Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

światła a centralny zamek


adiunkt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki ale jeszcze raz poruszę temat o którym już pisałem. Mam nadzieje, że dzięki szczegółowym tematom łatwiej będzie szukać tego co nas dotyczy.

Otóż mam problem z elektryką, a tak właściwie ze światłami. Otóż w Tiidzie można nie wyłączać świateł, gdyż wyłączają i włączają się same przy gaszeniu bądź uruchomianiu samochodu. Korzystam z tego rozwiązania, gdyż nie zapominam dzięki temu o włączaniu świateł. Problem u mnie polega na tym, że często przy otwieraniu samochodu to automatycznie uruchamiają mi się światła mijania i gasną dopiero przy otworzeniu drzwi kierowcy. Jest to trochę denerwujące, gdyż często otwieram tylko bagażnik i w dzień nie zauważam, że włączyły się światła, które świecą sobie aż do mojej kolejnej wizyty w samochodzie. Czy zdarza się takie zjawisko u was. Czy tylko moja maszynka sobie uruchamia światła tak jak jej się podoba. powiem szczerze to nie wiem czy jechać do serwisu. Boje się że jak będą sprawdzać to akurat przy otwieraniu ani razu się nie zaświecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokładnie tak samo :(

tida ma funkcję doświetlania drogi do domu.ale inicjuje się ją samemu poprzez pociągnięcie dzwigni światel do siebie .każde pociągniecie to 30 sekund świcenia wlaśnie od momentu otwarcia drzwi.można maksymalnie do 4 razy czyli do 2 minut.myślę że u was komp ma blad .napewno nie jest to normalne.ja też zostawiam światła właczone,i nic mi nie świeci jak tego nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się, że tą opcję można wyłączyć, tak?

 

jak rozumiem 4 pociągnięcia to 2 min, a następne to znowu 0 min? i później od nowa co 30 sek czy dobrze to zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się, że tą opcję można wyłączyć, tak?

 

jak rozumiem 4 pociągnięcia to 2 min, a następne to znowu 0 min? i później od nowa co 30 sek czy dobrze to zrozumiałem?

strona 2-17 "przyjazne oświetlanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie strony mi nic nie mówią ... czekam na moją Tiidę, niby miała być jutro, ale w poniedziałek też może nie być ...

 

a jak już będę miał Tiddę to poczytam sobie o przyjaznym oświetleniu i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie strony mi nic nie mówią ... czekam na moją Tiidę, niby miała być jutro, ale w poniedziałek też może nie być ...

 

a jak już będę miał Tiddę to poczytam sobie o przyjaznym oświetleniu i nie tylko.

sorki,myślałem że już masz.dezaktywuje się przekręceniem kluczyka w poz.ON-włączony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja strona 2-24 napisane:"oświetlenie przyjazne (opóźnione wyłączenie reflektora) (jeśli występuje)" Pytanko w jakim modelu występuje bo w moim nie występuje. Może występuje w tej wersji najlepszej. a może występuje jak sobie przypomnieli i zamontowali. a tym zapisem "jeśli występuje" załatwili sobie ewentualne reklamacje bo powiedzą mi, że u mnie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja strona 2-24 napisane:"oświetlenie przyjazne (opóźnione wyłączenie reflektora) (jeśli występuje)" Pytanko w jakim modelu występuje bo w moim nie występuje. Może występuje w tej wersji najlepszej. a może występuje jak sobie przypomnieli i zamontowali. a tym zapisem "jeśli występuje" załatwili sobie ewentualne reklamacje bo powiedzą mi, że u mnie nie występuje.

występuje u ciebie też napewno tylko trochę zagmatwali:Po skończonej jeżdzie przekreć kluczyk "lock-0"czyli na sam duł i nie wyciągając kluczyka pociągnij dzwignię świateł do siebie,puść wyjmij kluczyk i będa się palily jak masz acenta a widzę ze tak , to na bank.:).nie pamiętam czy po otwarciu drzwi, czy odrazu.nie wiem jak jest z wersją visia

P.S. wlącznik świateł musi być w pozycji off-wyłaczone.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...