Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czy automatyczne ssanie moze sie zacinac?


Gość Kubus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

do niedawna wszystko bylo OK, ale ostatnio dwa razy w ciagu kilku dni zdarzylo mi sie cos takiego, ze wskaznik temperatury wskazywal pelne nagrzanie plynu chlodniczego (czyli u mnie ok. polowa skali), a obroty silnika byly bardzo wysokie. Tak jakby samochod caly czas pracowal na ssaniu - ok. 1500 obr/min. Wczesniej, jak tylko wskaznik temperatury drgnal w gore, obroty na biegu jalowym byly w porzadku - spadaly na 800 do 900 na min. Auto nie posiada instalacji gazowej, i jest to silnik gaznikowy. Wiecie co moze byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek_poz

Dziwna sprawa z tym ssaniem...ale może być też coś z obrotami może trzeba wyregulować gaźnik nie wiem jak u ciebie wygląda to fizycznie ale ssanie polegało zwsze na redukcji linki gazu może sprawdz po rozgrzaniu czy można ją cofnać jęzeli tak i spadną obroty to będzie ssanie a jeżeli gażnik będzie normalnie otwarty bez ssania i obroty będą duże to regulacja...może tylko obroty a może też powietrze...spróbuj...pozdro ..seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie wiem. Wydaje mi sie, ze to raczej nie regulacja obrotow - bo to nie jest za kazdym razem tylko sporadycznie.

Pewnie i tak bede musial udac sie do mechanika, ale chce sie najpierw od Was dowiedziec, zeby przypadkiem nie zakasowal mnie nie wiadomo za co. Dlatego chce przy Waszej pomocy wykluczyc np. automat od ssania, jakies przeplywomierze (nawet nie wiem, czy mam u siebie cos takiego) i inne rzeczy. Moze ktos jeszcze cos wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Jezeli ssanie przestaje dzialac po osiagnieciu przez silnik odpowiedniej temperatury, to cos to ssanie powinno wylaczyc.Podejrzewam ze rozlacza je czujnik temperatury.Ja mam diesla i za czas grzania sie swiec odpowiada czujnik temperatury, wiec u Ciebie mysle ze jest tak samo, z tym ze ten czujnik temperatury odpowiada za czas dzialania ssania.Ja bym sie czepil najpierw tego czujnika (temperatury).Jak juz samochod przestanie chodzic na ssaniu, odlacz wtedy czujnik temperatury - ssanie powinno sie wlaczyc.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja mam diesla wiec podejrzewam ze w calkiem innym miejscu niz u Ciebie, ale jak chcesz to moge pstryknac fotke.Spytaj sie tez Coobcia, moze on wie gdzie jest ten czujnik.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Kubuś miałem to samo tylko ze u mnie jeszcze było to ze miał małe obroty ale nie gasnął. Ssanie masz elektyczne sterowane przez komputer i u mnie musieli odkrecić gaznik i te węzyki jakoś oczyscyć w kazdym razie pomogło. A druga sprawa ze póżniej okazło sie ze to nie był tez sam problem ssania tylko rozrusznika a dokłądniej będkisu . :idea: :arrow:

ps. pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Kubuś miałem to samo tylko ze u mnie jeszcze było to ze miał małe obroty ale nie gasnął. Ssanie masz elektyczne sterowane przez komputer i u mnie musieli odkrecić gaznik i te węzyki jakoś oczyscyć w kazdym razie pomogło. A druga sprawa ze póżniej okazło sie ze to nie był tez sam problem ssania tylko rozrusznika a dokłądniej będkisu . :idea: :arrow:

ps. pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Konrad.

Jak do tej pory, chlopaki poradzili mi sprawdzic kilka rzeczy:

1 zacianjaca sie linka od gazu z powodu mrozu (to nie to - sprawdzilem)

2 czujnik temperatury wlaczajacy/wylaczajacy ssanie

3 styk grzalki w automacie ssania lub bimetal, ktory otwiera gardziel gaznika

4 Twoja propozycja - chyba piszesz o przewodach cisnieniowych przy gazniku

 

Jak tylko sie dowiem, co sie tam u mnie stalo, dam znac (moze dopiero po wyplacie u mechanika, jak sam nie dam rady w sobote)

Dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...