Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] parę pytan odnosnie Micry rocznik 99


Gość Donmarianno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Donmarianno

Witam. Jestem nowy na forum. Witam wszystkich nagromadzonych i mam parę dosłownie pytań.

 

1. Podświetlenie zegarów: jedni mówią Led-y inni żarówki... co lepsze i w końcu T5 czy W5W? bo tematów jest kilka i odpowiedzi też parę.

 

2. Gdzie znajdę z tyłu samochodu kostkę do tylnych głośników?

 

3. Jak najlepiej zabezpieczyć szybę prawą pasażera żeby nie wypadała z prowadnic?

 

4. Czy to normalne, ze z Mirusi dzwoni układ wydechowy? Mechanicy na większości stacji twierdzą że tak.

 

Dziękuje za ew. odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Standardowo idą W3W z kapturkami.

Ad.2 O ile jest kostka to będzie schowana w tylnym słupku pod plastikiem.

Ad.3 Trzeba zdjąć tapicerkę i sprawdzić dlaczego wypada. Najczęściej są luzy na prowadnicy, część z nich można wyeliminować na śrubach.

Ad.4 Nie jest to normalne. Często dzwonią osłony układu wydechowego. Sprawdzić i naprawić.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Donmarianno

1. to już 3 typ żarówek o którym słyszę....

 

2. po lewej czy po prawej stronie?

 

3. szyba wypada z białych plastików bez jakiegokolwiek mocowania na śrubki, są tam tylko resztki jakiejś białej substancji a'la klej lub silikon.

 

4. jakieś sugestie? zawieszki wymienić?

 

ogólnie to bym się nie pytał co i jak bo skończyłem samochodówkę... ale o profilu komunikacja miejska... i znam się raczej na Ikarusach i Solarisach... :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przed liftem T5 z niebieskimi kapturkami. Po nie jestem pewien... Ty masz po lifcie... Ale dostęp jest na tyle łatwy, że można rozkręcać dwa razy (2 lub 3 śruby żeby daszek znad licznika zdjąć i już da się sięgnąć do żarówek podświetlenia; przydatne małe lusterko).

 

2. Z prawej strony za tapicerką bagażnika. Mniej więcej w okolicy lampki w bagażniku.

 

3. Zamknąć, nie otwierać, wyciągnąć korbkę żeby nikomu nie przyszło na myśl otwierać. Serio odpowiedź masz wyżej.

 

4. Dzwonią osłony wydechu zwykle przed katalizatorem i jest to normalne tylko w tym sensie, że często się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniacy wydech, to efekt najczesciej oslony wydechu miedzy kolektorem a katalizatorem. w dwoch micrach ktorymi jezdzilem tak wlasnie bylo. w jednej dodatkowo oslona przed samym tlumikiem koncowym (brak jednej sruby)

 

kostka znajduje sie dokladnie po prawej stronie we wnece i wyglada tak.

3b08a8906d9960d5.jpg52c5abd201195355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...