Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgiełka przednie


Gość 2000omega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 2000omega

Witam jestem nowym użytkownikiem. Zarejestrowałem się na tym forum mając nadzieję że otrzymam odpowiedź na moje pytanko. Czy do Terrano I, przednie sprzęgiełko pasuje z modelu TERRANO II. Pytam bo ojciec źle poskładał i pozrywał frezy , które były na tulejce. A może ma ktoś do odsprzedania takie sprzęgło? Proszę o kontakt 607162070. lub meilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już was taniej wyjdzie kupić manualne.

 

Ponad 700 - 800zł raz na zawsze w przypadku normalnej eksploatacji.

 

 

A odpowiedź na twoje pytanie to raczej nie. Jakby się niczym nie różniły to AVM nie robiłby sprzęgiełek osobno dla T1 i T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2000omega

I właśnie dlatego pytam bo interesuje mnie sprzęgięłko z drugiej ręki. Używane w dobrym stanie . A na aukcjach są ale większość to pochodzi z Terrano II. I żeby uniknąć wydatków niepotrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

polecam avm ... normalne sprzegielka wytrzymaly miesiac czasu

na avm jezdze prawie rok i jest wszystko w porzadku (tzn w jednym wylamalo mi zabki) ale to byla wina mechanika ktory to skladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, chcę zamówić "manuale" do T1 '90r i znalazłem te http://moto.allegro....1946694342.html

niby wszystko OK, na szczęście rozkręciłem swoje automaty i okazuje się, że mam 28 nacięć na półosiach i w związku z tym pytanie:

czy te http://moto.allegro....1983284167.html będą odpowiednie,

ktoś przerabiał taki temat? PILNE

 

gdyby ktoś miał podobny dylemat link:

http://www.avm.com.br/products4.htm

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć zabierak na oba koła lub bester locker :showoff:

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się, pytałem czy to możliwe że ktoś kiedyś wstawił most albo półosie od np. pickup-a D21 i czy te drugie sprzęgi będą na pewno pasować; zgadzają się średnice m-dzy otw. śrub i ich ilość , różnią się ilością nacięć na wieloklinie :u mnie w T1 powinno być ich 27 a jest 28...za "płytki" jestem w temacie i nie kumam co to zabieraki czy inne tam...

 

 

 

dobra, już wiem w czym rzecz ; mam przeguby od innego modelu ...

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, już wiem w czym rzecz ; mam przeguby od innego modelu ...

Zobacz na dyfer, ma oznaczenie R180 lub R200. R200 to TI i 3.0 benzyna, reszta R180 - z tego co pamiętam półosie są inne. Dla spokoju sumienia, sprawdziłbym przełożenia przód i tył. Ludzie, mają dziwne pomysły - oby ktoś wymieniając przód zmienił, też tył.

AVM jest taki sobie, wieczny nie jest. Nowsze modele mają zabierak, tak od 2002, może podejdzie. Napędy rozpinasz wajchą, półosie połączone z dyfrem na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysłali takie jak chciałem od navary, pasują, i przede wszystkim działają, do pełni szczęścia brakuje....śniegu ; aha, czy nowe manuale trzeba jakoś zakonserwować przed montażem i czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem nowe AVM-y i ze sprzęgami dostałem smar. Nie było tego za wiele. "Idioten-Instrukcia" pokazywała, gdzie przesmarować przed założeniem. U mnie już napadało i miałem przyjemność pośmigania na śniegu :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaruje się je delikatnie w środku smarem... ale nie należy przesadzić z jego ilością. Ale jakim smarem to już nie wiem....

jakoś tak wychodzi że smarowałem co roku czyli przy każdej okazji jak były zdjęte zwykłym do łożysk, specjalnie nie oszczędzając go ... generalnie nigdy nie oszczędzam smaru .. za tani jest

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowałem łt43 dokładnie agrol, i wszystko działa :) jak na mój gust w tym miejscu to akurat obojętne, bo tam nie ma jakiś intensywnych par trących, tyle aby suwliwie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich, postanowiłem odgrzać temat, potrzebuję uzywanego sprzęgiełka, może być niesprawne, zależy mi jedynie na aluminiowej obudowie, i śrubkach od dekielka, wczoraj mechanik wymieniając przegób połamal mi dekielek i uszkodził śrubki, z góry dziękuję.

Edytowane przez cheli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cheli

chodzi ci o automaty czy o manuale?

Automaty oryginalne mam (z wydartymi poniżej normy kluczowymi elementami)

 

P.S. Widzę że nie jestem sam - mi ostatnio mechanik połamał halogen i założył jakieś g. co miał pod ręką. Chyba kupie jeszcze jedno auto żeby nie nyć pod murem i dojechać takich gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość krzys1001

Mam problem z lewym z sprzęgiełkiem.

W sobotę rozebrałem sprzęgiełka wymyłem benzyną, dałem do nich trochę oleju przekładniowego i chulały jak ta lala, cicho się załączały itd. Do wczoraj.

Lewe sprzęgiełko przestało działać. Dzisiaj odkręciłem, no i wyglądało tak jakby źle złożone było. Złożyłem, założyłem i jest ok.

I teraz nie wiem czy coś źle zmontowałem, albo wina mycia, czy może już się kończy.

Jak myślicie??

Jeszcze jest mój tata który załącza napędy i wyłącza w trakcie jazdy (oczywiście zaprzecza).

 

I jeszcze jedno smarujemy smarem czy olejem??

Mi wydaję się, że olejem bo od smaru mogą się sklejać i tak zrobiłem...

Edytowane przez krzys1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawa1987

Ludzie a co wy robicie tym sprzęgiełkom, ja mam tyranka 2 lata i latam tylko po lesie i to sporo. Często włączam napędy i moim automatom nic nie jest. To ja mam takie szczęście czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys1001

Ludzie a co wy robicie tym sprzęgiełkom, ja mam tyranka 2 lata i latam tylko po lesie i to sporo. Często włączam napędy i moim automatom nic nie jest. To ja mam takie szczęście czy co ?

Nie krakaj... ;)

 

Rozebrałem dzisiaj oba sprzęgiełka. Porównałem je, zapoznałem się z budową i zasadą działania.

No i ... lewe się skończyło. Element który jest zamontowany przy półosi wytarł się, według serwisówki element BRAKE B.

Metodą druciarsko-garażową je uruchomiłem i narazie chodzi, jak długo nikt nie wie. Trzeba kupić nowe.

 

Element który mam uszkodzony w katalogu części występuje jako osobna część.

Sprawdziłem w inter carsie, focie, inter teamie, nigdzie nie ma. No to dzwonie do nissana, też nie jest problem ale Pan mi zaproponował nowe sprzegiełko za całkiem niezłe pieniądze 2200 zł ;)

 

http://allegro.pl/nissan-terrano-i-sprzegielka-komplet-sprzegielko-i3027793391.html

Ktoś mia jakieś doświadczenia z tymi sprzęgięłkami?

Czy lepiej parę złoty dorzucić i kupic te

http://allegro.pl/sprzegielka-manualne-avm-429-nissan-terrano-i-i3025882128.html

??

Sprzgieka przednich piast1.pdf

Edytowane przez krzys1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krakaj... ;)

 

Rozebrałem dzisiaj oba sprzęgiełka. Porównałem je, zapoznałem się z budową i zasadą działania.

No i ... lewe się skończyło. Element który jest zamontowany przy półosi wytarł się, według serwisówki element BRAKE B.

Metodą druciarsko-garażową je uruchomiłem i narazie chodzi, jak długo nikt nie wie. Trzeba kupić nowe.

 

Element który mam uszkodzony w katalogu części występuje jako osobna część.

Sprawdziłem w inter carsie, focie, inter teamie, nigdzie nie ma. No to dzwonie do nissana, też nie jest problem ale Pan mi zaproponował nowe sprzegiełko za całkiem niezłe pieniądze 2200 zł ;)

 

http://allegro.pl/ni...3027793391.html

Ktoś mia jakieś doświadczenia z tymi sprzęgięłkami?

Czy lepiej parę złoty dorzucić i kupic te

http://allegro.pl/sp...3025882128.html

??

 

jeszcze w cywilniaku jeździłem na AVM tych mocniejszych. Jeśli jeździsz tylko rekreacyjne wstaw zwykłe AVM. Dobrze się sprawują i można dokupić zestawy naprawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...