Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] tuleje resorów 1.6 b


Andrzej330
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał owe tuleje? Czas mi pomału szukać. Zaczyna mi stukać lewa strona, dopiero przy zjeżdżaniu z wysokich krawężników, ale zanim znajdę ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet za 12. Zastanawiam się tylko nad ich jakością. Oryginały zabiły by mnie pewnie ceną. Jak Tobie Dudzers objawiały się zużyte tuleje? Coś jakby szuranie- tarcie metalu o metal -tylko przy bujaniu i na dołach. Przez 300 km. miałem coś takiego. Teraz ustąpiło. Nie wiem co jest. Myślałem że może resor pękł i trze, ale jest cały. Guma też nigdzie z boków nie wychodzi. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje kupisz w sklepie z częściami do japońców na zamówienie

15 zł szt około

Miało być tak pięknie. :one: Czekam już ponad tydzień na tuleje i niewielkie szanse, że je dostanę. :| Twierdzą, że na obecną chwilę nigdzie nie ma na magazynie. :( Te z JC jeszcze gdzieś by się znalazło, ale tych nie chcę. No chyba, że nie będę miał wyjścia. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie miałem wyjścia. W jednym tylko sklepie dostałem 8 szt. z firmy Tedgum za 11,16 zł. za sztukę. Firma ze stron czopochrupa. Na stronę idą Dudzers 4 szt. a nie 6. Są delikatnie dłuższe i trzeba było je dobrze ścisnąć. Z przodu idą inne metalowo-gumowe. Na razie zrobione, zobaczymy ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

spoko moj fater tez juz wymienial z tylu ;> [pozdrawiam polskie drogi] dodam ze tam byly jeszcze zlozone ORYGINALNE! ktore przezyly w niemczech ponad 100 tys km! najpeirw fater sie pochapil i zalozyl jakies chinskie zamienniki 8zl/szt D: ktore wytrzymaly... 2 miesiace hyhy potem kupil oryginaly japosnkie :> 15 zl/szt i mamy je do dzis i narazie nie ma zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko moj fater tez juz wymienial z tylu ;> [pozdrawiam polskie drogi] dodam ze tam byly jeszcze zlozone ORYGINALNE! ktore przezyly w niemczech ponad 100 tys km! najpeirw fater sie pochapil i zalozyl jakies chinskie zamienniki 8zl/szt D: ktore wytrzymaly... 2 miesiace hyhy potem kupil oryginaly japosnkie :> 15 zl/szt i mamy je do dzis i narazie nie ma zle ;)

Ja też miałem jeszcze oryginał. Chciałem kupić oryginalne właśnie po 15 zł. Nissana, ale w tym czasie wszędzie brak. :/ Nie miałem wyjścia. Nie są drogie, więc jak dorwę to kupię na zapas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wytrzymują dłużej, ale jak przyjdzie wymieniać to może być problem. Ja nigdzie nie znalazłem ich (katalogi, hurtownie i sklepy internetowe). Nie wiem czy w ogóle można je kupić. Z dorobieniem chyba nie powinno być problemu. Ale to zawsze problem, bo trzeba dać na wzór a auto stoi unieruchomione. Ktoś przerabiał ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie może od czegoś dopasować .Tak było z osłonami gumowymi amortyzatorów na przodzie .Mój mechanik zabrał szczątki starej i jeździł i szukał .Kupił od alfy ,ale nie wiem od której .Lepsze od orginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Z dorobieniem chyba nie powinno być problemu. Ale to zawsze problem,
napisz do chlopakow z TEDGUMU powinni miec na stanie od zara:> oni maja naprawde spozy zasob tego wszytkiego od miejsca... i jak sie im powie nissan serena to nie robia wielkich oczu ;p tylko iedza o co chodzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie potrzebuje. :) Jak będę musiał wymieniać to zgłoszę się do nich, choćby przez Ciebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

tylko dajmi szybciej znac bo mam teraz taki zapier... szkola, nauk, projekty [trzaby wkoncu zanknac 2gi rok:D bo juz polowa 3ciego sie zbliza yhyhyh polibuda<3 ] do tego praca:D ciezko mi czas znalesc powaznie :D na wyscie z domu ooo i najwazniejsze moja kobieta ;x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tera nie. :) Jak będzie trza. Jak wymieniałem z tyłu, odkręciłem śruby na przednich i się dokładnie im przyjrzałem. Nie są w najgorszym stanie i powinny jeszcze wytrzymać, są w dodatku mocniejsze - metalowo-gumowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zadzwoniłem do TEDGUM-u i wysyłaja od ręki kurierem , jak pisze Czopohrup , nie zrobili wielkich oczu jak powiedziałem o tuleji resora do Sereny. Ale gdzie tam wchodzą czteryna strone to dla mnie zagadka :) Wszystkm Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz i rozkręcisz to zobaczysz. Idzie po 4 szt na stronę i to tylko na tył. Z przodu są metalowo gumowe.

Jeżdzę na tych tulejach Tedgumu ponad 4 miesiące i są kiepskiej jakości. Podejrzewam, że niedługo będę musiał je wymieniać. Są popękane. Szukam oryginalnych, albo choćby dobrych zamienników japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś wymieniłem tuleje założyłem te z TEDGUMU to znaczy w warsztacie to zrobili i zobaczmy jak długo wytrzymają. Zmieniłem też opony na letnie. Czekam na ++++Workshop manual for Nissan Serena +++++ prosto z GB jak przyleci to dam znać czy coś w nim ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem są kiepskiej jakości. Powiedzałbym dno.

Jest parę informacji jednak nic specjalnego w porównaniu z info na temat innych modeli i marek tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tuleje z Tedgum wytrzymały 13 miesięcy lub 10 tyś km , dolne były przecięte a górne jeszcze by pojeżdziły ale jak długo? Czyli nie zadługo a Serena nie jest jedynym autem jakim jeżdze. Dziś zamieniłem na tuleje z JC z intercarsu już sama tuleja przed montażem wydawała się bardziej solidna , twardsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak wyżej. Wstawiłem serenkę do warsztatu gdzie praktycznie tylko ciężarowe robią. Cała naprawa trwała 30min! Przywiozłem im swoje tuleje od poloneza trucka (które po przeróbce też są ponoć ok a cena 1,9zl! sztuka), człowiek popatrzył na nie i powiedział, że lepsze będą od iveco/ducato (jakegoś busa)... No i śmigam, a że często gęsto na działkę, gdzie droga dojazdowa jest specjalnej troski, spisują się odpukać OK.

Namiar: Bracia Błoch, Łódź, ul. Kolumny 458, 042 649 92 79.

Jeśli ktoś chce japońskie próbować w JC Auto, Łódź ul.Wróblewskiego 90/92 tel. 042 682-88-54 lub 042 683-13-98. www.jcautolodz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość manix196801

Witam.

Ja w sprawie tulei.Moge sie dowiedzieć jakie zamienniki Pan założył do sereni bo te co mam to wytrzymują ok 2 mies. i szlag mnie trafia jak ciagle coś stuka. manix196801@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Andrzej widze walczysz na tym polu , i chyba tylko ty się tu jeszcze odzywasz z tych użytkowników Seren jak to było kilka miesięcy wcześniej. Poczytałem troche forum NK i wszystko się mi kojarzy tym co Wyspiański napisał w Weselu " miałeś ch.... złoty róg , ostał ci się ino sznur" ale nauczmy się wychodzić poza nasze schematy podwórkowe . Na naszych drogach nie tylko tuleje siadają , całe auta padają , więc bądz szanowny kierowco Sereny przygotowany na to iż raz do roku te gumy wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz dochodzą nowi. :) Co roku to może nie. Jeżdżę ponad rok, ale na zamiennikach japońskich. I jest dobrze.

 

manix196801 można spróbować i dobrać z innych samochodów głównie dostawczych lub kupić dobre zamienniki, aby nie polskie, bo są słabej jakości. Nie ma z nimi problemu albo do dostania w sklepie motoryzacyjnym albo przez internet o choćby tutaj: http://www.moto.sklep.pl/index.php?modules=magazyn&action=prod&marka=5582&model=101169&silnik=0&kategoria=100104&grupa=c111337.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...