Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podgrzewane siedzenia?


Gość Loyly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu mam do Was (szczęśliwych posiadaczy Notków) pytanie.

Otóż podczas niedzielnego sprzątania mojego wehikułu zauważyłem jakieś "okablowanie" pod przednimi siedzeniami. Wygląda jakby to było ogrzewanie siedzeń, czy coś w tym rodzaju. W każdym razie ja na pewno takiego wynalazku nie mam w wyposażeniu - więc po cholerę te kable (jeden wyraźnie wchodzi w siedzisko) - a może to katapulta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszlo ci do glowy ze moze to byc poduszka powietrzna?

Najlepiej zewrzyj styki. Jak to kable od poduszki to wybychna, a jak nie to pewnie od czegos innego ale od czego ... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszlo ci do glowy ze moze to byc poduszka powietrzna?

Najlepiej zewrzyj styki. Jak to kable od poduszki to wybychna, a jak nie to pewnie od czegos innego ale od czego ... :)

 

Pozdrawiam

 

Olśniło mnie - to może czujnik do pasów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzejtp

Moim zdaniem to właśnie czujnik obciążenia używany do stwierdzenia, czy ktoś siedzi na siedzeniu, czy nie. Musi coś takiego być zrobione, bo inaczej nie byłoby wiadomo, kiedy należy zaświecić kontrolkę niezapiętego pasa, a kiedy nie. Osobny kabelek musi być też do samego zamka pasa (ewentualnie są poprowadzone wspólną wiązką), żeby wiedzieć, kiedy z kolei zgaśić kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to napisał notek, są to kable od poduszek bocznych i napinaczy. Wiem, bo jak miałem problem z modułem PP to też tam okablowanie sprawdzali. Oczwiście kabelki od czujnika czy ktoś siedzi i zapiętego pasa też tam gdzieś muszą być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Są wersje z podgrzewanymi fotelami, tylko ciężko znaleźć, a raczej u Nas jeszcze nie widziałem

img0050ho.jpg



No i nawet w instrukcji znalazłem, że jest ogrzewanie foteli :(



No to ciąg dalszy męczenia podgrzewanych foteli :)

 

http://nissan4u.com/parts/note/el_e11e/2007_6/type_6/body_electrical/switch/illustration_2/

 

Tylko teraz znaleźć taki tunel z przełącznikami :)



http://nissan4u.com/parts/note/el_e11e/2007_6/type_6/miscellaneous/console_box/



No i znalazłem :P w Micruni

http://otomoto.pl/nissan-micra-cabrio-hard-tpo-C17849789.html

 

ten panel pasuje do Nocika

Edytowane przez El_Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z grzałkami?Masz pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądam jak dobrać się do tapicerki w fotelu, a grzałek się trochę boję, żeby nie okazało się że będzie za bardzo wystawać ponad  poszycie fotela :/



http://allegro.pl/mata-grzewcza-grzejna-pod-tapicerke-12-v-komplet-i3458177368.html

 

Taki zestawik zaczyna mi się podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawać nie może bo można ją dowolnie docinać.Inną sprawą jest poszycie naszych foteli,materiał wygląda jakby był przyklejony do wypełnienia.



pamiętam jak pękło mi wypełnienie w oparciu,a w serwisie chcieli to naprawić to później materiał oparcia wisiał jak szmata,tragicznie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak pękło mi wypełnienie w oparciu,a w serwisie chcieli to naprawić to później materiał oparcia wisiał jak szmata,tragicznie to wyglądało.

 

No i właśnie tego się najbardziej boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...