Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana sprzęgiełek z automatów ma manualne


Gość jaras2310

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaras2310

Witam SZANOWNYCH KOLEGÓW. Proszę o radę. Dokonałem zakupu manualnych sprzęg AVM do mojego Terrano II rocznik 1998. Po zdjęciu automatów nie mogę do końca "wcisnąć" manuali. Pozostaje ok. 1cm do całkowitego dociągnięcia. Podejrzewam, że trzeba "usunąć" jeszcze jakieś podkładki z półosi. Ale które? Patrząc na półoś widać zabezpieczenie, za którym jest pierwsza podkładka a za nią druga w kształcie miseczki. I to najprawdopodobniej ta druga podkładka blokuje mi dociśnięcie sprzęgiełka. Po rozmowie telefonicznej z panami ze sklepu 4x4 dowiedziałem się, że sprzęgiełka są właściwe (mimo że na opakowaniu widnieje nr sprzęgiełek 452, natomiast na sprzęgiełkach od środka widnieje nr 432). Mechanik z tegoż sklepu też nie mógł mi doradzić bo... tego nie widzi. Proszę o odzew. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ostatnio demontowałem i tak, jest tam kołnierz i 2 podkładki, nie znam dokładnie zasady działania automatów ale te podkładki to są jakieś elementy cierne i sam się zastanawiałem czy nie służą one załączaniu automatów, i czy przy wymianie na manuale nie trzeba ich zdemontować, może obejrzyj te nowe manuale, może jest tam jakiś mniejszy element zakładany pod zabezpieczenie zamiast tych podkładek i kielicha :< :?:

 

slayer17 ma manuale założone, więc to pytanie do niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do terrano II wchodzą AVM 452, więc z tym nie ma problemu.

 

Ta podkładka w kształcie miseczki jest jednym z bebechów w automatach. Trzeba to zdemontować, a następnie złożyć wszystko zgodnie z instrukcją ze sprzęgiełek.

 

Nie powinno być problemów. Tylko pamiętaj, żeby przejechać śrubki mocujące sprzęgiełko smarem miedzianym. Jakby co to będzie ci łatwiej po roku lub więcej je odkręcić.

 

A zakładałem dawno i nie bardzo pamiętam. Ale na bank wywalałem tą miseczkowatą podkładkę, bo to był jeden z elementów blokujących sprzęgiełko.

Później poskładałem i hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiedziałem że slayer będzie wiedział :diabel:

 

to teraz ja pytam, u mnie (po demontażu sprzęgiełek) półosie (przeguby) mają dość duży luz w zwrotnicy, czy tak ma być, czy może łożyska igiełkowe się wysypały i trzeba wymienić :< :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość szczepan29

Witam

 

Właśnie zakupiłem sprzęgiełka manualne AVM do swojego terrano. Czy przy zakładaniu trzeba do środka sprzęgiełek dodać jakiegoś smaru??

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...