Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Uszczelka tylnej lampy


Gość Smoła
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem wczoraj, że mam mokrą wykładzine w bagażniku po prawej stronie przy lampie. Nie czekając długo rozkręciłem lampę i okazało się, że nie ma ona uszczelki, tzn. byla ale po 15 latach się zużyła ;) i teraz mi po prostu cieknie do bagaznika. Zastanawiam się jak to uszczelnić i wpadł mi taki pomysł żeby kupić takie uszczelki, którymi się kiedyś okna uszczelniało i przykleić jedną do lampy, a drugą do karoserii. Może ma ktoś jakiś lepszy pomysł? Czekam na sugestie. Zależy mi żeby się tego pozbyć RAZ, A DOBRZE.

Z ciekawości przyjrzałem się drugiej lampie, jest uszczelka ale, jest jakaś dziwna, bo jak odkręciłem śrubki mocujące lampe to NIE MOGŁEM jej ściągnać. Tak jakby ta uszczelka ją "przykleiła". Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest rodzaj silikonu czarnego do uszczelniania klosza i części nadwozia, Podobne do baranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła
to jest rodzaj silikonu czarnego do uszczelniania klosza i części nadwozia, Podobne do baranka.
A można go gdzieś kupić? I w jaki sposób się go nakłada? Tak jak zwykły silikon sanitarny? Co są sądziś o moim pomyśle z uszczelkami do okien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła, lepiej kupic silikon do szyb i na to skleic. uszczelki moga pozniej poodchodzic i puszczac wode. (temperatura + czynniki atm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła

eX dzięki za radę. Po weekendzie się za to zabiorę. Powiedz mi jeszcze jedno, czy jak już sobie to uszczelnię/skleję (bo ten silikon działa jak klej tak?), to jak będę chciał to zrobić kiedyś jeszcze raz, to czy nie uszkdzę sobie lampy jak będę chciał ją zdjąć? Może jakieś rady, jak bezpiecznie ściągnać potem taką lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Go_nia

No i proszę mam ten sam problem. Jeździłam z woda w bagażniku przez całą zimę, nie wiedziałam skąd się ona bierze, pytałam wielu osób i odpowiedzi były różne ale najbardziej podejrzany był odpływ od mojego szyberdachu, jednak po jednej z większych wiosennych ulew zauważyłam ze wodę mam nie tylko w bagażniku ale też w reflektorze i to mnie już bardzo zdenerwowało, odkręciłam lampę ( u mnie to była lewa) i również odkryłam brak uszczelki, na razie wycięłam taką tymczasową uszczelkę z pianki plastikowej (w sumie musiałam wyciąć 3 elementy) i przykleiłam to na silikon. Jednak blacharz u którego byłam z inną sprawą ale zapytałam i o to, powiedział żeby nie używać silikonu bo silikon trzyma wodę i będzie pod nim "gnić" i najlepiej taką uszczelkę dokupić np.na szrocie. Więc w najbiższym czasie muszę tą moja prowizorkę zmienić na coś innego, też myślałam nad tymi uszczelkami do okien, z tym że chyba nie będzie potrzeby kleić i do lampy i do karoserii...a może można w sklepie z częściami coś takiego dostać? Będę śledziła temat, a jak sama coś wymyślę to tez dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon dobry na wszystko ale jak pisala Go_nia, potrafi trzymac wode.

 

Smoła, nie uszkodzisz lampy, trzeba pozniej nozykiem naciac laczenie silikonem i latwo odchodzi, problem jest tylko z czyszczeniem.

jak silikon klejowy jakis dorwiesz, to czyscisz jakims kawalkiem klocka gumowego, bardziej miekki mozesz czyscic produktem "Wurth" ale to stosowalem do ceramiki. no i mozna w lakierniach/blacharniach popytac o zmywac do silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne lampy orginalnie klejone są nie na żadne uszczelki, ale na takie czarne coś podobne do plasteliny. Aby lampa łatwo odeszła (lub doszła) należy to porządnie rozgrzać suszarką, wtedy robi się miękkie jak plastelina i łatwo się formuje. Ale moim skormnym zdaniem woda i tak nie powinna lać się tamtędy do bagażnika - pod lampami są specjalne grodzie normalnie schowane za wykładziną - na dole takiej grodzi powinien być otwór odpływowy oraz wywietrznik (zasłonięty taką czarną "zasłonką").

Go_nia, jeśli masz wodę wewnątrz lampy, to obejrzyj też dokładnie klejenie szkła lampy do czarnego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła

Domiss to na pewno jest uszczelka. Ostatnio jak myłem auto, to cały ten plastik, gdzie się wkręca żarówki był mokry z wody, która się właśnie wlewa przez szpare po uszczelce.

ArKo74 powiedz mi czy to się przykleja, w normalny sposób, czy trzeba to najpierw rozgrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Go_nia

Ja również podejrzewam jednak tą uszczelkę, bo po uszczelnieniu umyłam auto i grama wody nie miałam w bagażniku, teraz czekam na jakąś wiekszą ulewę żeby jednoznacznie stwierdzić czy to na pewno "tylko" uszczelka była. A drugą lampę mam uszczelniona taką jakąś pianko-uszczelka na pewno nie była to żadna "plastelina", natomiast w tej nieszczelnej lampie było właśnie coś takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła
Urabia się to jak plastelinę :) Ja jednak za dużo się z tym nie bawiłem tylko od razu po wyjęciu z pudełka formowałem odpowiedni kształt bezpośrednio na lampie, bo "laska" tego autokitu idealnie mi pasowała na szerokość. Przyklejała się bardzo dobrze, bez konieczności podgrzewania.

No to mnie tym ucieszyłeś :D . Powiedz mi jeszcze, gdzie można to kupić? Po drodze z pracy mam OBI i FEUVERT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła

ArKo74 dzięki. W drodze z pracy zachaczę i mam nadzieję, że uda mi się to kupić i jeszcze dziś zrobić, bo pogoda u mnie się zrobiła ładna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Go_nia
Go_nia a czym to uszczelniłaś? Byłaś na szrocie i kupiłaś taką uszczelkę, czy może tymi do okien?

 

Hehe to była taka improwizacja i raczej nie na długo, ale skoro chcesz wiedzieć...to taka biała pianka dyletacyjna, stosowana na budowie, wycięłam nożykiem kształt no i musiałam ją przeciąć wzdłuż bo była za gruba, ale teraz sobie pomyślałam że silikonem to ja ją przykleiłam do reflektora, a od strony karoserii przylega ta pianka wiec nie ma strachu o rdzę, jednak z powodu jej koloru muszę szukać czegoś lepszego :P Już się rozglądałam za uszczelkami takimi gumowymi do okien, to chyba byłoby najlepsze...na razie w bagażniku mam sucho, autko myłam dwa razy jakiś deszczyk też już zaliczyłam, więc może działa :P bardzo bym chciała żeby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoła

ArKo74 możesz być pewny, że jak to zrobię i będzie okej, to nie zapomnę "kilknąć" :D

 

Go_nia no każdy sposób jest dobry, ja jednak zrobię to tak jak ArKo74. ;)

 

ArKo74 wczoraj kupiłem ten AutoKit i zrobiłem tą lampe. Teraz czekam tylko na deszczyk, no chyba że nie będzie go to sobie podjadę na myjnię ;) Jeszcze raz dzięki!!

 

[ Dodano: Pon 19 Maj, 2008 08:49 ]

Do wszystkich, którzy mają problemy z uszczelkami w lampach itp. Polecam AUTOKIT w laskach. Miałem problem, z wodą w bagażniku. Po zastosowaniu AUTOKIT'u jest SUCHUTKO!! Gorąco polecam!!

Go_nia jak masz czas, to naprawdę polecam!

ArKo74 dzięki! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...