Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Od czego ta wtyczka/czujnik ?


Gość ABT

Rekomendowane odpowiedzi

Widzimy tutaj czujnik cieczy chłodzącej - (nr 2),

rurki (przynajmniej jedna) które idą do czujnika położenia przepustnicy (w tym całym przepływomierzu)- (nr 3)

i właśnie wtyczka nr 1, co to jest ?

Aparat zapłonowy jest zdjęty jakby co, więc ładnie widać ;)

18889377lc9.jpg

32911907gk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy, kolego wtyczka nr 1 jest to czujnik temp. cieczy chłodzacej silnika z ta różnicą ze informacja z niego idzie bezposrednio do ECM-u czyli koputera, dalej wtyczka nr 2 to tez jest czujnik temp. cieczy chłodzacej tylko ze sygnal z niego biegnie bezposrednio na wskaznik temp. na zegarach. natomiast nr 3 wydaje mi sie ze jest to zawór który steruje podcisnieniem zboirnika evapu, tzn odpowietrzenia par paliwa ale nie jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 czujniki temperatury cieczy chłodzcej - 1 steruje wentylatorem chłodnicy, 2 wskazówką od temperatury w zegarach (1 jest dwupinowa, 2 jednopinowa). Z tego co wiem, to przed liftem żaden z tych sygnałów nie idzie przez komputer.

3- hmmm, termiczny zbiornik podciśnienia ??? (WKŁ - ale rysunki takie sobie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WKŁ - ale rysunki takie sobie...).

no mam właśnie wkł i zgadza się, tak sobie ;) A dodatkowo jest tam opis ze czujnik temperatury cieczy chłodzącej przekazuje informacje do elektronicznego urządzenia sterującego ;) i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...