Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1.6 z automatyczna skrzynia biegow


Gość adamsera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamsera

Szanowni uztkownicy.

 

Planuje kupic moj pierwszy w zyciu samochod i jestem tak na 80% zdecydowany na Nissana Note. Na dodatek stwierdzilem ze wybiore Nissana z automatyczna skrzynia biegow. Czy ktos z was albo z z waszych znajomych ma moze note z automatyczna skrzynia biegow . Jesli tak bede wdzieczny jak podzielicie sie swoimi opiniami na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxxx24

nie polecam automatu (chyba nie jest to cvt).

głowne minusy:

w razie awarji musisz brać lawete bo automatu niemozna holować,

zimo jak jakaś zaspa będzie grana no to cięzko bedzie go rozbujać :D ,

a pozatym 1,6 w manualu smiga lepiej i mniej pali :028:

bierz manuala a bedziesz zadowolona (jeżdzi jak zabaweczka)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsera

Dzieki za info maxx24. Super szybka odpowiedz.

 

Czy biegi wchodza latwo w tym NOTE ?

A moze sa tu uzytkownicy ktorzy maja automata ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam automatu (chyba nie jest to cvt).

głowne minusy:

w razie awarji musisz brać lawete bo automatu niemozna holować,

zimo jak jakaś zaspa będzie grana no to cięzko bedzie go rozbujać :D ,

a pozatym 1,6 w manualu smiga lepiej i mniej pali :028:

bierz manuala a bedziesz zadowolona (jeżdzi jak zabaweczka)!

 

Tak jak napisales mowi kazdy kto nie jezdzil w zyciu automatem (nie licze 10km trasy autem wujka kolegi)

 

1. Holowac automat mozna (zalezy od skrzyni) do predkosci 30km/h i na nie duzym odcinku.

2. W zimie na najbardziej oblodzonym skrzyzowaniu, w dodatku pod gore, nie mialem najmniejszych problemow. Puszczalem hamulec i autko samo sobie ruszalo.

3. Porownujac spalanie do osob z manualem, spalanie rozni sie na tyle malo ze ciezko mowic o wiekszym spalaniu. Gazu mi 1.6 w miescie palil okolo 9-9.5, jak w zimie sie wyglupialem - baczki itp - to potrafil 11 spalic gdzie w dziale o NX niektrzy pisali o 12-13 w miescie.

4. Z racji przelozen skrzyni (2 bieg zmienial 3 przy 105 KM/h) bylem bardzo zadowolony z osiagow, start ze swiatel mial bardzo dobry. (o ile pamietam niecala sekunda fabrycznie wolniejszy do 100km/h od manuala). Do rzeczy zauwazalnych to predkosc maxymalna byla okolo 10km/h mniejsza.

 

Jezdzilem 2 i pol roku NXem 1.6 w automacie. Zrobilem tym autem 50 tys km i jedyne co zrobilem to wymiana oleju w skrzyni (okolo 140zl) a do 150tys prawie kazdy w manualu wymienial sprzeglo, docisk...

Pare sie automatow przewinelo w rodzinie i nikt z nimi nie mial problemow mimo duzych przebiegow niektorych z nich. To juz nie te czasy ze czesci nie ma czy cos. Mechanikow od automatow tez jest duzo.

 

Jesli ten automat jest lepszy od tego ktorym jezdzilem 13 letnim 100NX'em (a pewnie jest) to mysle ze warto, szczegolnei jesli duzo jezdzisz po miescie to tym bardziej.

 

Nie namawiam na automat, poprostu to co kolega napisal jest bzdura i sie z tym nie zgadzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ja tez cos dodam od siebie automat fajan sprawa jak komus sie nie chce zmieniac biegow... :D jak wiadomo stare automaty nissana nie nalezaly do jakichs super wytrzymalych a jak automat padnie to pozamiatane to ztez zalezy ile tym autkiem bedziesz jezdzic... jk plaujesz go miec do smieci to manual bo bankowo sie skrzynia wysypie automaty nie maja zbyt duzych zywotniosci... chyba ze sie cos zmienilo ale jak psizecie ze to jest non-CTV to S:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez cos dodam od siebie automat fajan sprawa jak komus sie nie chce zmieniac biegow... :D jak wiadomo stare automaty nissana nie nalezaly do jakichs super wytrzymalych a jak automat padnie to pozamiatane to ztez zalezy ile tym autkiem bedziesz jezdzic... jk plaujesz go miec do smieci to manual bo bankowo sie skrzynia wysypie automaty nie maja zbyt duzych zywotniosci... chyba ze sie cos zmienilo ale jak psizecie ze to jest non-CTV to S:

 

Z tym tez sie nie zgodze, popytaj ludzi z forum ktorzy maja kilkunasto letnie maximy w automatach i popytaj tych z manualem. Ja znam 3 osoby z manualem ktore wylozyly 1,5K zl na remont manuala po 150 tys km - niestety to standard. To nie te czasy ze czesci nie ma i mechanikow ktorzy sie znaja.

 

W czestochowie szukalem mechanika zeby zajrzal mi do skrzyni automatycznej i gdzie nie pojechalem to mi mowili ze lepiej nie dotykac bo padnie calkiem skrzynia, ze lepiej szukac nowej.... a jak juz znalazlem kolesia co sie zna to naprawa trwala 3 minuty i kosztowala 0zl (slownie zero zł) wiec nie wierz w opinie tych pseudo fachowcow ktorzy sie nie znaja i gadaja takie bzdury zeby Cie splawic. W sumie w kazym zawodzie tak jest, jak sie ktos nie zna to mowi ze sie nie da, pozniej sie okazuje ze jest ktos kto to robi i wcale nie jest tak strasznie jak mowili inni. Ja pracuje jako informatyk i takich ludzi co pare dni mam co mowia ze to sie tak nie da zrobic bo im tak kolega powiedzial co ma komputer juz 2 lata ze nie i juz....

 

Z mojej strony prosba, jak piszecie takie opinie dopisujcie ile lat/tys km jezdziliscie autem z automatem (osobiscie) bo to dosc wazne dla tych ktorzy na podstawie tych opini podejmuja decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxxx24

automat miałem przez pół roku może nie najnowszy ale niestety zawiodłem się a pierwsze wrażenie jest najważniejsze.niegdy już nie kupie automatu! -niestety a może i stety. na moje warunki drogowe (obrzeża warszawy) mi nie odpowiada (w zimie nie ma mozliwości pewnego dojadu do celu jak napada pół metra ściegu a zima znów zaskoczy drogowców!

(wypraktykowane na własnej skórce) :D

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 10:47 ]

zimaal3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zimie nie ma mozliwości pewnego dojadu do celu jak napada pół metra ściegu

 

Taaa to jest powod dla ktorego nie warto kupowac automatu... jak jest 50cm sniegu to sie kolega zakopal. Ciekawe jak wysoko masz zawieszonego tego Notka ze daje rade w 50cm sniegu? (chyba ze nie daje tez rady to moze jednak nie wina automatu?)

 

Wrzuc fotke tego automatu :) chetnie zobacze co za auto taki problem mialo ze sniegiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

A ja uwazam ze automat przy dzisiejszych korkach na przyklad w Warszawie jakie są obecnie to rewelacja. Mam Primerke 2.0 z automatem H.CVT , po prostu piękna sprawa . Bezstopniowa skrzynia biegów CVT sprawuje sie świetnie i bardzo polecam ten rodzaj skrzyni automatycznej . Jeździłem różnymi automatami ale H.CVT to jest to , nie ma żadnych skoków pomiędzy biegami ponieważ w tej skrzyni jest tylko jeden bieg który dostosowywuje obroty i prędkość w zależności od nacisku na pedał gazu . Jeśli chodzi o spalanie przy spokojnej jeździe zupełnie znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsera

Witam,

 

DZiekuje wszystkim za posty. Czy wiecie moze jakiego typu jest automatyczna skrzynia biegow w Nissanie Note ? CVT czy cos innego ?

 

Pozdrowienia

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

DZiekuje wszystkim za posty. Czy wiecie moze jakiego typu jest automatyczna skrzynia biegow w Nissanie Note ? CVT czy cos innego ?

 

Pozdrowienia

Adam

 

 

O ile sie nie myle nie jest to CVT. Nie chwala sie tym przynajmniej na swoich stronach a przy innych modelach jest informacja ze to CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxxx24

w automacie miałem askonkę .to chyba jasne że w 50-cio metrowym śniegu nie pojedzie większość automobili,ale wyobraż sobie sytuację jak wyladujesz w niezłej zaspie (moja żona często tak laduje ;) ) i co wtedy?automacik jest do miasta gdzie odżnieżarki jeżdzą co 8 godzin a nie dla mnie na obrzeża ,gdzie jak pan kazio zachla w zimę to przez 2dni pługa ani widu ani słychu! w lato u mnie na drodze spokojnie mijaja się dwa samochody zaś w zimę ,pan kazio jak nie zachla i ma na chodzie pług to odśnieża tylko jeden pasek bo niestety więcej się nie da bo cały czas nawiewa z pól.wtedy odbywa sie ruch wachadłowy w celu wyjazdu na drogę powiatowa z gminnej. :diabel2: :diabel2: :diabel2: ja choć mam manuala to zawsze wożę węglarę w bagażniku.a swoja droga żaden sasiad jakoś nie ma automatu.ale oczywiście często widuję automat w zimie - pożucony w zaspie :diabel2: :diabel2: :diabel2: . uwieżcie mi ! jak bym mieszkał w centrum to może bym i kupił automata ale na razie podziekuje.

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 20:21 ]

pan kazio to pracownik skr-u w z którym gmina ma kontrakt na odśnieżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łopata sie nie miescila w aucie z automatem? czy slabiej odrzucała?

obie skrzynie mozna rozbujac (przod tyl - zrobic wahadełko w zaspie)

 

Poprzednia zime jak i zime wczesniej parkowalem swoj automat na trawniku (oczywiscie nie odsniezanym) przed blokiem a jak pewnie pamietasz sniegu nie brakowalo. W dodatku moj 100nx mial dokladki na prograch co znacznie go obnizalo i nie mialem tego probelmu co Ty (nigdy).

 

Nie o to chodzilo w tym watku aby udowadniac wyzszosc jednego nad drugim i tez nie o to mi chodzi - poprostu nie rozumiem czemu nie potrafisz automatu odkopac a potrafisz manuala?

 

Jak dla mnie koniec tematu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamsera

O ile sie nie myle nie jest to CVT. Nie chwala sie tym przynajmniej na swoich stronach a przy innych modelach jest informacja ze to CVT.

 

TAk sprawdzalem, to jest standardowa skrzynia biegow. I co mi radzicie? Zastanawiams sie jak plynna jest jazda z ta standardowa skrzynia? Co mi radzicie ? Automat czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

niekonczacy sie problem ;p manual czy automat jak sie nie ebdziesz scigac a nie lubisz majchrowac biegami to automat... ja tam kocham manuala bo idze wkrecic auto :> jak potrzeba:) wiec dla mnie automat odpada ja bym bral manuala :>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info maxx24. Super szybka odpowiedz.

 

Czy biegi wchodza latwo w tym NOTE ?

A moze sa tu uzytkownicy ktorzy maja automata ?

 

Pozdrowienia

 

Biegi wchodzą łatwo, ale nieraz drażnią delikatne ruchy drążka, jak naciskamy gaz. To efekt zbyt miękkiej poduszki pod skrzynią biegów. Minus mariażu z Renault... :/

 

1.6 w manualu jest naprawdę dynamicznym silnikiem, ale trzeba go mocniej podkręcić. Automat ustępuje mu dynamiką, ale nie jest to duża różnica. Poza tym automat lepiej rozwija moc. No i w Note nie ma CVT, tylko 4 biegowy elektroniczny automat. W Nissanach obecnie produkowanych na rynek polski, tylko Qashqai i Murano występują ze skrzynią CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...