Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Brak świateł wstecznych


Gość beton188

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beton188

Witam. To już drugi mój temat na tym forum. I mam takie pytanie: w mojej micrze nie ma świateł wstecznych... tzn są w lampach ale nie włączają sie z wrzuceniem wstecznego ale po przełączeniu przełącznika pod kierownicą.

 

To jest chore.... wiec mam takie pytanko: Gdzie jest czujnik biegu wstecznego włączający w/w światełka?

 

I czy ktoś już miał tak ciekawie włączone światła: zamiast do skrzyni to do jakiegoś wyłącznika...

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam teraz czasu, żeby wskazać Ci konkretny temat ale było o tym już na Forum ;) Użyj opcji SZUKAJ a na pewno znajdziesz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość napalm_68

Najprawdopodobniej Komuś nie chciało sie poprawić czujnika(z upływającym czasem wycierają sie styki) ,który znajduje sie w w tylnej części skrzyni biegów przy wybieraku.Znajdziesz go z łatwością gdyż odchodzi od niego przewód zasilający(od skrzyni odchodzi tylko ten przewód). Jest on przytwierdzony do obudowy skrzyni kilkoma blaszkami idzie ku górze i zakończony jest kostką .Czujnik ten mocowany jest w skrzyni na wcisk i zabezpieczony blaszka , która przykręcana jest do obudowy skrzyni. Spuść olej ze skrzyni i wyjmij czujnik.Kiedy go już wydobędziesz,mi zeszło z nim trochę czasu,dobrze wyczyść,drobnym papierem ściernym usuń nalot, odtłuść i nadlej trochę cyny na styki,ale mało ,gdyż po tym czujniku wraz z wkładaniem wstecznego, przesuwa się blaszka zamykająca obwód. Znajduje sie ona wewnątrz skrzyni, uważaj na nią, zęby ci nie zginęła .Nie przesadzaj z cyna tylko dobrze zabiel. Potem oczyść gniazdo, odtłuść wciśnij na silikon - wcześniej ustaw styki zgodnie z blaszka zamykającą obwód, zobaczysz ją w otworze po czujniku,gdy włożysz wsteczny.

Dobij czujnik z wyczuciem i sprawdź czy działa (po wrzuceniu wstecznego powinno cię oświetlić). Jeśli nie to jeszcze trochę dobij, gdyż silikon zmniejszy obwód otworu i będzie go wypychał, a jest niezbędny do uszczelnienia.

Oczywiście zanim zobaczysz światła czeka cię zrobienie porządku z przewodami.

Jeżeli ktoś zostawił kostkę ,to do niej właśnie podłączył przełącznik który masz pod kierownicą ,teraz wystarczy usunąć z tej kostki przewody przełącznika i zatrzasnąć z kostka czujnika skrzyni . Jeżeli nie masz kostki, to znaczy że ktoś ją odciął i połączył same przewody z przewodami przełącznika. Wtedy będziesz musiał połączyć przewody z przełącznika z kostka czujnika w pary i będzie ok

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ SŁYSZELIŚCIE MOŻE COŚ KONKRETNEGO O SILNIKU BI TURBO MONTOWANEGO W NISSANIE MICRA K10 ? :kosci: :diabel2:

Troszkę nie wstrzeliłeś się w temat ;)

Poszukaj na Forum w dziale Micra bo nie raz toczyła się dyskusja na temat tego ciekawego autka...tylko trzeba poszukać ;)

Acha...nie BITURBO tylko SUPERTURBO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...