Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] lusterko wewnętrzne


Gość pen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu słysze jak mi brzeczy coś w lusterku wewętrznym. jakaś blaszka? Czy te lusterka sa rozbeiralne? Jak można je rozebrać bez dużej ingerencji i na co zwracac uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może to nie coś wewnątrz, tylko brzęczy w miejscu gdzie lusterko styka się z uchwytem przyklejonym do szyby. Sprawdź czy nie ma luzu na połączeniu tych dwóch elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusterko po prostu się wysuwa do góry i schodzi z szyn (prowadnic). W domu go rozebrałem i nic tam w środku nie ma do brzeczenia. Ale cięzko mi chodzi ustawianie lusterka. Jest to efelt wytarcia się plastików, bo kólka która pozwala się przekręcać lusterko jest chyba wytarte. nie znaalzłem jeszcze sposobu na likwidację usterki, bo smarowanie nie pomogło na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

lusterko po prostu się wysuwa do góry i schodzi z szyn (prowadnic).

 

Własnie probowalem je zdjąć ale nie chciałem nic popsuc na sile i odpuscilem.

No i może byście napisali jak wam sie udalo ten irytujący hałas usunąć?

Bo mam ten sam problem ze swoim lusterkiem! Potwornie brzęczy! Strasznie drażniący dźwięk..

Tak myslalem zeby je zdjąć i dokładnie podkleic te wszystkie plastikowe elementy.

Dałby ktoś jakis dokladniejszy opis demontażu, albo swoje doświadczenia związanego z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie probowalem je zdjąć ale nie chciałem nic popsuc na sile i odpuscilem.

No i może byście napisali jak wam sie udalo ten irytujący hałas usunąć?

Bo mam ten sam problem ze swoim lusterkiem! Potwornie brzęczy! Strasznie drażniący dźwięk..

Tak myslalem zeby je zdjąć i dokładnie podkleic te wszystkie plastikowe elementy.

Dałby ktoś jakis dokladniejszy opis demontażu, albo swoje doświadczenia związanego z tym tematem?

 

Lusterko wysuwa się po prostu do góry, wzdłuż szyby.

 

Ja u siebie z brzęczącym lusterkiem rozwiązałem w ten sposób, że zdjąłem oprawę (jest na zatrzaski) i w rogi powpychałem zwinięte małe ruloniki taśmę izolacyjną. Wtedy na to oprawę wcisnąłem i jest cisza. Izolacja jest między lustrem a oprawą w ten sposób że zlikwidowała luzy i jest wszystko sztywniej.

 

Jako ciekawostka identyczne lusterko jest też stosowane w Toyocie Avensis z podobnych lat jak P11 i kolega miał ten sam problem, zrobiliśmy tak samo i cieszymy się ciszą :)

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko wysuwa się po prostu do góry, wzdłuż szyby.

 

Ja u siebie z brzęczącym lusterkiem rozwiązałem w ten sposób, że zdjąłem oprawę (jest na zatrzaski) i w rogi powpychałem zwinięte małe ruloniki taśmę izolacyjną. Wtedy na to oprawę wcisnąłem i jest cisza. Izolacja jest między lustrem a oprawą w ten sposób że zlikwidowała luzy i jest wszystko sztywniej.

 

Jako ciekawostka identyczne lusterko jest też stosowane w Toyocie Avensis z podobnych lat jak P11 i kolega miał ten sam problem, zrobiliśmy tak samo i cieszymy się ciszą :)

 

pozdrawiam,

Krzysztof

 

 

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

Jutro po pracy się zajmę tym badziewiem, korzystając z twoich instrukcji. Aż dziw bierze, że w tej klasy autach montują tego typu niedoróbki. Trochę psuje to ogólnie pozytywne wrażenia związane z użytkowaniem primerki.

pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie dołańczam do tematu:angry: .

Jeszcze nie zabierałem sie do tego ale też mnie denerwuje.Mam mały sposób na to trzeba trzymac na obrotach tzn jak sie jedzie i jest powyzej konkretnych obrotów przy jakies konkretnej do warunków jazdy moze okolo 2500 obrotow to przestaje. Może kiedys sprubuje zdemontowac z szyby.Chociaż to troche strach bo wiadomo z szyba jak z jajkiem albo gorzej bo droższ od jajkaB) .

Nie dawno prubowałem naprawic ogrzewanie bocznego lusterka prubujac ściagac to jest strasznie ciasno wyciagnac z tego wkładu co jest mocowane.I tym sposobem zarobiłem nowy wkład. jeden plus to że nie był aż taki drogi bo 14 zeta. Ale ciesze sie juz jazda z ogrzewanymi lusterkami na zime:whistle:.

A do wstecznego to pewnie też sie zabiore kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione! :D

Taśma izolacyjna załatwiła upierdliwy problem. Nic juz w koncu nie brzęczy!...ufff....

Dorzucam parę fotek zdemontowanego lusterka, może komuś się przyda:

IMG_5752.JPG

 

IMG_5753.JPG

 

IMG_5756.JPG

 

IMG_5759.JPG

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem z głowy :D

Też zdemontowałem lusterko z szyby i rozebrałem lusterki jak kolega wyżej .(ale żeś potraktował takim śrubokrętem przy szkle)

Też zrobiłem kilka fotek ale skoro kolega już wrzucił to to ja raczej nie bede.

Tylko ja zrobiłem troche innym sposobem.Po ściągnieciu lustra to nakleiłem taśme dwustronna na platkową obudow w środku i potem lustro i plastik :whistle: .

I przestało.

Chyba że chcecie to wrzuce .

Fakt że tasma izolacyjna jest bardziej dostepna niż dwustronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż miło posłuchać jak nic nie piszczy w środku.

To tak jak z biegami i gałka biegów i likwidacja luzów na drążku.

I nie ma juz miksera na biegach:rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...