Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyste felgi w pare minut


Gość Misiek_nx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek_nx

Witam, rok temu kupiłem felgi aluminiowe w średnim stanie, były bardzo brudne, kupowałem wszystko co było na rynki, co polecali inni ale te preparaty usuwały co najwyżej nalot z klocków...

Dzisiaj kolega posmarował mi felgi pędzelkiem z takim żelem zielonkawym... odczekał, spłukał pod ciśnieniem (lekkim bo kompresor do bani), patrze- felgi nigdy takie nie były!!

Spryskał drugi raz- w miejscu gdzie felgi były spryskane czarnym sprayem i nie dało sie tego usunąć pojawił się pierwotny kolor felgi!!

po prostu niesamowita siła!!

Co lepsze ten tajemniczy żel to nie preparat do felg... ale do podłóg np w warsztatach. Nazywa sie to jakoś LASTRIK, LASTRYK coś takiego.

Kto wie gdzie to dostać??

 

wklejam fote- ten kto widział moje felgi wcześniej- całe czarne, zamazane sprayem czarnym ten sie zdziwi :-)

 

dsc00058c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to to samo ale moj kolega oponiarz mial tez chyab zielonkawy plyn ale w spryskiwaczu plasikowym

mowil ze to kwas i wszystko tez bardzo ladnie puszczalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Dzisiaj kolega posmarował mi felgi pędzelkiem z takim żelem zielonkawym... odczekał, spłukał pod ciśnieniem (lekkim bo kompresor do bani), patrze- felgi nigdy takie nie były!!

Spryskał drugi raz- w miejscu gdzie felgi były spryskane czarnym sprayem i nie dało sie tego usunąć pojawił się pierwotny kolor felgi!!

po prostu niesamowita siła!!

 

Kto wie gdzie to dostać??

 

 

Obrazek

 

Nie rozumiem,skoro dzis ci kolega to zrobil,to co za problem zapytac jego o nazwe i gdzie to mozna kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś Nigrin? też rewelacyjnie czyści aczkolwiek pewnie jest 5 razy droższy niż ten smalec do podłóg :)

 

Nie rozumiem,skoro dzis ci kolega to zrobil,to co za problem zapytac jego o nazwe i gdzie to mozna kupic?

słuszna uwaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja polecam płyn firmy TENZI. Za litrową butelkę z atomizerem zapłaciłem 20zł.

PH płynu to 1 więc jest stosunkowo kwaśny :D Czyści felgi perfekcyjnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Nie rozumiem,skoro dzis ci kolega to zrobil,to co za problem zapytac jego o nazwe i gdzie to mozna kupic?

słuszna uwaga :)

 

Bo robil mu to koles o xwce "Głupi" i to wszystko tlumaczy :). Potwierdzam felgi Miska wygladaly jakby przez 20 lat nikt ich nie myl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o robil mu to koles o xwce "Głupi" i to wszystko tlumaczy

ej stary! to nie prawda to jest zawoalowane - on ma xywke Gupi

 

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 11:51 ]

o robil mu to koles o xwce "Głupi" i to wszystko tlumaczy

ej stary! to nie prawda to jest zawoalowane - on ma xywke Gupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu...

nie wiem jakiego jest to koloru, ale jest z pedzelkiem w zestawie i wygrywalo wszystkie testy srodkow do mycia felg:

http://www.autokosmetyki.pl/carplan_wonder..._felg,p471.html

 

ja osobiscie uzywam takiego srodka:

http://www.autokosmetyki.pl/moje_auto_prep...50_ml,p682.html

 

tyle ze sa dwie wersje... normalna i "super silna"

i tu sie wam powiem troche oszukalem, przez nie czytanie instrukcji obslugi... bo normalny pozostawiamy na feldze na 2-3minuty chyba, a super silny... na 15sekund... i przyzwyczajony do reszty normalnych srodkow zostawilem na 3 minuty i mi wprawdzie zmylo caly brud... ale i zmatowilo lakier na feldze... musialem pozniej polerowac pasta tempo cale felgi zeby powrocic do pierwotnego stanu... ale teraz wiem ze 15sekund jest ok i naprawde zmywa caly brud i nie matowi :D

 

zawsze chcalem wyprobowac ten wonder wheels, ale jakos nie bylo go w zadnym lokalnym sklepie, wiec nie mialem okazji...

 

aaa... i jeszcze jedna uwaga... ten "super silny" srodek jest na bazie kwasow... wiec uwazajcie bo jak psikacie na felge i poleci na rozgrzana tarcze to mozna sie zaciagnac "kwasna chumra" ;) i koniecznie umyc rece po czyszczeniu felg, bo wystarczy sie dotknac twarzy czy potrzec oko i niezle pieczenie gwarantowane ;)

 

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 14:09 ]

aaa... i jeszcze jedno misiek... mysle ze najlatwiej sie dowiesz co to za srodek i gdzie go dostac, wlasnie od tego kumpla ktory Ci go uzyczyl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

jak wogóle mogliście pomyśleć że nie pytałem kumpla co to jest...

Środek kupiono dawno, prawdopodobnie w celu czyszczenia podłogi, nie felg, załoga firmy zmieniła sie wielokrotnie od momentu zakupu, szef nie ma pojęcia skąd to... nazwa na opakowaniu jest zdarta na końcu- wiem tylko tyle co pisałem Lastryk, Lastrit coś takiego i służy do mycia podłóg kamiennych.

Także nie debatujmy kogo zapytać tylko gdzie to dostać i czy ktoś widział coś podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wogóle mogliście pomyśleć że nie pytałem kumpla co to jest...

hehe oburzony Misiek :) cały dzień mi spamował ten motyw w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?? Raczej nie to samo, ale też do podłóg ;)

 

MERIDA MARBLIN – koncentrat. Środek do mycia podłóg kamiennych, marmuru, lastrika.

 

Rozcieńczalność 1:100 – 1:200

 

http://www.gkg.com.pl/srodki/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

grucha jr, pewnie to coś takiego, muszę coś kupić na próbę, tylko nie chce eksperymentować na własnych kołach z czymś nowym żeby sie nie okazało że oponę nagle zeżre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek_nx, wiesz, jak to było jakiś czas temu to ten producent może już nie istnieje i Twój kolega jest ostatnim i jedynym na ziemi posiadaczem tego specyfiku

a nie mówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extradd, na moje felgi nie pomogło... szorowałem cifem, szczoteczką nawet, pastą polerską nic a nic nie dawało rady :)

 

To ty chyba nie masz brudne tylko zniszczone :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Misiek_nx

znalezione na racingforum.pl

 

CYTAT

Tym płynem >Lastryk< można sobie bardzo dokładnie domyć felgi aluminiowe. To tak jak by ktoś miał bardzo brudne

 

 

też o tym pomyślałem, gdzie to kupić????

 

strzałka

 

 

Firma BEPS tel. 613 00 01

 

nie znam dokładnego adresu ale napisze jak dojechać:

 

Jadąc ul. Płowiecką w stronę Wawra trzeba skręcić za salonem Peugeot Signella w prawo w stronę radości, falenicy i zaraz po skręcie uważnie obserwować prawą stronę i tam będzie firma BEPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

jak znajde czas w gorączce przedzlotowej to zadzwonie do nich i apytam czy to mają. Ogólnie na ich stronce wszystkie środki do podłóg są po 100zł/5l... taka bańka 5l starczy na lata, zważywszy że ja to rozprowadzałem pędzelkiem i na 4 koła może ze 100ml zużyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość wojtas1980

Witam

Felgi najlepiej myć często wodą z szamponem. Dlaczego ? żeby się nie zapiekały

Wszystkie środki z dodatkiem kwasu owszem ładnie doczyszczają ale zmywają też warstwę ochronną z felgi i w rezultacie szybciej się brudzą i trudniej je domyć.

Polecam umyte felgi nawoskować zwykłym wcieranym woskiem do karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...