Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Siłowniki klapy, czy będą wystarczająco silne???


Gość bober85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar wymienić siłowniki tylnej klapy w moim N14-5D, bo już dawno temu umarły. Niestety nie mam zamiaru płacić po 100zł za sztukę "za oryginały" do sunny.

Poszperałem po allegro i okazuje się że Sunny powinien mieć siłowniki o parametrach: długość całkowita (przy rozłożonym siłowniku)=525mm, skok siłownika=205mm, a jego siła=500N.

Znalazłem coś co podpasuje od forda focusa kombi za 38zł za sztukę: długość=520mm, skok=215, siła 550N, więc pomijając fakt braku tych 5mm przy otwarciu klapy wszystko powinno pasować i bez problemu się składać przy zamykaniu.

Oczywiście mocowania się przerobi i wszystko będzie grało.

Pytanie tylko czy te siłowniki pomimo że są mocniejsze od tych które są montowane w sunny bez problemu dźwigną klapę łącznie z zaczepioną półką bagażnika i spojlerem na klapie?

Gdy zakładałem spojler to siłowniki już szału nie robiły stąd też moje pytanie.

Piszcie o swoich doświadczeniach w tym temacie, bo nie chciałbym wydać kasy na darmo jeśli mają być te od focusa za słabe i wtedy poszukam czegoś mocniejszego

 

pozdro

 

PS.

w grę wchodzą jeszcze siłowniki od mondeo. ich parametry: długość=550mm, skok=245mm, siła 500N. Dajcie ewentualnie znać które lepiej założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam podobny, potrzebuje wymienić oba siłowniki w sunny , wszystko ładnie fajnie, ale proponuje wziąć pod uwagę długość złożonego siłownika bo inaczej klapa się nie zamknie :/ . Kupiłem kiedyś na giełdzie używane tak na oko miały pasować lecz były owszem oryginalne nissana inne mocowanie ok pomyślałem ale za długie po złożeniu . :diabel2: jak znajdziesz odpowiednie będzie miło też skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te od mondeo hatchback 93-00 i focusa 99 kombi pasują na bank. Podałem przecież wymiary siłownika od sunny'ego więc możesz porównać z innymi. Interesuje Cie tylko żeby wymiar po rozłożeniu był nie mniejszy niż 525mm a po złożeniu ma być nie więcej jak 320mm. No i siła. Nie mniej jak 500N. I mocniejszy tym lepiej. Mocowania siłą rzeczy trzeba przerobić bo teraz w większości przypadków sa na tą zatrzaskiwaną kulkę, Ja dzisiaj kupuje z allegro te siłki od focusa po 38zł. Poszperaj tam a znajdziesz.

pozdro

 

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 17:25 ]

wymieniłem dzisiaj siłowniki na nowe od focusa kombi. Pasują idealnie i przerabiania jest mało co. Ogólnie wymiana trwa może ze 30 minut, a oszczędność całkiem sensowna (ok 115zł/szt. do nissana, ok. 40zł /szt do focusa)

 

tu są zdjęcia z wymiany, bo trzeba ze starych siłowników odzyskać kulki, które pasują idealnie do nowych zatrzasków oraz mocowania do karoserii (piłka ręczna lub flex :diabel2: ). W mocowaniach trzeba wywiercić otwór fi 6mm żeby włożyć bo niego nowy siłownik, z którego odkręcamy dolny plastikowy zatrzask na kulke, bo jest poprostu nie potrzeby. Ogólnie banał.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e12885beeb1b8e52.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a25035b553ba0150.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ae90726da6414cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a1ae9bb3744f06c.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość conan_librarian

Kuźwa - szkoda że nie opisałeś tego triku jakieś 2 miesiące temu. Niestety ja na swoje wydałem ponad 2 stówy i pasowały idealnie i chodzą też pięknie ale jednak kasy poszło sporo. Swoją drogą ciekawe dlaczego do nissanów są tak drogie (podobne do peugeota kupowałem po 50 zł/sz). Producenci chyba na siłę chcą utrzymać opinię że części do japońców są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Polecam wszystkim sposób kolegi "bober 85" sam dzisiaj kupilem nowe silowniki po 34zł/szt do focusa 99r długość=520mm, skok=215, siła 550N, pól godziny roboty z tymi przerobkami razem z demontazem i i montazem, teraz wystarczy podniesc 20cm i klapa razem z półką lecą w kosmos z ładnym z tłuminiem przy końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...