Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Układ chłodzenia czy uszcelka?


Gość walijczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem ze swoja Micrą SQ10/ silnik M12S (przebieg 101tys. mil)

*jest to wer. kanadyjska z 1992r.

Mniej wiecej przed 2 -oma tyg. jadąc na 4-ym biegu nagle silnik zaczął tracic moc zmieniłem bieg ale dalej było to samo..więc przygazowałem (wczesniej tankowałem i myslałem ze moze cos z paliwem ) o dziwo pomogło i dalej pojechał normalnie ..

po ok.10 milach sytuacja sie powtórzłą.. i zaczeła rosnąc temperatura ... zjechałem na parking. Kiedy podniosłem maskę zauwazyłem

 

- odłaczony cienki przewód podcisnienia idacy pod filtr powietrza

( od termostatu ? jest chyba na rozdzielaczu odchodzi przewód podcisnienia który sie potem rozdziela na dwa:1-y idzie do gaznika 2-i idzie pod filtr powietrza i "ogrzewa" ? bimetal umieszczony w filtrze powietrza)

kapała z niego gorąca woda

 

- gotowała mi sie woda w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym

 

odczekałem chwilę dolałem nowej wody,i ruszyłem dalej..jadąc

*zauważyłem ze z rury wydech. leci biały dym

*silnie grzeje sie silnik ..widac na wskazniku

*co dziwne brak objawów zmydlenia OLEJU jest normalny

Kiedy dojechałe do domu :

- uzupełniłem płyn chłodzenia ok.2litry

*pomyslałem moze jak ten węzyk podcis. sie odłaczył , przez niego wykapała cała woda

bowiem poprzedniego dnia jechałe ok.100mil

 

jednak nastepnego dnia sytuacja sie powtórzyła

- nie było objawów spadku mocy..(jazda po miescie i krótkie dystanse)

ale woda sie gotuje widac jak podniosę maskę.. i jej ubywa!

 

Co może być przyczyną UBYTKU wody/ jej gotowania :

 

- termostat ze sie nie otwiera i wyrzuca przez korek chłodnicy

*zauwazyłem ze mam wode w lewym reflektorze wewnątrz

 

- uszczelka pod głowica

objaw: biały dym, ubytek wody z układu, jednak brak śladów wody w oleju

 

- coś z pompą wodną

 

czy tak mozna sprawdzić:

jak auto jest zimne odkręć korech chłodnicy zakryj go szczelnie ręką i niech ktoś odpali

- jeśli zaczni nzrastać ciśnienie pod twoją dłonią ( praktycznie odrazu po odpaleniu) to masz uszczalke do wymiany

- jeśli ciśnienie w układzie nie narośnie- tak po czasie około 40 sekund - minuty to wszystko powinno być ok i zostają do sprawdzenie jedynie wyciek

 

pozdrawiam

wszystkich uzytkowników tego autka

*b.wdzieczne ,ekonomiczne pali ok.5l/60mil (100km) kiedy jadę 65-75mil/h

no problem with parking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj walijczyk :)

 

Otóż ja ostatnio w swoim bolidzie też miałem takie objawy jak u Ciebie, i była to uszkodzona uszczelką pod głowicą. Co do oleju, to właśnie był czyściutki jak kryształ, zero oznak wody w nim.

Jeśli chcesz sobie szybko sprawdzić czy to uszczelka, to wykręć świece i looknij do cylindrów. U mnie jeden robił za akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co stawiać, to poprostu uszczelka pod głowicą, i głowica do planowania jak ci się auto przegrzało porządnie. Tylko uważaj jaką kupujesz uszczelke, żeby była orginalna bo jak kupisz jakieś badziewie to wydmucha i praca pójdzie na marne.

Tylko jak będziesz planować głowice, nie daj się namówić na planowanie zaworów, bo to za duze koszty i nie potrzebny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj jaką kupujesz uszczelke, żeby była orginalna bo jak kupisz jakieś badziewie to wydmucha i praca pójdzie na marne.

jakiej firmy to oryginalna i ile kosztuje? pytam z ciekawości bo już od 2 lat zabieram się za wymianę uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w K10 (uszczelka pod głowicą) tylko ze u mnie wymieniała sobie wode z chlodnicy z olejem i konieczny był szlif glowicy!!! Mowisz ze nie masz jeszcze mydła w oleju - to zrób tą uszczelkę jak najszybciej poki jeszcze nie zaczął "mieszać oleju z wodą"

 

[ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 16:01 ]

Ja miałem to samo w K10 (uszczelka pod głowicą) tylko ze u mnie wymieniała sobie wode z chlodnicy z olejem i konieczny był szlif glowicy!!! Mowisz ze nie masz jeszcze mydła w oleju - to zrób tą uszczelkę jak najszybciej poki jeszcze nie zaczął "mieszać oleju z wodą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeXaN, Dobra uszczelka do twojej micry 1.2 motor moge załatwić za 78zł, tyle że to jest ta lepsza uszczelka, często znajomy montował ją w swoich warsztatach i nikt nie przyszedł z gwarancją. Jeszcze jest uszczelka po 103zł ale to już myśle że jest niepotrzebne didatkowe 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj z samego rana strzelił mi wąż górny z chłodnicy :(: - na szybciora żeby z pracy przyjechać do domu kupiłem jakiś z fiata cinqeciento i po małym docięciu jako tako pasuje; stary był cały sparciały i przy ściskaniu "chrupał" i dzielił się na kawałki :D teraz pozostaje mi obserwacja poziomu płynu w chłodnicy i temperatury bo nie wiem czy mi już całkiem nie poszła uszczelka pod głowicą... :027:

Pablo_Snk

jakiej firmy jest ta twoja dobra uszczelka bo jak mi strzeli to nie będę ci d... zawracał tylko pójdę piechotą do sklepu i zamówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeXaN, ja ostatnio wymieniałem takową uszczelkę. Zakupiłem Tokei (75pln). Narazie autko buja jak złe i nie widać żadnych podejrzanych symptomów. Uszczelka jest jedną z tych droższych, jakie miałem do wyboru, droższa była KP-Japan (127pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc...już działa

-wymieniłem uszczelkę (obyło się bez planowania) musiałem dobrze wyczyscić obie powierzchnie

*jakas podróba oczywiscie z napisem" Made in UK" 14funtów

--dla spokoju sumienia wymieniłem także termostat (7 funtów)

- wymieniłem takze jeden wąz od chłodnicy górny spękany

 

wskazówka na poł.skali, nie gotuje sie brak przecieków

potem zgodnie z sugestią dociągne sruby po 300 milach..

Pozdrawiam

gentleman.gif

 

 

p.s

przymierzam sie do zakupu Nissan Micra Vibe / 1996

przebieg 91k mil (mieszkam w UK)

silnik 998cc 16V

skrzynia manualna 5biegów

miałem jazdę próbną ..rewelacja jak mawiaja "v.good runner"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...