Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana wyświetlacza


Gość despi82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Highly_Blessed

Witam

Miałem podobny problem , bo wnerwia mnie ten monochromatyczny wyświetlacz. Postanowiłem zasięgnąć porady co do możliwości jego wymiany i powiedzieli mi że jest taka możliwość i stąd jest używana taka sama kość. Zakupiłem wyświetlacz mimo że posiada dwa wejścia jedno szerokie (kolor brązowy) drugie zwykłe małe (kolor biały) , brązowe idealnie zgrywa się z moją kością a białe niby jest do DVD. Moje zadowolenie sięgnęło zenitów , jednak do momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce. Nastąpiło jakieś zwarcie i poleciał bezpiecznik w konsoli pod kierownicą . Wyświetlacz jest dobry bo u znajomego chodzi idealnie u mnie zero odzewu . Jeden z fachowców mi powiedział że wyświetlacz musi być kompatybilny z komputerem pojazdu bo kości są takie same ale inaczej rozłożone przewody.

Jak byś znalazł jakieś rozwiązanie to pisz bo jestem ciekaw czy istnieje zmiana tego "bombowego" wyświetlacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despi82

Dzięki za odpowiedź, ale wydaje mi się że do p12 były 3 rodzaje wyświetlaczy w tym 2 wielokolorowe. Jeden z nich był bardziej rozbudowany dostosowany do DVD i Ty taki testowałeś a ten drugi był prościejszy nie pod DVD. Jak coś będę wiedział to dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Dokładnie , masz rację są trzy rodzaje ale modeli nieco więcej :(

Popytałem troszkę osób zajmujących się rozbiórką aut na części , i jak podpowiedział jeden żeby pośledzić Allegro i sam zauważę że modeli jest około 10 .

Nasz był początkiem czyli AV 600 a kończy AV 618.

Ja zakupiłem AV 612 (wyświetlacz zdemontowany z wersji bez DVD i NAWI ) bo najbliższy modelu ,który posiadam w aucie . U mnie jak pisałem kaplica z jego podłączenie , jeśli jesteś z Pabianic Woj. Łódzkiego i chciałbyś sprawdzić jak wygląda to u Ciebie to służę pomocą i mogę pożyczyć Ci ten wyświetlacz . Ważne jest też to czy posiadasz panel sterowania między innymi od klimy z Dżojstikiem bo jeśli nie to efekt będzie podobny do mojego.

Jeśli nabędziesz jakiekolwiek informacje to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość despi82

Witam. Zgadza się się nie mam sterowania Dżojstikiem. Ale wyczytałem na pewnej stronie rosyjskiej według numeru vin auta, zamiennikiem av600 jest av602. Tylko pytanie czy on jest monochromatyczny czy kolorowy??? Podaje adres strony: http://www.japancars.ru/

Na dole po prawo wybierz NISSAN & INFINITI a potem na górze po lewo wpisz vin. I już masz wszystko dokładnie o swoim modelu. Pozdrawiam. Czekam na widomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma takie pytanie po części wierząca się z postem, jak rozebrać deskę rozdzielczą (środkowy panel)? Skoro panowie wymieniają wyświetlacze ot pewnie tą czynność mają już za sobą :)

 

Chodzi mi o wyciągniecie napędu DVD (chyba muszę dać do czyszczenia bo nie czyta żadnych płyt z mapami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Witaj Eryk

Gdzieś na forum jest dokładny opis rozkręcenia panelu środkowego bo przypadkiem na niego wpadłem ale teraz nie pamiętam jak tam dotrzeć.

Ale póki co:

Na dole z obu stron (przy wykładzinie) na wysokości "pedałów" są wkładki plastikowe na wciski "szybki montaż" nie da się zepsuć wystarczy delikatnie pociągnąć do siebie i powinno zwolnić zaczepy. Odkryje nam to 2 śruby , na moście (łączy się z podłokietnikiem) na podobnej wysokości znajdują się kolejne 2 śruby "zakorkowane" . Wyciągamy mieszek drążka zmiany biegów ,bez kombinacji tylko jednym szarpnięciem (powinno wystarczyć do zwolnienia zaczepów) w miarę potrzeby odkręcić gałkę Odkryło nam to kolejne 4 wkręty , następnie unosimy delikatnie element ku górze ,który odsłoni nam kolejne dwie śruby od panela środkowego na wysokości tych pierwszych (są z boku nie od czoła) . Nie ma potrzeby ich wykręcania całkowicie gdyż są to śruby kontrujące i lekkie ich zwolnienie spowoduje możliwość wysunięcia panela środkowego. Panel środkowy wysuwamy łapiąc za dolną część ciągnąc do siebie delikatnie do góry. Jak jest to "dziewicza" rozbiórka to napotkamy na lekkie zaparcia w okolicy wyświetlacza gdyż znajduje się tam taśma uszczelniająca (włochata) ,która przy delikatnych ruchach powinna zwolnić dostęp. Po zdjęciu panela mamy połączenie z dwoma kostkami od panela sterowania i awaryjnych które wypinamy.Teraz mamy wszystko jak na dłoni , od wyświetlacza mamy 4 wkręty i od zestawu audio też 4 srebne wkręty. Po odkręceniu wszystko staje się przejrzyste i łatwe w eksplautacji z prostym dostępem.

Życzę powodzenia bo z pierwszym razem towarzyszy strach że się coś urwie ,ja tak miałem ale bez obaw , co do opisu to średnio potrafię skrupulatnie coś opisać.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 01 Cze, 2009 12:16 ]

Witaj despi82

Dopiero dzisiaj znalazłem troszkę więcej czasu wolnego to poszperałem na tej stronce ,o której pisałeś oto wstępne rezultaty:

 

VIN: ....BAP12U00-.....

Модель:TATALBFP12EGAA-H-M

Название: PRIMERA

Серия модели: P12E

Дата выпуска: 07.2002

BODY: WAGON

ENGINE: QG18DE TYPE ENGINE

ENG PWR: 85KW

GRADE: COMFORT TYPE

TRANS: 5-SPEED MANUAL TRANS

Код региона: EL1

Внешний цвет: BW9

Внутренний цвет: G

---------------------------------

A to do wyświetlacza

Артикул :

24812-AV606 --->Цена: 183.32 $

(HOUSING-METER C P12E)

 

Ale właśnie ,zaczyna się problem czy AV602 lub AV606 jest kolorowym zamiennikiem czy nadal monochromatyczny z dodatkową np.funkcją . Jestem ciekaw czy w serwisie znają rozwiązanie na tą łamigłówkę . Popytam jeszcze na allegro bo nie którzy wystawiają wyświetlacz bez fotki "pleców" co za bardzo nie wiadomo jaki to model.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już troche szperałem na allegro ale większość nie pokazuje plecków a jak tak to nie mają tych co potrzebujemy. Pozostaje nadzieja że te dwa zamienniki są kolorowe. Bo jak tak to jesteśmy w domu, bo strony Rosyjskie są na najwyższym poziomie. Ta z której korzystamy jeszcze nigdy nie zawiodła mojego teścia mechanika. Biorę się za szukanie.

P.S. Teścia też namówiłem aby popytał w sklepach z częściami do japończyków i różnych magików od elekryki samochodowej.

Wczoraj założyłem nawigacje z kamerą cofania. Jest super!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Jak to zrobiłeś ? Bo kamerka i mnie by się przydała bo moja druga połowa ma lekkie problemy z cofaniem :) Jakiś zestaw zakupiłeś , czy po prostu zmajsterkowałeś coś w połączeniu ze zwykłą nawigacją ?

Ostatnio widziałem fajny gadżet , wyświetlacz LCD w osłonie przeciwsłonecznej przy przedniej szybie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem sobie na sklep (pracuje w branży AGD/RTV) nawigacje z kamerą cofania. Jest to nawigacja firmy GOCLEVER 5010+kamera. Fajne urządzenie ma 5 cali wyświetlacz i ma możliwość oglądania filmów, transmiter FM, audio video in i bluetooth. Kamera łączy się bezprzewodowo. Koszt około 800zł. Na allegro można kupić taniej. Kamerke zamontowałem nad rejestracją obok podświetlenia tablicy (w nocy dzięki temu widać).

Jak tam poszukiwanie wyświetlacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Chyba sobie odpuszczę bo z każdą próbą dowiedzenia się czegoś więcej otrzymuje nowe coraz bardziej rozbieżne informacje. Wczoraj dostałem info. od osoby od ,której kupowałem wyświetlacz że LCD nie jest ściśle połączony z komputerem pojazdu a jedynie z nim "współpracuje" .Czyli niby dostaje impuls o temp. zewnętrznej jak i wewnętrznej jest wyświetlaczem dla radia itp. Pisze niby że ,na chłopski rozum ,sam wyświetlacz LCD byłby grubości max 4cm a nie 15cm stąd ta grubość bo ma w sobie cały komputer ,który ma wgrane menu i wszystkie ustawienia. Jedynie znać położenie pinów w kostkach i znaleźć jego odpowiedniki na wyświetlaczu.

Może i jest coś w tym prawdy ale ja osobiście jestem już zmęczony tymi próbami , jedynie jeszcze dam sobie szanse jak się zdecyduję na serwis , no chyba że znajdzie się ktoś kto już rozwikłał ten "mały" problem .

Sprawdzę to co mi Ty napisałeś z tą nawigacją ,którą założyłeś u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Highly_Blessed. Zastanawiałeś się może czy wymiana wyświetlacza razem z panelem by coś dała? http://allegro.pl/item652822387_radio_niss...rimera_p12.html

Nie jest to masakryczna cena. Pod warunkiem że to by wyszło. Ale czy sam panel może mieć wpływ?

Jak tam Widziałeś tą nawigacje? Jak tak to co o niej myślisz?? Bo ja jestem bardzo zadowolony i moja druga połówka jeszcze bardziej.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Witaj despi82 .

Na niewiele to się zda :( Moją "kolekcję" zacząłem właśnie od panelu z dżojstikiem ,fakt wszystko działa tak jak w naszych modelach no ale zawsze jest jakiś drobny szkopuł ,ten tkwi w braku możliwości ustawienia zegara na wyświetlaczu. Brak przycisku "CLOCK" myślałem że może da się ustawić tak jaw wyższych modelach ale brak tu "menu". Czyli znów katastrofa . Potem wpadłem na pomysł że pewnie całe sterowanie znajduje się w cd-radio no i kupiłem na allegro. U mnie nie wiem czemu CD gra pięknie ale RADIA nie mam w ogóle , są tylko długie fale a krótkich brak, więc Radio się przyda. I znów katastrofa , po podłączeniu wyskakuje napis o ochronie i radio nie działa, poczytałem na forum że te radia są zabezpieczone kodem łączącym się z immobilizerem , można to zrobić na serwisie tylko pewnie ładnie się człowiek wykosztuje.

Co do tego gadżetu ,który zakupiłeś to poczytałem , popytałem i masz rację wypaśna sprawa zwłaszcza że kamerka jest bezprzewodowa ,co daje każdemu możliwość jej instalacji. Mojej drugiej połowie też by się to przydało mimo że ciągle mówi "Przecież daje sobie radę " a lusterka drapią przechodnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...