Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brunox Epoxy


Gość rafal_79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem moją Micrusie i odkryłem, że w miejscach gdzie znajdują się dziury do

przykręcenia ramki na tablicę rejestracyjną znajdują się ogniska rdzy. Chodzi o tylną klapę.

Planuję kupić brunox epoxy i zabezpieczyć te miejsca, żeby rdza mi się nie rozłaziła.

Po odkręceniu ramki tablicy rej. chcę delikatnie papierem ściernym zedrzeć lakier i pierwsze warstwy rdzy; następnie przemyć to benzyną ekstrakcyjną i po wyschnięciu pędzelkiem pokryć brunoxem. Czy taka kolejność będzie dobra. A może trzeba benzyną najpierw przemyć miejsca korozji żeby je odtłuścić a potem potraktować papierem ściernym. Robię to pierwszy raz i nie chciałbym tego spieprzyć. Może ktoś z Was już to przerabiał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność prawidłowa. Purchle dookoła zardzewiałego miejsca też zerwij i wyczyść bo inaczej na nic twoja robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń tak z grubsza płaty rdzy, ale pamiętaj że brunox epoxy bez rdzy jest bezużyteczny.Rdza jest jego żywicielem.Największą bolączką jest czas schnięcia...24h.Zaaplikuj dwie wartswy w kilku godzinnych odstępach, po 24h możesz dać na to już podkład i dalej jak jak już przy malowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem mini zestaw: brunox epoxy 30ml (13 zł ;)), rozcieńczalnik ekstrakcyjny, papier ścierny o gramaturze 240 i pędzelek. Teraz chcę miejsca gdzie jest rdza przeczyścić rozcieńczalnikiem aby je odtłuścić a następnie zetrzeć papierem ściernym ale tak żeby trochę rdzy zostało - jak radzicie brunox musi się z czymś związać. Następnie ponownie chcę przetrzeć to rozcieńczalnikiem. I teraz mam pytanko ile muszę odczekać od drugiego przeczyszczenia rozcieńczalnikiem aby położyć brunox oraz ile trzeba odczekać czasu przed położeniem drugiej warstwy brunoxa. Rozumiem że po 24h można wyjechać autem z garażu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed malowaniem brunoxem przeleć z grubsza papierem ściernym i benzyną extrakcyjną i maluj.Extrakcyjna momentalnie wysycha, bedziesz widział.Nie odtłuszczaj nie wyschniętego brunoxa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Dziękuję za porady zrobiłem według Waszych wskazówek, na razie się wszystko trzyma zobaczymy po zimie co się z tym będzie działo.

Pozdrawiam

 

I jak kolego ? Zima minela, a ty sie nie chwalisz jak efekty brunoxa :D Trzyma sie to? Ruda nie wychodzi? Mam zamiar u siebie tym posrmarowac, ale mam zle doswiadczenia, w kilku samochodach tym smarowalem i ruda zawsze wychodzila - moze cos nie tak robilem.

Ktos moze napisac ile czasu tak naprawde powinien schnac burnox w taka pogode jak teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem co Rafał, również zauważyłem że na tylnej klapie wokół otworów pod śruby, które kiedyś mocowały tablice mam rudo.

Z początku myślałem aby to wyczyścić i pomalować ale nie ma to większego sensu bo jak mam kupować lakier na podkład, lakier bazowy , bezbarwny itd tylko po to aby pokryć malutką przestrzeń to nie widzę w tym najmniejszego sensu. Inna kwestia że od wewnątrz klapy jest trudny dostęp więc nie wiem jak bym miał tam dojść aby ro zrobić porządnie.

W związku z powyższym postanowiłem potraktować to jakimś środkiem zatrzymującym korozję i padło na brunox.

Rafał juz chyba tu nie bywa więc niestety nie dowiemy się czy to działa. Mam niejasność czy zapodanie tego środka wystarczy. I jak to w ogóle jest z czasem schnięcia? Bo tutaj czytam o 24h a gdzie indziej o 3 dobach? Ma to dla mnie o tyle znaczenie że nie mam garażu i auto pod chmurką stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dla potomnych. Brunox Epoksy to lipa, ruda wyłazi po pomalowaniu, podobnie jak po śnieżce niby na korozję, na którą niegdyś też się nadziałem. Nie polecam.

A i żeby nie było, robiłem testy zarówno na powierzchni oczyszczonej z rdzy jak i nieoczyszczonej (jak radzi producent środka) i tu i tu rdzewieje (ruda wyłazi od spodu).

Ruda pojawiła się już po ok. pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...