Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria tylny most pytanie T2 95r


Gość Lopico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie uprzedzam, że jestem zielony w terenówkach.

Kupiłem ojcu t2 2.7td i ostatnio zaczoł mi tato psioczyć, że coś mu z tyłu stuka szarpie itp.

Pojechaliśmy do zaprzyjaźnionego mechanika i dowiedzieliśmy sie, że tylny most jest zblokowany.

Wajcha od napędu jest w pozycji 2H.

Stwierdziliśmy to po tym jak na piasku podczas skrętu w lewo widać jak jedno koło zrywa (nawet przy 5kmh).

Dzieje się to tylko podczas skrętu w lewo, w prawo jest oki.

Zciągneliśmy przewód podcisnienia który załancza blokade z myślą, że coś pomoże ale kicha nic nie dało.

(efekt tego jest taki, że jak na asfalcie skręcam to jakby krzyżak był uszkodzony i jakby wał bił i uczucie kakby koło obcierało po ramie - dużym protektorem bez metalicznych odgłosów)

Co z tym fantem zrobić.

Poproszę o pomoc pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie uprzedzam, że jestem zielony w terenówkach.

Kupiłem ojcu t2 2.7td i ostatnio zaczoł mi tato psioczyć, że coś mu z tyłu stuka szarpie itp.

Pojechaliśmy do zaprzyjaźnionego mechanika i dowiedzieliśmy sie, że tylny most jest zblokowany.

Wajcha od napędu jest w pozycji 2H.

Stwierdziliśmy to po tym jak na piasku podczas skrętu w lewo widać jak jedno koło zrywa (nawet przy 5kmh).

Dzieje się to tylko podczas skrętu w lewo, w prawo jest oki.

Zciągneliśmy przewód podcisnienia który załancza blokade z myślą, że coś pomoże ale kicha nic nie dało.

(efekt tego jest taki, że jak na asfalcie skręcam to jakby krzyżak był uszkodzony i jakby wał bił i uczucie kakby koło obcierało po ramie - dużym protektorem bez metalicznych odgłosów)

Co z tym fantem zrobić.

Poproszę o pomoc pozdrawiam Marcin

Rozebrać most...

W sumie to ma się blokować <_< jak masz szczęście to wymiana oleju załatwi sprawę - olej LSD. Jak nie masz, to blaszki z LSD latają w dyfrze, co nie służy poprawnej pracy.

 

Ten wężyk od blokady to raczej odpowietrzenie dyfra :unsure:, no chyba że masz blokadę ARB-a (lub zamiennik PRC) - sterowana ciśnieniowo, kompresor masz? Może most z Patrola - wtedy są dwa wężyki.

 

Inna opcja to nie dyfer, to ograniczniki z przodu się skończyły :| - przy maksymalnym skręcie, brakuje jednego z ograniczników.

 

W wyprodukowanym seryjnie TI/TII nie ma blokad, jest za to LSD, nie ma też centralnego mechanizmu różnicowego, dźwignią nie włącza się żadnych blokad, nie ma wężyków do sterowania blokad...

Jak z browarem :dribble::whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wersje dziwną bo przygotowaną pod 112.

Mam do czynienia z L200 i tam 4l połonczone jest z blokadą.

Fakt nikt oleju w moście nigdy pewnie nie zmienial i od tego zaczniemy.

Ciekaw jestem tylko czy jesli dojdzie do tego to czy wymieniać flaki z mechanizmu czy cały most wymienić bo jesli most to troche roboty z tym bedzie.

Czy wymycie w ropie wystarczy i potem ponowne zalanie olejem czerwonym?, czy trzeba wsio zdemontować.

A ja myslałem że jak w subaru podcisnienie zalancza blokady.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

U mnie coś szarpie z tyłu - jakaby przeskakuje - przy skręcie tak prawie do oporu (zawsze prawie, żyby nie katować przewodów) i tylko przy jeździe bardzo powoli. Nieco bardziej jadąc wstecz. Wszystkie podstawowe rzeczy przejrzane - żadnych luzów, zużytych gum, tulei, krzyżaki bez luzów. Wypada ten dyfer. Ale jak się ruszy z kopyta to nic się nie dzieje. Bo to czuć pod tyłkiem że szarpie. Po konstrukcji się niesie. Ale olej w dyfrze był regularnie wymieniany, Jest dobry, do LSD specjalnie. Macie pomysł co jeszcze może  dawać takie objawy? Czy stawiacie na dyfer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no tak, podniosłem jedno koło, dałem na luz i się obraca, po chwili łapie lsd a po cofnięciu odpuszcza... i można dalej obracać. Czyli całkiem zblokowanie nie jest. Tak to powinno wyglądać?

Edytowane przez angler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,jak masz sprawne LSD to nie obrócisz jednym kołem.A jak podniesiesz cały tył to jak krecisz kołem to oba muszą się kręcić w tą samą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś pomysły macie może na ratowanie LSD? Tak żeby obyło się bez zakupu tarczek po jakieś 200 za sztukę. Wymiana oleju już raczej nie pomoże bo odkąd mam swój śmietnik wymieniam olej raz na rok i jest coraz gorzej.

Zaznaczam, że nic u mnie nie strzela. Poprostu LSD działa coraz słabiej.

Edytowane przez brodakrzyżaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakula chyba kiedyś dokładał tarczki ... ale trzeba by go wpierw z bagien przywołać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem o tym. Fajnie by było gdyby ktoś kto ma to za soba się odezwał. Dołożę jedną na stronę i się okaże że za mało i znów cały most do rozbierania. Dołożę za dużo to będzie jak z włączoną blokadą i coś ukręcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale to było auto tylko w teren robione ... i to chyba komuś je szykował  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o reanimację LSD tak, żeby dało się po twardym jeździć i w terenie, żeby robiło. Czyli ma być jak standardowe sprawne LSD lub ciutkę mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w terenie jego przydatność jest symboliczna... chyba że jeździsz szybkościówki po luźnym szutrze...

 

reanimowane tego będzie mało ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją też brałem pod uwagę. I jest to chyba najbardziej sensowne wyjście. Jeśli oczywiście "zamiennik" będzie w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...