Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Gaśnięcie na jałowych obrotach


Gość piromarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Widzę że 14 letni samochód to powracające kłopoty :-)

Jak zwykle proszę o konsultacje :-)

 

Mój Nissan serena 1.6 1993 benzyna +gaz.

Objaw pojawił się nagle pod koniec ok 200 km trasy ( dobrze że nie w środku :-) )

Przy dojeździe do krzyżówki, wrzucam na luz, noga z gazu na hamulec i ... bach silnik stoi.

Myślałem, że gaz ale po włączeniu benzyny jest to samo.

Silnik po puszczeniu gazu gaśnie. Ostatnio nie strzelał.

 

Możecie naprowadzić na źródło problemu ?

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnięcie i/lub falowanie na wolnych obrotach na gazie, to objaw uszkodzonej (zużytej) membrany w parowniku. Warto sprawdzić jego stan. Po wykluczeniu parownika, nieszczelności w dolocie oraz zbyt ubogiej dawki gazu na biegu jałowym trzeba szukać przyczyny w elementach odpowiedzialnych za wolne obroty przy zasilaniu benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No tak.

Tyle, że jak odpale na benzynie to jest to samo.

Wyłączam gazową i próbuję sama benzyną.

Jak to powiązać z inst. gazową ?

Jak trzymam gaz nogą to silnik kręci czyli wtryski nie są odcinane.

 

Juz widzę mechanika: " z gazem się niezabieram !" :-)

ostatnio dosyć często to słyszę.

 

 

co tu robić ? Mieszkam w małym mieści i niewiele jest mechaników z "żyłką".

Najlepiej jakbym sobie sam to znalazł i powiedział co wymienić.

 

 

 

- membrana prawie świeżo wymieniona.

 

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie objawy jak piszesz to sprawdź to co napisałem - silniczek krokowy + szczelność dolotu. Nie masz żadnych "grzybków" zabezpieczających dolot (?) - może tam jest nieszczelność. Silniczek krokowy znajdziesz w okolicach przepustnicy, trzeba go wykręcić i przeczyścić, na wykręconym sprawdzić po podpięciu kostki czy działa. Można zobaczyć też czujnik położenia przepustnicy czy pokazuje liniowo rezystancję w zależności otwarcia przepustnicy. A co z przepływomierzem?

Stało ci się to nagle czy tak stopniowo niedomagał? Najlepiej byłoby zrobić diagnostykę komputerową - powinno wyjść co i jak. A że jest gaz to nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podstawa benzyna+LPG. Jeżeli auto niechce pracować na jednym i drugim naprawiaj na benzynie o gaz martw się póżniej. Do sprawdzenia wszystko silnik krokowy,przepustnica,przepływomierz,szczelność układu dolotowego i układ zapłonowy może gubić iskre na aparacie zaczynał bym od zapłonu kopułka i palec oraz układ dolotow potem reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

wiem ze moze stazu nie mam tu najwiekszego i nie znam sie najlpeij na mechnice ale SPRAWDZ wszytkie polaczenia kabli wokol silnika ;) podociskaj kostki! poruszaj kablami taka dobra rada;)

 

//daje glowe ze czek endżajn nie wywala zadnych bledow i podpiecie pod kompa takze ich nie wykaze;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po sprawie.

Sam sobie naprawiłem :-)

 

Udało mi się włączyć silnik na jałowe obroty i w tym stanie ruszałem kabelkami i wtyczkami.

Okazało się że instalatorzy gazu, dolutowując swoje elementy, przecięli kabelek od serwa jałowych obrotów i zlutowali go na styk. Naciągnięta spoina poprostu pękła.

Zlutowałem i jest ok.

 

Dziękuję wszystkim

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

no to ja sie pochwale ze mialem ten sam problem jeszcze 3 dni temu ojciec poruszal kablami i trzymal obroty;D na kostce byly zasniedziale kable... fater kupil specjalny srdoek do elektryki psiknal wszytkie kostki i chodzi ;) jak ta lala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

ja mam podobny problem , czasami gaśnie mi na "luzie" zdarza się że jak dodam gwałtownie gazu ( przy ruszaniu) to ją zdławi i zgaśnie , czasami "na luzie" nie trzyma jednakowych obrotów tylko rosną i maleją , cieknie mi olej między silnikiem a skrzynią , przy 80 km do 100 km mam darmowy wibrator , drga tak że we wstecznym lusterku nic nie widze jak szybuje 120 -140 km to jak po stole , o co tutaj chodzi - mam już powoli dosyć:(

jak się wkurze to ją ....... no właśnie tylko że ja ją kocham - miłość platoniczna...eh życie POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaśnięcie przyczyn może być wiele. Brudny filtr paliwa, może przewody zapłonowe, świece.... Troszkę na ten temat na forum było także i o kolejnych rzeczach, o które pytasz też. Co do drgań to sprawdź krzyżaki na wale napędowym. A z wyciekiem to pewnie uszczelniacz szlag trafił. Zobacz, bo może cieknie spod aparatu zapłonowego i leci niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gaśnięcie przyczyn może być wiele. Brudny filtr paliwa, może przewody zapłonowe, świece.... Troszkę na ten temat na forum było także i o kolejnych rzeczach, o które pytasz też. Co do drgań to sprawdź krzyżaki na wale napędowym. A z wyciekiem to pewnie uszczelniacz szlag trafił. Zobacz, bo może cieknie spod aparatu zapłonowego i leci niżej.

 

 

dziękuje serdecznie za info , musze chyba "niuńke" oddać do mechanika bo ja nie mam bladego pojęcia o naprawach samochodów ( klocki wymieniłem sam po przejechaniu ok 300 metrów dym i potworny odór w samochodzie.....dzieci poszły do szkoły pieszo , żona do pracy pojechała autobusem a ja .....zadzwoniłem po lawetę i do warsztatu , tak oto zakończyła się moja kariera mechanika samochodowego):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Człowiek się do końca życia czegoś uczy. Teraz do mechanika i niech powie i pokaże co było źle zrobione. Na przyszłość będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...