Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] sygnalizacja dzwiekowa niezapietych pasow


Gość tomirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, jazda bez pasow to zlo, ale czasami trzeba przeparkowac autko czy podjechac 500m po osiedlowej uliczce i wowczas nie zawsze jest ochota je zapinac...

A jak wiadomo po przekroczeniu bodajze 30km/h wlacza sie ten przerazliwy piszczyk.

Czy da sie go wylaczyc jakos bez calkowitego odlaczania czujnika nacisku zamontowanego w siedzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

pewne jest to ze sygnal po jakims czasie piszczenia sie wylacza na stale i juz potem wogole sie nie wlącza, tyle tylko ze przez jakis tam czas sobie wyje i wyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne jest to ze sygnal po jakims czasie piszczenia sie wylacza na stale i juz potem wogole sie nie wlącza, tyle tylko ze przez jakis tam czas sobie wyje i wyje

 

po jakis 3 min przestaje wyc ale bardzo czesto jest tak, ze jade autkiem tylko minutke czy dwie i wtedy wyje mi caly czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest jedno, nawet na 100 m po osiedlu jakiś młot może przywalić Ci w czoło i odpalić poduchy, odległość i czas jest tu bez znaczenia, sam możesz w coś przy parkowaniu przodem przywalić delikatnie.... poduszka bez pasów = skręcony kark - warto? niestety wqa mnie dokumentnie stwierdzenie "Ja tylko tu kawałeczek co się może stać?" szczególnie jak ktoś przewozi niezapięte dziecko bez fotelika, a jeszcze gorzej na kolanach z przodu .... zawsze na drodze można spotkać kogoś .... nawet mistrzowie rajdowi giną na zwykłych drogach przez takich właśnie ktosiów a ich umięjętności są przecież bezdyskusyjne

 

skoro piszczy to znaczy że jedziesz >20 km/h i to jest już potencjalnie niebezpieczne , jak chcesz tylko przeparkować to jedź 15 km/h cóż to za różnica czy będzie to trwało 30 czy 35s ?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze to jest p12 i elektryk musiałby chyba byc z aso, zeby sie bawic w takie rzeczy.Dla mnie bez sensu, zeby jechac do serwisu z taka drobnostką i wydawac pieniądze.

Wystarczy jedynie wypiac wtyczke i wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciagnąć wtyczke, wcale nie trzeba byc elektykiem z głowa na karku-wystarcczy sie schylic pod siedzenie i wyciagnac!!!

I prosze Was nie ciagnijcie tego tematu dalej bo to bez sensu.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JZwierzyk
wiem, jazda bez pasow to zlo, ale czasami trzeba przeparkowac autko czy podjechac 500m po osiedlowej uliczce i wowczas nie zawsze jest ochota je zapinac...

A jak wiadomo po przekroczeniu bodajze 30km/h wlacza sie ten przerazliwy piszczyk.

Czy da sie go wylaczyc jakos bez calkowitego odlaczania czujnika nacisku zamontowanego w siedzeniu?

 

Sprawa jest bardzo prosta (bez grzebania w instalacji elektrycznej), wystarczy najpierw zapiąć pasy, a dopiero po tym zająć miejsce na fotelu. Oczywiście jazda w ten sposób tylko na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyciagnąć wtyczke, wcale nie trzeba byc elektykiem z głowa na karku-wystarcczy sie schylic pod siedzenie i wyciagnac!!!

I prosze Was nie ciagnijcie tego tematu dalej bo to bez sensu.!!!

 

Ale wyjecie wtyczki wogole wylacza sygnalizacje pasow lacznie z sygnalizacja na ekranie LCD a jak zapewne nie zauwazyles temat tyczy tylko sygnalizacji dzwiekowej z zachowaniem sygnalizacji wizualnej :)

A do tego nie wystarczy banalne wyjecie wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

no dobra a ja chcę odwrotnie żeby wyło !!!

 

zapominam się i często nie zapinam.

 

poduchy, możliwość wyskoczenia z auta, warto zapinać

 

czy trzeba pod diodę wyświetlacza niezapiętych pasów podpiąć jakać wyjaczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio odbierajac auto z warsztatu(wymiana common raila) zapalila sie kontrolka niezapietych pasow i zalaczyl sie sygnal ostrzegawczy.Sprawa o tyle dziwna ze przed naprawa nigdy tak nie bylo(zawsze jezdze w pasach).Po przejechaniu kilku km wycie i miganie nadal nie ustepuje(doprowadza mnie do szalu). Wpialem nawet pas pasazera choc nikogo nie bylo na siedzeniu ale nic to nie pomoglo.

Przestudiowalem ponizsze tematy(wlacznie z tym):

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...niezapiete+pasy

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...niezapiete+pasy

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...niezapiete+pasy

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...niezapiete+pasy

 

i niestety nie znalazlem odpowiedzi.Przesunalem fotel kierowcy max do tylu i znalazlem taka wtyczke na zoltym kablu ale jest polaczona elegancko,wiec jej nie ruszalem.Przesunalem fotel max do przodu i z tylu jedyne co wymacalem to wzmacniacz/tuba zadnych luznych wtyczek. Z tego co wyczytalem ta wtyczka na zoltym kabelku to bedzie od poduszek,a nie moge znalesc tej od pasow.

 

Pytanie brzmi czy odlaczenie aku na czas naprawy moglo oglupic czujnik?Czy bedzie to raczej ta wtyczka,ktorej nie moge znalesc.Domyslam sie ze ta wtyczka musi byc w okolicach gdzie wpinamy pas tak?Dzieki za pomoc bo juz sil nie mam na to auto,jadno naprawie drugie sie psuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym odłączenie akusia pomogło. Ja też mialem taki przypadekpodobny... właczał mi sie sygnal niezapietych pasów jak dawałem migacz w lewo. Niestety masy były oki i odłączenie akusia nie pomogło. W ASO stwierdzili ze modłu uległ uszkodzeniu i jest to anomalia której nei potrafią zrobić. Moje rozwiązanie bylo inne... kazał odpiąć sygnał tych pasów tzn odlączyli tylko ten sygnał i już nigdy mnie nie męczy. U elektryka dobrego zrobisz to za jakieś 20 zł . :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym odłączenie akusia pomogło. Ja też mialem taki przypadekpodobny... właczał mi sie sygnal niezapietych pasów jak dawałem migacz w lewo. Niestety masy były oki i odłączenie akusia nie pomogło. W ASO stwierdzili ze modłu uległ uszkodzeniu i jest to anomalia której nei potrafią zrobić. Moje rozwiązanie bylo inne... kazał odpiąć sygnał tych pasów tzn odlączyli tylko ten sygnał i już nigdy mnie nie męczy. U elektryka dobrego zrobisz to za jakieś 20 zł . :-)

 

Ja sie wlasnie zastanawiam czy przypakiem nie zostal uszkodzony czujnik wykrywajacy osobe na siedzieniu(slyszalem o przypadkach ze kolanem naciskajac na siedzisko tak moze sie stac). Czujnik ponoc motowany jest w macie na siedzisku. Co do odpiecia tej kostki co ma isc do pasa to ciekaw jestem czy to tylko dezaktywuje kontrolke czy tez nie oszukuje kompa ze nikogo nie ma na siedzisku(a wtedy by poduszki tez nie dzialaly chyba).Ja jestem w UK wiec jak cos to za 20f predzej anizeli 20pln :D Jutro koncze prace wiec zabiore sie za szukanie tego kabelka pod siedzeniem,wkleje fotki jak cos zeby byc pewnym ze dobrze odlaczam/podlaczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, zwróciłem uwagę na pierwsze wypowiedzi i nimi się zasugerowałem :)

Sprawdź bezpieczniki, ale najwyraźniej masz uszkodzony czujnik, a całkie możliwe, że po prostu kabelek od czujnika Ci się przetarł. Miałem tak kiedyś w Xsarze, zaraz przy "żeńskim" gnieździe na pas bezpieczeństwa przetarł się kabel i czasami piszczało..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko odłączony sygnał tzn elektryk gdzieś mi wypiął ten kabelek co idzie do sygnału i nic więcej wiec poduszki działają bo jak zapne pasy to kontrolki gasną. Może poszukaj jakiego poslkiego mechanika tam chyba w UK sporo naszych . :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, zwróciłem uwagę na pierwsze wypowiedzi i nimi się zasugerowałem :)

Sprawdź bezpieczniki, ale najwyraźniej masz uszkodzony czujnik, a całkie możliwe, że po prostu kabelek od czujnika Ci się przetarł. Miałem tak kiedyś w Xsarze, zaraz przy "żeńskim" gnieździe na pas bezpieczeństwa przetarł się kabel i czasami piszczało..

 

pozdrawiam

 

spoko nic sie nie stalo :one:

 

Może poszukaj jakiego poslkiego mechanika tam chyba w UK sporo naszych

 

sa,sa wlasnie u niego te auto robilem.

 

Wracajac do tematu koledzy auto zrobione! Naprawilo sie same ;) Wczoraj jak jechalem do pracy zauwazylem ze nie dziala automatyczne unoszenie szyby kierowcy,co przypomnialo mi podobne zachowanie gdy kiedys jak mialem passata(po wymianie aku na nowy,centrlany nie dzialal i szyba automatyczna tez,trzeba bylo caly czas trzymac guzik dla otwierania/zamykania).A wiec pomyslalem sobie odlacze i podlacze aku jeszcze raz,bo pewnie nastawy sie pokasowaly jak mechanik odlaczyl aku podczas naprawy. Ale nawet tego nie musialem robic.Po 12h nocce wsiadam do auta po pracy i :D:D:D Szyba zaczela sie otwierac tak jak powinna na automacie,a wiec ruszam i patrze brak komunikatu i zero piszczenia. A wiec juz po klopocie.W passacie musialem odpiac klemy i podlaczyc je na nowo aby wrocily poprzednie ustawenia,ale zanim doszedlem do tego to minelo 2miesiace.W kazdym razie dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W passacie programuje sie automatyczne podnoszenie szyby poprzez podniesienie recznie jej na maksa do gory i przytrzymanie przycisku przez 5 bodajze sekund.

 

A jesli chodzi o P12 to mi tez piszczy czujka od niezapieych pasow, mimo ze zawsze zapinam. jednak ja zauwazylem taka przypadlosc, ze gdy mam w elektrycznie sterowanych fotelach opuszczony tyl poddupnika na maksa w dol to wtedy piszczy i wystarczy lekko uniesc w gore i juz nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...