Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezerwa Paliwa


Gość Fasol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkowniko. Zeby nie bylo, uzylem opcji szukaj, jednak nie za bardzo znalazlem odpowiedz na moje pytanie. Nie moge sie tez zglebic jak bym chcial, mam sesje a bardzo potrzebuje tej informacji ;/

 

1. Samochod to Nissan Sunny 91r. sedan n14 zdaje sie. Po zalaniu np. 10 litrow wskazowka pokazuje nie wiele ponad czerwone pole. Normalne zjawisko ?

 

2. Z tego co sie orientuje w tym modelu nie ma kontrolki rezerwy. Gdy wskazowka wejdzie na czerwone pole, ile mniej wiecej moze byc litrow benzyny. Jezdze najczesciej na gazie, na banzynie odpalam, i nieraz dziwie sie, ze zjechalo juz po nizej czerwonego pola i dalej jest waha.

 

3. Co by nie zakladac, kolejnego tematu, spytam sie tutaj. Gdzie w Warszawie mozna tanio dostac klamke od podnoszenia/opuszczania szyb. Moja pekla, po sklejeniu, pekla ponownie i pogubily sie te plastikowe czesci-to co skleilem.

 

4. Normalne, ze tyl jest nizej niz przod ? Moze sprezyny sa slabe ?Co prawda tylkiem nie rzuca, dobrze sie trzyma.

 

Z gory przeprasza, ze nie moglem sie zaglebic we wszystkie tematy. Uzyle mopcji szukaj, znam ta bolaczke udzielam sie aktywnie na innym forum. Jedna kw tej chwili nie moge sobie pozwolic na nic innego jak na nauke ;/ Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rezerwa jest dosc duzo i dosc nisko wskaznik ponizej czerwonego schodzi ...ale jesli moge ci poradzic to zalej troche wiecej wachy tak z 1/4 zebys mial baku zeby pompka paliwowa na sucho nie chodzila ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam racje co do braku kontrolki ? nigdy misie nie zapalila zadna, no chyba ze musi zejsc naprawde nisko ponizej czerwonego. Wiem, nie powinna latac na sucho, jednak obecnie nie mam za duzo pieniazkow na benzyne, ledwo na gaz wyrabiam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest kontrolka tylko juz dawno nie widzialem zeby sie palila a raz mi nawet wachy zabraklo ...wiec nie czekaj az sie zapali bo jak jest to moze nie dzialac dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale ponawiam pytanie ile to moze byc litrow po wejsciu na czerwone pole ? Nawet jak nie mam kontrolki, a bede wiedzial iel jest litrow na rezerwie to wiem jak daleko zajade ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DorianGray

W sunny N14 tak jest, że strzałka schodzi sporo poniżej czerwonego. Lampka rezerwy zapaliła mi się raz ale zanim dojechałem do stacji lampka zgasła :) Więc na lampkę rezerwy w sunnym raczej nie ma co liczyć :)

I generalnie nie ma sensu jeździć do zera bo jak pompka weźmie syfy z baku to możesz sobie gaźnik "pobrudzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak- praktycznie w każdyn Nissanie mało dopracowany jest wskaźnik paliwa- zarówno rezerwa jak i same wskazania - już taka wada rodzinna... oczywiście nie we wszystkich autach ale ogólnie w Nissanach wskaźniki nie są dobrej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DorianGray
Sporo, to ile ta moze byc ?:P Tak na oko na ile bys to wycenil, 0,5 cm, wiecej ?

Może być z 0,5 cm. W każdym razie na tyle sporo, że wygląda to nienaturalnie tzn. paliwa nie ma wg. wskaźników a auto jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

U mnie jest jak dobrze pamietam ze zapala sie tak jakby prawie pod czerwonym polem... i zostaje mi ok 4L. Zawsze jak tylko zapali mi sie żyd to jade na stacje i leje do pelna :D Tez wydawalo mi sie ze chyba sie zarowka przepalila albo cos bo wyglada jak by juz paliwa nie bylo :) Czasami przydalo by Ci sie zalac do pelna benzynki zeby woda sie nie skraplala bo wtedy przy niskim poziomie paliwa tez nie jest dobrze dla pompy i silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...