Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Turbinka dziala czy nie?


Gość TomP11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szystkich oto moj 1 poscik;)

 

otóż od niedawna jestem posiadaczem Nissana Primiery P11 2.0TD samochodzik bardzo mi sie podaba ale chodzi mi o jego moc z tego co wiem ma 90km(66kw). Ale jak na 90 km to jest troszke "mul" nieweim dlaczego. Jak podniose maske i wkrece silnik na 2 tys to jakas turbine slysze ale podczas jazdy wogle nie odczuwam przyspiesznie powyzej 2tys obr. Nieweim moze te autka tak maja ale troszke sie martwie o ta turbinke ze moze byc zajezdzona a z tego co wiem to troszke kosztuje;/ sa jakies sposoby zeby sprawdzic czy turbo ma odpowiednia moc i czy jest sprawne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest mułowaty to może być przepływomierz. Moja siostra kupiła takiego samego i od początku zbierał sie po prostu tragicznie - żeby nim ruszyć trzeba było mu ostro wcisnąć. Okazało się że turbo jest ok, tylko przepływka do wymiany była. Jedź na kompa i niech ci sprawdzą. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie nawet stoperem jaki masz czas do 100. Jak w okolicach 14s to wszystko jest ok. U mnie z uszkodzona przepływką miał 21s/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu taki to juz samochod chciałeś rakiete bylo kupic sobie 2,0 GT :) ja tam wole zaoszczedzic wlać do pelna i zrobic na tym okolo 900 km :) a turbina z tego co słyszałem włącza sie przy 2500 obr okolo ale jak to tam jest to powiem nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu taki to juz samochod chciałeś rakiete bylo kupic sobie 2,0 GT :) ja tam wole zaoszczedzic wlać do pelna i zrobic na tym okolo 900 km :) a turbina z tego co słyszałem włącza sie przy 2500 obr okolo ale jak to tam jest to powiem nie wiem :P

 

widzisz ja tez sie nastawilem na oszczedons ale ojciec ma audice a4 1.9tdi 110km i ona to sie zbiera ja wolalem tego bo to wytrzymalsze autko:) pod wzgledem zawieszenia ale troszke mnie to dziwilo ze przy 2.0 tak sie zachowuje fakt nie ma tego I ale mniejsza z tym:) zrobie test i zobaczyy wtedy:) dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po prostu jest inny silnik kumpel też miał 1,9 tdi audi a4 ale co z tego jak byl tak zajechany że ładzianki go odstawiały ;) nie wiem jak tam audi wypada na tle spalania i masy samochodu ale ja tam niemieckiego samochodu nie kupie nigdy mam odrazę do Niemców za to co zrobili i robią mojej ojczyźnie !!! a co do zawiechy w nissanie to hmm :) po przejechaniu 6 k km musialem wymienic wahacz :P ale i tak warto dla mojego stworka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy spalanie jest podobno 5,5l/100km tak do 130 Km/h :) ale audiczka jest cięższa od primierki:) ja mialem kupowac audice b4 1.9tdi ale jak wsiadlem do nissana to mi sie bardziej spodobal jakies to wnetrze jest cikawsze i przyjemniejsze w audiku to takie sztywne i proste wszystko:) no i nissanek ma wieksze wposazenie co mi sie spodobalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego B4, Paskami kanciakami i starymi beemami to "biedni rolnicy" z LCH co do Starowojtowa po Fajki i paliwo jeżdzą . No chyba że w tym celu szukasz samochodu

 

5,5 to może na trasie i na pusto bez klimy. Ja swoim kombi po lfcie wypakowany jak rumuny spalałem 6,5 z klimą. Miasto to 7 na emeryta 8 norma i nawet 10 na PSJ (pi.... stulu jazdy) Silnik nie należy do oszczędnych.

Co do przepływki, to pomierz napięcia http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=29808 i nie płucz w benzynie. Ja tak załatwilem swoją. Są specjalne płyny na bazie acetonu ale i one czasem nie pomagają. Teraz to i nawet 21s/100m nie robię, a jaki wstyd na światłach :D o wyprzedzaniu to tylko śnię i cieszę się jak jedzie rowerzysta, albo ciągnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego B4, Paskami kanciakami i starymi beemami to "biedni rolnicy" z LCH co do Starowojtowa po Fajki i paliwo jeżdzą . No chyba że w tym celu szukasz samochodu

 

Fajnie tu ujoles:) zrobilem pomiar na przyspieszenie wyszlo mi 17sekund do 100 mysle ze to dobrze?? ale w poniedzialek jeszcze pomierze miernikiem zeby miec 100% pewnosc ze przepływomierz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, zrób co "Ojce" tego forum radzą, ja tak zrobiłem i jestem przeszczęsliwy, auto ciagnie od samego dołu, nie kopci, pali przyzwoicie, żona jak mi rekwiruje auto to zawsze z piskiem opon rusza. A co "Ojce" radzą? Po pierwszwe, przepływomierz, po drugie wyciąć ERG, po trzecie odpowiedni termostat aby nie było przepałów. I nie martw się o nic więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może jakie ciśnienie powinna wytwarzać turbina ?? Ja w swojej primerce nie słyszę wcale turbiny, ale chyba coś tam działa bo jak odłączę ten cienki wężyk od kolektora ssącego to coś dmucha. No i pytanie, czy to normalne że jej nie słyszę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni termostat, to znaczy jaki bo jakoś mnie to mineło?
Teraz mam w autku orginał nissana, nie pamiętam dokładnie temperatury otwarcia wiec nie podaję, natomiast poprzedni właściciel wsadził termostat z audi osadzony na grubej warstwie silikonu :diabel2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystkie chwyty dozwolone aby sprzedać. Ja w starej renówce miałek klocki z żuka doszlifowane tak aby nie wyleciały z uchwytu, Dobrze że nie było trocin albo banana w skrzyni i musztardy w chłodnicy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...