Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inteligentny kluczyk


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Proszę opiszcie swoje zdanie na temat "inteligentnego" kluczyka.

Jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu? wady i zalety.

Reklamy sobie kiedyś poczytałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minęły 2 tygodnie użytkowania mojego NOTE'ka wyposażonego m.in. w inteligentny kluczyk :D

W użytkowaniu wygodny - nie ma potrzeby po kieszeniach czy w torebce szukać kluczy, żeby dostać się do samochodu. Spokojnie można oczywiści otworzyć i zamknąć samochód z pilota, w którym ukryty jest awaryjny mechaniczny klucz do auta. Mam nadzieję, że "przyciski" nie będą zamarzać w zimie.

A uruchamianie auta ... trzeba pamiętać, żeby przy uruchamianiu wcisnąć sprzęgło i hamulec, bo inaczej nie da się przekręcić gałki zapłonu.

Reasumując, narazie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Inteligentny klucz to chyba same plusy!

 

Już zapomniałem co to szperanie po kieszeniach aby otworzyć samochód czy uruchomić silnik!

Co do wciskania sprzęgła i hamulca przy przekręcaniu stacyjki to wystarczy hamulec (proponuję sprawdzić). Ale nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, wyobraźcie sobie jak układasz coś np. na tylnym siedzeniu a tu dzieciak przekręci gałkę i uruchomi silnik!

 

To rozwiązanie przypomina to z samochodów z automatem, w końcu jakoś trzeba się zabezpieczyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Jak u was jest z alarmem przy inteligentnym kluczyku. Czy alarm jest sprzężony z kluczykiem. Bo po co taki kluczyk jeżeli jest dodatkowy pilot do alarmu. I tak trzeba go wyciągnąć z kieszeni. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę. Alarm powinien się sam rozbroić przy zbliżaniu się do samochodu tak jak zwalnia się zamek od drzwi. Czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm mam sprzężony z inteligentnym kluczykiem, czyli jak nacisnę przycisk na drzwiach to otwiera się zamek i rozbraja alarm, jedyny mankament to opóźnienie w rozbrajaniu alarmu, czyli aby nie było wycia trzeba chwilę odczekać 1-2 sekundy. Przy zamykaniu oczywiście się uzbraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxx dziękuję za wyjaśnienie.

 

pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy podczas odbioru samochodu do inteligentnego kluczyka dostaliście jakiś kod, na podstawie którego będzie można dorobić zapasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przy okazji też zapytam. Czy do tych zwykłych kluczyków (do wersji Acenta) powinni dać mi też jakąś kartę z kodem? Bo ja takiej nie dostałem - tylko dwa jednakowe kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tak na 100% to ci nie odpowiem ale przypuszczam że tak powinieneś dostać. Nie mam pod ręką instrukcji ale coś mi mówi że na początku powinno być coś na ten temat. Jak będę miał ją podręką to sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przy okazji też zapytam. Czy do tych zwykłych kluczyków (do wersji Acenta) powinni dać mi też jakąś kartę z kodem? Bo ja takiej nie dostałem - tylko dwa jednakowe kluczyki.

we wszystkich nissanach które odbierałem były kody:n15-blaszka przy kluczuku.micra karteczka z numerem kodowym radia i kl.inteligętnego,tiida karteczka z kodem :rolleyes:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście w Nocie tez powinna być karteczka, to nie dali mi jej pewnie specjalnie. Liczą na to, że jak coś mi się stanie z kluczykiem, to nawet po gwarancji do nich będę musiał przyjechać i prosić, a oni sobie za to słono policzą. Takie mam podejrzenia, bo ten serwis w Olsztynie już nie raz pokazał na co ich stać. Jakbym miał więcej czasu i się tym zajął, to stracili by koncesję. Nawet jeśli moje przypuszczenia co do kluczyków nie są prawdziwe, to i tak podpadli już w wielu innych sparawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście w Nocie tez powinna być karteczka, to nie dali mi jej pewnie specjalnie. Liczą na to, że jak coś mi się stanie z kluczykiem, to nawet po gwarancji do nich będę musiał przyjechać i prosić, a oni sobie za to słono policzą. Takie mam podejrzenia, bo ten serwis w Olsztynie już nie raz pokazał na co ich stać. Jakbym miał więcej czasu i się tym zajął, to stracili by koncesję. Nawet jeśli moje przypuszczenia co do kluczyków nie są prawdziwe, to i tak podpadli już w wielu innych sparawach.

a kartę kodową radia masz??jeśli tak to jest to

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kartę kodową radia masz??jeśli tak to jest to

 

 

Nie dostałem żadnej karty kodowej radia - kod radia wpisali mi do książki gwarancyjnej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać razem z kluczykami i kawałkiem plastiku na którym jest kod kreskowy(to chyba kod do kluczyków),jest dołączona tekturka na której są kody do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając mojego Notka otrzymałem: wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji czyli: faktura,karta pojazdu,homologacja,dokument

nissana o recyklingu itp.. Ponadto: instrukcję obsługi,książkę gwarancyjną,instrukcję autoalarmu cobra, dwie karty z pinami:jeden do radia

drugi do autoalarmu,a także dwa kluczyki z czego jeden miał dopięty kod kreskowy z numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Ciekawe tylko, czy coś wskóram jak teraz do nich pojadę i się upomnę. Mam duże wątpliwości, tym bardziej, że znam ich późniejsze poczynania i sposób traktowania klienta. A okazuje się, że zrobili mnie już na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udaj"wariata" i jedź do nich zgłoś wykonanie kluczyka ,a później ich zaskocz rozmową ,skąd mają kod do twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udaj"wariata" i jedź do nich zgłoś wykonanie kluczyka ,a później ich zaskocz rozmową ,skąd mają kod do twojego samochodu.

 

 

To powiedzą, że ściągnęli od Nissana i każą jeszcze sobie za to zapłacić.

Myślę, że na początek zapytam w Nissan Polska. Dam oczywiście znać, jak mi poszło.

Ale na pewno świadczy to o "uczciwości" salonu z Olsztyna.

 

 

 

Dostałem już odpowiedź z Budapesztu, brzmi m.in. tak:

Po otrzymaniu stosownegowyjaśnienia od przedstawiciela Dealera „Max-Usługa” w Olsztynie jesteśmyprzekonani o tym, że wszelkie dokumenty oraz kody kluczyków i radia zostałyPanu przekazane podczas odbioru nowo zakupionego samochodu.

 

 

Moje słowo przeciw słowom "dealera" - komu wierzyć?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słowo przeciw słowom "dealera" - komu wierzyć?

 

No a jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Oczywiście że Centrala mogła uwierzyć tobie, tylko co by to dało? Duplikatu kodu ci nie dadzą ponieważ Nissan nie przechowuje bazy kodów przypisanych do samochodów (informują o tym w instrukcji). Bo to że dealer się wszystkiego wyprze to więcej niż oczywiste. Jedyne co można wskórać przeciw takiemu dealerowi to gdy jest więcej zgłoszeń podobnych problemów to mogą u odebrać przedstawicielstwo. A poszkodowanych przeprosić.

 

... Wytłumaczono mi, że mam przyjść z drugim kluczem i zmienią mi cały kod w zapasowym i tym nowym kluczyku.

 

Odnośnie tego fragmentu, to wszystko się zgadza, w centralce można zaprogramować do 4 kluczyków i aby doinstalować nowy trzeba mieć przy sobie stary, o ile ma dalej działać, ponieważ procedura kodowania kluczy w centrali kasuje wszystkie stare wpisy.

 

I to by było tyle, pozostaje tylko jedno pytanie. Co z kluczykiem awaryjnym? Przecież zamówiony kluczyk w Nissan przychodzi już z wykonanym kluczem awaryjnym! I właśnie do tego służy ten kod, aby poinformować Nissana jaki kluczyk ma przysłać. Rozumiem że w twoim przypadku dealer zamówi dowolny kluczyk który nie pasuje do twoich zamków i tak już zostanie, albo zamówi komplet kluczyków i mową stacyjkę oraz wkładkę zamka w drzwiach.

 

Po prostu super. Tylko skąd klient ma wiedzieć co powinien otrzymać przy odbiorze nowego samochodu?

 

Jakieś 7 lat temu zamówiłem nowe Megane w salonie. Samochód miałbyć do odbioru za około 1,5 miesiąca, normalka jak zamawiasz niestandardowe wyposażenie. Jakież było moje zaskoczenie jak po 2 tygodniach kurier dostarczył przesyłkę z Renault. A paczce był list z podziękowaniem za zamówienie samochodu i instrukcja obsługi tegoż. Jak dla mnie bomba! Jadąc odebrać samochód miałem obcykane co gdzie powinno być, jak działać, no i oczywiście jakie powinienem dostać papierki do samochodu. Nie wiem czy oni jeszcze to praktykują czy tylko taką akcję mieli ale pomysł świetny i naprawdę wart upowszechnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tiidzie miałem przy zapasowym kluczyku blaszkę z kodem, który również umieszczony jest w instrukcji na jej końcu

żadnych kodów kreskowych czy czegoś takiego nie miałem.

(Na uniwersalnym zamku centralnym jaki zakładałem w fiacie uno na kluczykach jest tylko naklejka z kodem) - może tylko numer ten wpiszą by nowy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tiidzie miałem przy zapasowym kluczyku blaszkę z kodem, który również umieszczony jest w instrukcji na jej końcu

żadnych kodów kreskowych czy czegoś takiego nie miałem.

(Na uniwersalnym zamku centralnym jaki zakładałem w fiacie uno na kluczykach jest tylko naklejka z kodem) - może tylko numer ten wpiszą by nowy zrobić?

 

Dokładnie tak, potrzebny jest ten kod aby zamówić nowy kluczyk, może być na naklejce, blaszce czy plastikowej opasce. Niekiedy kod cyfrowy jest dodatkowo zakodowany kodem paskowym zapewne aby ułatwić odczytywanie i tyle. Problem powstaje gdy tego kodu nie mamy, ponieważ zgubiliśmy lub nie dostaliśmy od dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - problem powstanie, gdy kluczyk się zgubi lub podczas sprzedaży auta. Wtedy nabywca może coś podejrzewać i mniej chętnie kupić, a wtedy już jesteśmy stratni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witajcie,

Podobno kluczy do QQ  można "przeprogramować" tak, żeby działała funkcja automatycznego domykania okien. Ktoś podpowie jak to się robi ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...