Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] podnośnik szyby


Gość Roman J
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem właścicielem wp11 i jednocześnie zajmuję się naprawą podnośników szyb samochodowych i naprawą zamków samochodowych (od 25 lat)

link do mojej strony

Mam zakład naprawy w Warszawie na ul.Saskiej 93

Możecie przyjechać osobiście z kompletnym wymontowanym podnośnikiem (prowadnica , linki w pancerzach, i zespół napędowy - manualny lub elektryczny) , mogę również ja podnośnik wyjąć na miejscu, a jeśli jest ktoś spoza Warszawy to można przysłać priorytetem.

Cena waha się od 150 do 300zł w zależności od uszkodzeń .

Plastikowe suwaki dorabiam ręcznie!!! Ale również prawie zawsze trzeba wymieniać linkę , bo jest pogięta , postrzępiona i poplątana.

Zapraszam

Po szczegóły proszę dzwonić bezpośrednio

022 6163267 lub +48602337647 mail: darpuslo@op.pl

PS od 31 lipca do 20 sierpnia 2007 jestem na urlopie :):):)

Pozdrawiam

 

Polecam pana Darka. konkretny z niego gość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lanserszymon

wiecie co mialem ten sam problem w ten piatek.. szyba mi spadla z prowadnicy i po rozkreceniu w domu calych drzwi okazalo sie ze polamaly sie 2 tzymaki plastikowo-metalowe odpowiadajace za poruszanie sie po prowadnicy a na dodatek ulamal sie trzymak co to do niego byla przyklejona szyba... zalamalem sie na allegro i w necie nic... zero MASAKRA ale coz potrzeba matka wynalazku ( pomijam fakt ze tata przypomnial sobie stare czasy i stawianie szyby na kijku ) ale ja zrobilem cos innego w plastiki wkrecilem sruby po 2 i na prowadnicach trzyma sie lepiej jak oryginal... a co do tego trzymadelka co byla przyklejona do niego szyba to przykleilo sie na klej poxipol epoksydowy 2skladnikowy za cale 7zl i narazie lata :P Napisalem juz do wszystkich osob majacych czesci z rozbitkow p12 i narazie zero odezwu ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość pocisk10

Dokładnie, tak jak napisał lanserszymon - wiertara, kawałek blaszki i dorabiasz sobie metalowe połamane plastiki :) Ostatnio tak robiłem - czas około godziny, to i tak dużo szybciej i taniej niż dzwonienie do dziesiątek osób z Allegro i słuchanie, że lewego już nie ma, a jak był to poszedł za 400zł :)

Na razie działa luksusowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dokładnie, tak jak napisał lanserszymon - wiertara, kawałek blaszki i dorabiasz sobie metalowe połamane plastiki smile.gif Ostatnio tak robiłem - czas około godziny, to i tak dużo szybciej i taniej niż dzwonienie do dziesiątek osób z Allegro i słuchanie, że lewego już nie ma, a jak był to poszedł za 400zł smile.gif

Na razie działa luksusowo smile.gif

witam, panowie i mnie dopadła przypadłość połamanych plastików w P12 :)w podnośniku szyby

 

szukałem po necie, i ogólnie Wam powiem że wszystko drogo jest, firmy trudniące się w naprawie chcą za tą operację 300 zł - masakra, zamienniki spotkałem po 250 zł, też w moim odczuciu dużo za dużo jak za kawałek plastiku.

 

Mam dostęp do wypalarki laserowej, jestem programistą takiej maszyny więc dorobię Sobię zamiast plastiku trzymającego się w szynie, taką blachę na kształt płozy (coś jak głowa rekina młota smile.gif), przykręcę ją dwoma srubkami i sądzę że będzie ok

 

o wynikach Was poinformuję jeśli moje rozwiązanie zda egzamin, bez sensu przepłacać za coś co powinno kosztować kilka złoty smile.gif

 

----- PO KILKU GODZINACH ----

Blaszki wstępnie wypalone z blachy kwasówki 1.5 mm , w poniedziałek gięcie i sądzę że będzie git.

 

dokładnie pomierzyłem, popatrzyłem i nic nie powinno wadzić

 

blaszki po gięciu i zamocowaniu (nie wiem jeszcze czy będą zgrzewane czy skręcane na śruby) idealnie będą spełniać Swoją rolę.

 

jeśli się mylę, albo ma ktoś inny pomysł to śmiało mówić smile.gif

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

----- PO KILKU GODZINACH ----

Blaszki wstępnie wypalone z blachy kwasówki 1.5 mm , w poniedziałek gięcie i sądzę że będzie git.

...

 

Heh, niedlugo temat trafi do dzialu 'Zrob to sam' :-)

A tak powazniej, ja montaz podnosnika oddalem do warsztatu - wystarczajaco dalo mi w kosc zabezpieczenie szyby z zerwanymi klockami i pogietymi linkami o 4 nad ranem. Jak dotad podnosnik z Electriclife sprawuje sie dobrze.

 

jolo, jak bedzie ze smarowaniem tych blaszek? Planujesz cos? W koncu to nie plastik - moze trzec.

 

pzdrw,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPRAWIONE - sprzedaję te elementy, które zastępują plastkowe zaczepy :-)

 

idealnie chodzi po prowadnicach, nic nie haczy ani nie kleszczy się , szybę wkleiłem do uchwytów na klej do szyb smile.gif

szybko wiąże szybę z uchwytami, z wiadomych względów nie będe jej odsuwał dzisiaj.

 

czas złożenia 2 godziny

w razie jakby ktoś potrzebował pomocy to śmiało dzwonić

jolo - 888367559

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Jestem właścicielem wp11 i jednocześnie zajmuję się naprawą podnośników szyb samochodowych i naprawą zamków samochodowych (od 25 lat)

link do mojej strony

Mam zakład naprawy w Warszawie na ul.Saskiej 93

Możecie przyjechać osobiście z kompletnym wymontowanym podnośnikiem (prowadnica , linki w pancerzach, i zespół napędowy - manualny lub elektryczny) , mogę również ja podnośnik wyjąć na miejscu, a jeśli jest ktoś spoza Warszawy to można przysłać priorytetem.

Cena waha się od 150 do 300zł w zależności od uszkodzeń .

Plastikowe suwaki dorabiam ręcznie!!! Gwarancja dożywotnia!!!!! Ale również prawie zawsze trzeba wymieniać linkę , bo jest pogięta , postrzępiona i poplątana.

Zapraszam

Po szczegóły proszę dzwonić bezpośrednio

022 6163267 lub +48602337647 mail: darpuslo@op.pl

PS od 31 lipca do 20 sierpnia 2007 jestem na urlopie smile.gifsmile.gifsmile.gif

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 09 Lip, 2007 21:55 ]

Witam po raz drugi !

Chciałem tylko dodać , ponieważ miałem już kilka tel w tej sprawie:

- Np. :podnośniki do P12 są montowane na blasze i w tym stanie proszę je do mnie dostarczać (proszę nie roznitowywać prowadnic!!)

- proszę o dostarczanie w komplecie tzn. również razem z połamanymi częściami !! Na tej podstawie dorabiam nowe części- kostki ( np. : w P12 - w kostkach suwających się po prowadnicach są wtopione blachy , które dokręca się do szyby - niestety takich blach nie mam i muszę je wyjąć z połamanych kostek i wmontować do nowych)

Myślę , że wyczerpałem temat, dziękuję za uwagę i polecam się.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów smile.gifwink.gif

 

Sprawdzony adres - polecam

 

Witam

Jestem posiadaczem nissana Primera P12. W zeszłym roku (2011) rozsypal sie podnosnik szyby-prawy przod.

Skorzystalem z usług zakładu na ul. Saskiej 93 w Warszawie. Polecam!!! szybko - sprawnie - fachowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie dodam od siebie patent na zamknięcie szyby. U mnie urwała się i opadła nisko, więc na noc, czy coś tak zostać nie mogło. Rozkręcamy drzwi zgodnie z instrukcją, wyjmujemy blachę z popsutym podnośnikiem i kombinujemy.

 

Potrzebna jest deska :D, ja miałem część mebli, szeroka na jakieś 8 cm, gruba ok 1,5 cm (może być też grubsza ale bez przesady myślę że 3 cm to jest maks jaki się zmieści), i długość 54 cm. Wkładamy szybę, deskę pod szybę i zapieramy o blachę od wewnątrz samochodu, dobrze odpiąć najpierw wiązkę która leci do zamka, aby deska jej nie uszkodziła, do tego dwa wkręty do drewna, wkręt przechodzi przez otwór w który normalnie wchodzi śruba od blachy z podnośnikiem, drugi otwór na górnym profilu, trzyma się to w miarę przyzwoicie. Sprawdzone na drzwiach pasażera, wchodzi idealnie, daje opór, tak że szyby nie da rady w łatwy sposób ściągnąć na dół. Można dokręcić klamkę i tak śmigać póki nie ma podnośnika.

 

Dodatkowo od szyby odpadły mi te plastikowe dinksy w które wkręca się śrubę, stary klej schodzi bardzo ładnie potraktowany zmywaczem do paznokci, najpierw ścinamy go nożem, później do czystego wytarte zmywacze, Kleju użyłem Pattex Fix Express, wygląda że się będzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...