Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wywalenie katalizatora a spaliny i badanie techniczne


Gość kaktusiorr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaktusiorr

Witam.

 

Jako, ze auto mi oslablo ostatnio przy wysokich obrotach oraz opadaja za bardzo obroty na luzie, dostalem rade, zeby wywalic katalizator.

Juz sie zdecydowalem, pozostaje tylko pytanie, czy jak wytluke w 1szym katalizatorze na kolektorze porcelane i wywale calkowiecie drugi katalizator (Micra 1.0 v16,k11 94r) to o ile mi wzrosnie emisja spalin? Za pol roku mam przeglad a tutaj sie nie pierdziela, tylko od razu uwalaja jak za duza. Nie chcialbym 2x za to samo placic....

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Wy mówicie? przecież na przeglądzie nie chodzi o wygląd wydechu a o analizę spalin.

 

chłopak pisze o wywaleniu katalizatorów....ok - jego wola,dostał przykład.Analiza spalin swoją drogą więc jeśli jest jak pisze to oczywiste jest że lepiej niech tam będzie to co być powinno.

 

[ Dodano: Czw 25 Gru, 2008 21:24 ]

dopiero zauważyłem że założyciel postu jest z Dublina :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z katalizatorem musi spełnić takie normy emisji spalin:

CO mniej niż 0,5% na wolnych obrotach i mniej niż 0,3% na wysokich

CO2 im wyższe tym lepiej a powinno oscylować w okolicy 14%

HC nie może przekroczyć 100 PPM

O2 oczywiście powinno wynosić 0% (szczelny wydech)

 

silnik bez katalizatora jest w stanie spełnić te normy o ile jest w dobrym stanie technicznym :P czyli świece i układ zapłonowy w dobrym stanie oraz nie pobiera oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolezka w hondzie civic 4 generacji niema katalizatora, zrobiony pełny przelot i do tego wydech i powiem wam ze w środku nieda sie wytrzymac bo silnik tak wyje... a zeby jechac gdzies za miasto trzeba brac ze soba worek APAPów... i jaki to ma sens? zostawcie ten katalizator w spokoju :P

 

[ Dodano: Pią 26 Gru, 2008 13:28 ]

Ja chce naklejke NISSAN KLUB POLSKA !! :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

strasznie się irytuję gdy jadę, albo stoję na swiatłach za takim śmierdzielem, który wywalił katalizator po to tylko żeby lepiej silnik mu "chodził" i zyskał 3KM.

Gdybym miał uprawnienia od razu z miejsca zabierałbym dowód rejestracyjny za takie coś.

epoka śmierdzących maluchów i starych fiatów odeszła. Proponuje tym który wycinają katalizatory niech sobie wydech skierują do wnetrza samochodu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaktusiorr

Panowie, ja pytalem konkretnie o to, czy jak wywale katalizator(ktory i tak jest prawdopodobnie zdechniety, bo auto mi zamula) to czy przekrocze normy, czy tez jest szansa, ze sie miescic bede.

Swiece mam nowe, silnik jest na ceramizerze i jak dotad naprawde smigal az milo.

Wydech i tak mam do roboty bo gdzies dziurawy, wiec dlatego pytam o te normy, zeby nie placic 2x. koszt nowego katalizatora to ponad 200euro, reszta wydechu nastepne 200e.

Na przegladzie nie mam co liczyc na szczescie, bo lista w tym kraju jest jasno okreslona, co sprawdzaja i jesli cos jest nie tak, to mam do miesiaca czasu na usuniecie usterki.

Pozatym zrobic musze, bo czuje spaliny wlasnie w kabinie gdzies z nawiewu, wiec caly wydech do roboty i wymiany.

Nie potrzebuje dodatkowych ekstra KM, bo i tak na autostradzie wyprzedzalem najnowsze AMG, Audi A8 etc....jadac 140/150 :) Dla mnie wystarczy.

 

Sprobuje moze tak zrobic, ze wytluke bebechy tego w kolektorze a drugi tak przygotuje, ze gdyby nie przeszedl analizy spalin, to tylko podmienic rurke przelotowa na normalny katalizator. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kata normy spalin mogą być spełnione ale nie muszą. Zwykle kat żyje ok 150 tyś a potem działa bardziej lub mniej prawidłowo (na naszym paliwie). Mam za sobą ok 20 przeglądów i 2 razy analizowali spaliny, to bardzo źle świadczy o stacjach diagnostycznych. Moim zdaniem celowe łamanie przepisów to nic fajnego. Mamy takie polskie przysłowie przepisy są po to aby je łamać i dlatego za 100 lub 200 lat w Polsce nie będzie pijanych kierowców, dzieci będą jeździły w fotelikach a do baku będziemy lali paliwo a nie syf. Jak ktoś chce wywalić kata to niech wywala, ale niech nie ma pretensji jak mu na parkingu zarysują samochód i najnormalniej w świecie uciekną jak mi ostatnio. Chodzi o coś takiego jak uczciwość ,która niestety uważana jest za głupotę, naiwność, nieumiejętność przystosowania się...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

śmierdzą spaliny w kabinie bo masz pęknięty kolektor na pół :D

ja to u siebie spawałem srebrzanką, ale w dublinie pewnie będzie trzeba kupić nowy :D:D

ot taka przypadłość micry.

w micrze nie ma drugiego katalizatora, jest tylko ten przy kolektorze, drugi to tlumik.

Nie przerabiaj, to nie polska, mają dokładniejszy sprzęt pomiarowy dot. spalin :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w micrze nie ma drugiego katalizatora, jest tylko ten przy kolektorze, drugi to tlumik.

 

Hahaha! :D To mnie ubawiłeś! W takim razie w skupie katów dostałem za tłumik 150 zł ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...