Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] brak mocy silnika


Mazii666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem ostatnio sytuacje bardzo simieszna i chyba warta opisania. Jeżeli to już było to prosze o skaswanie.

Mianowicie almerka N16 1.5 przyjechała na brak mocy. Brak błędów silnika, ogólnie wszystko ok a niesamowicie muliła. Dojśc do tego co było przyczyną było łatwo, bo kolega mi powiedział. Gdzyż miał taki przypadek i rozbierał wszystko po kolei a co sie okazało, przepalone żarówki stopu kurw....... sam nie mogłem uwierzyć że komputer jest zespolony ze światłami stopu. Węc jak przepalą sie obie żarówki to myśli że jedzie na hamulcu i przechodzi w tryb awaryjny. W serwis manualu nic o tym nie ma. Kto by pomyslał i bądz człowieku madry i pisz wiersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstaw przecinki i kropki - jak to wyglada?

 

A jak mocno oslabla taka almera ? moja tez jest slaba - ale mi brakuje jakis 5% mocy. Pojade nia 170km/h ale powinna wiecej wyciagnac (177wg instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spulchniator

Uwalone światła stopu powodują check engine i przejście auta w tryb serwisowy (pali wiecej jeździ gorzej) - wiem z autopsji. Ten chłam tak ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja dorzuce swoje trzy grosze:

 

Otóż jadąc ostatnio autostradą chciałem trochę podkręcić tempo. Doszedłem do prędkości 150-155 km/h, ale 160 było już granicą nie do pokonania (przy silniku 1.8). Podobnie z przyspieszaniem, na co zwróciłem uwagę już później. Kiedyś 4-ty bieg był wystarczający do dynamicznej jazdy (tudzież wyprzedzania), ale w tej chwili muszę go dużo bardziej kręcić. Co może być powodem?

 

Dodam tylko że autko miało robiony pół roku temu kapitalny remont silnika (ze względu na olej) i w zasadzie z poważniejszych napraw to tyle. Przebieg - 140 tys. km.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jakis czas temu mialem problem bo zapala mi sie kontrolka check engine ale almerka nie tracila mocy. pojechalem do aso i okazalo sie po podpieciu do kompa ze blad jest w oswietleniu a mianowicie nie mialem dwoch swiatel stop. mialem tylko trzecie srodkowe a pozostale byly poprzepalane. podobno w benzynie almera traci moc gdy pojawia sie check engine. ja mam diesla i nie mialem z tym problemu ale moze to jest rozwiazanie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zalogowałam sie na forum bo mam Nissana Almere i problem z nim. Otóż samochód w czasie jazdy nagle traci moc, poprzedza to bardzo głośna praca silnika, a potem max 70/80 ani gram więcej nie jedzie. Po jakimś czasie czuje spalone kable. Zatrzymałam się wyłączyłam auto nawet podniosłam maskę, choć wie tylko gdzie dolać olej i płyn do spryskiwaczy, czy przypadkiem nic się nie dymi ale nie.

 

Potem zapaliłam i jechało normalnie. Zdarzyło mi sie to drugi raz. Auto jest z 2002 roku. Może ktoś miał taki problem i co to może być. Pewnie że mogę pojechać na ASO ale jak zobaczą kobitkę to wcisną mi nie tylko remont silnika ale wymiane podwozia nadwozia a w gratisie dodadzą zapach z 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...