancko , ot taka ,,prowizorka'' :one:

 

Skoro machanie wajcha dawalo jakis efekt to zapewne winne sa styki we wlaczniku przy kierownicy. U mnie wystarczylo spryskanie ich preparatem do czyszczenia styków (ja uzylem WX-90 czy jakos tak) i poki co dziala idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma z tymi kostkami przy żarówkach ? U młodej już druga topnieje...
norma, też tak miałem....ale wyczyściłem i było OK, te kostki są poprostu słabo zabezpieczone i włazi tam brud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety znow musialem prowizorke zastosowac tzn wziasc prad z pozycji na mijania, a drogowe jak przelazcam palily sie dwa teraz pali se jedno :( na allegro kupilem przelacznik niestety okazal sie jeszcze bardziej skopany niz moj bo na nim ani swatla ani kierunki nie dzialaly...w ASO chca 450 zeta i chcac nie chcac chyba trzeba bedzie tyle zaplacic :(:( bo gdzie takie cos znalezc.. juz nwet nie mowie o calym przelaczniku zespolony chodzi mi tlko o ta kostke po lewej , czyszczenie na niewiele sie zdalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ostatnio problem z prawym światłem mijania. Pozycje świecą się obie, jak włączam mijania to zapala się lewe, a dopiero chwilę później prawe (sekundę, kilka sekund albo kilka minut później...różnie bywa). To raczej na bank przełącznik, bo raz jak prawe mijania się nie zapaliło, poruszałem włącznikiem i zaświeciło... Co radzicie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nwet nie mowie o calym przelaczniku zespolony chodzi mi tlko o ta kostke po lewej , czyszczenie na niewiele sie zdalo :(

 

Z tego co piszesz to mi sie wydaje ze nie to czysciles

 

Nie wiem jak to wyglada w Micrze, ale ja w N13 przeczyszczalem nie kostke tylko styki, ktore załączaja sie przy wlaczaniu konkretnych swiatel. Dla pozycyjnych jeden styk (jedna taka blaszka) wlaczla oba pozycyjne, mijania mialy oddzielne blaszki dla prawego i lewego swiatła, i tak samo dlugie. U mnie nie łączylo na jednym z tych styków i nie paliło sie tylko jedno długie swiatlo, a potem poszedl drugi styk i zaczelo gasnac drugie długie (te czasami sie właczlo wlasnie kiedy machalem kilkakrotnie wlacznikiem i potrafilo zgasnac w trakcie jazdy).

Po odkreceniu przełacznika zespolonego styki te były u mnie na tym przełaczniku pod cienkim półprzezroczystym zdejmowalnym białym plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm a masz może jakieś fotoz tejże operacji ? :)

 

czy przelacznik np z almery N15 albo Primery P11 by pasowal do micry ?

 

btw ja czyscilem ta kostke gdy ja wyjalem hm moze to faktycznie nie to :/ w srode jade do mechaniora to moze jeszcze poprubujemy

 

u mnie tez wystepuje luz na tym przelaczniku moze faktycznie sie wyrobil przez te 250 tys km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w necie zdjecie przelacznika z micry k10

http://www.swistak.pl/aukcje/2253144,PRZEL...SSAN-MICRA.html

 

bardzo podoby (jesli nie identyczny) jak mój.

te styki znalazlem pod cienkim plastikiem (jak wczesniej pisalem) na jednej ze scianek obudowy tego przełącznika. Mam nadzieje ze w k11 bedzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość motorek4612

witam ja mam podobny problem i dlatego podpinam się do tematu, światła pozycyjne działają,mijania również, natomiast drogowe lewe raz pali raz nie, wymieniłem żarówkę bo myślałem ze to ona winna jest ale nie, sprawdziłem kostkę jest ok, bezpieczniki ok, nie wiem od czego są przekaźniki niebieski i szary nad bezp. prysnąłem do przełącznika wd40 i zostawiłem tak dzisiaj na noc, jadąc autem lewe drogowe zapalało się po jakimś czasie, wydaje mi się ze to przełącznik przy kierownicy, bo machając wajchą na przemian drogowe-mijania- szperacz raz działało raz nie, dodatkowo jak lewe drogowe nie działa to kontrolka świateł na tablicy również nie świeci, ech, co radzicie?

 

wiem który bezpiecznik jest od tego światła ale ktoś pisał ze mógł skorodować przewód za bezpiecznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienić lewa strone przelacznika. Ja kupilem używke za 120 zl w hurtowni japan car w łodzi, a problem mialem identyczny, nie kupuj na allgero, ja kupilem wczesniej ten przelacznik na allegro i nie dzialal, na szczescie sprzedawca okazal sie uczciwy i kase zwrocil. Po wymianie jak reka odjal, pozycje, mijania, dlugie wszystko dziala jak powinno. Z czasem przelaczik sie po prostu wyrabia i nawet czyszcznie stykow nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40
Nie wd40. Trzeba wejść do sklepu z częściami elektronicznymi i kupić coś do styków, a nie "odrdzewiacz". Co do przewodu pod bezpiecznikiem, to możesz wyciągnąć bezpiecznik i tam prysnąć, ale już tym, co trzeba ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motorek4612

siema chłopaki i dziewczyny. usterka naprawiona, faktycznie winny był przełącznik, udało sie reanimować ten który był w aucie. zdemontowałem go i prysnąłem do wewnatrz wd 40 i działa he he he.

 

Ja kupiłem używkę za 120 zl w hurtowni japan car w łodzi,

 

pod Stargardem szczecińskim jest auto szrot w miejscowości Strachocin, tam za kpl przełącznik czyli obie strony chcą 40zł, pozdro i dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
sprawdż styk w puszcze gdzie wychodzi 12V z bezpiecznika i idzie dalej na żarówkę.

Tam jest duży prąd i szybciej ulega korozji i niby kabelek sie trzyma w prąd nie płynie.

U nie też tak było. Szukałem a tylko w puszcze bezpieczników druga końcówka od bezpiecznika skorodowała.

 

W poniedziałek straciłem lewe krótkie i długie śwatło. Wymieniłem żarówkę i nic. Przyczyna leży w moim przypadku jak napisał majsterus w puszce bezpieczników pod maską. U mnie stopił się bezpiecznik razem z fragmentem tej puszki :( Majsterus jaka jest konstrukcja tej puszki czy też kostki z bezpiecznikami? Przewody są do niej przymocowane na stałe czy na jakieś wsówki czy jak? Chcę się zabrać za naprawę i muszę wiedzieć co mi się do niej przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość majsterus

wsuwki, przerób na takie jak sa dostepne w motoryzacyjnym. nic nie jest zalewane tworzywem, trzeba wysunąć starą - mają takie języczki zabezpieczające przed wypadaniem- zarobić nową wsuwkę-żeńską i wcisnać ją w puszkę.

dodatkowo siknij wszystko sprayem Kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odświeżę trochę temat otóż wczoraj zobaczyłem że nie działa mi lewe światło mijania... :/ a długie działa...

 

no to albo nowa zaroweczka albo wd-40 i psikamy do kosteczki :D i juz bedzie dzialac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...