Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam też z tej firmy, tylko z pięcioma diodami. Założyłem je półtora roku temu (opis na pierwszej stronie tego wątku) i nic się z nimi złego nie dzieje. Świecą mocno, automat działa sprawnie i nie robią zakłóceń. Moim zdaniem wyglądają lepiej niż cienkie Philipsy.

 

 

Czy te światełka zapalają się samoczynnie po przekręceniu stacyjki?

Sporo czytałem, ale nie moge się zdecydować, które będą lepsze:

 

http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-4smd-sij-mycarr-polecan-i2221903769.html

http://www.e-lunar.pl/LED_DayLight_4_DRL_4_PHILIPS-1516.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy te światełka zapalają się samoczynnie po przekręceniu stacyjki?

Sporo czytałem, ale nie moge się zdecydować, które będą lepsze:

 

http://moto.allegro....2221903769.html

http://www.e-lunar.p...ILIPS-1516.html

 

Zdecydowanie radzę kupić markowe - czyli Philipsy.

Przerabiałem obie opcje, w niemarkowych już po roku część diod nie świeciła, a ogólna jakośc wykonania była znacznie niższa (szczelność, okablowanie, połączenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie radzę kupić markowe - czyli Philipsy.

Przerabiałem obie opcje, w niemarkowych już po roku część diod nie świeciła, a ogólna jakośc wykonania była znacznie niższa (szczelność, okablowanie, połączenia).

 

dzieki właśnie na taką odpowiedź czekałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie radzę kupić markowe - czyli Philipsy.

Przerabiałem obie opcje, w niemarkowych już po roku część diod nie świeciła, a ogólna jakośc wykonania była znacznie niższa (szczelność, okablowanie, połączenia).

Nie przesadzaj. Moje "niemarkowe" ciągle świecą i nie zaparowały, czyli są szczelne, a przeżyły już dwie zimy. Michal KJ też miał Philipsy i mu się zepsuły.

Z tych 2 aukcji Philipsy są tańsze, więc wydają się lepszą propozycją, ale do QQ jakoś mi nie pasują (są za cienkie).

 

adasios - światła działają automatycznie - same się zapalają i same gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adasios - światła działają automatycznie - same się zapalają i same gasną.

 

spóźniłeś się kolego huling :-/ już kupiłem Philipsy, tu chodzi bardziej o sztukę, żeby świeciły i przełącznik w trybie auto załaczał sam, a wieczorem (czujnik zmierzchu) przełączał na mijania, cóż znaczy lenistwo :-)

 

P.S. Z innej beczki, tak się zastanawiam jaką cechą charakteru określić siebie, ponieważ tydzien po zakupie rocznego QQ gościu rozbił mi zderzak, błotnik, oponę, reflektor, więc jeszcze nie dziele się z wami opiniami nawet z jazdy bo jeszcze się nie zdąrzyłem nim nacieszyć :/

Edytowane przez adasios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tu chodzi bardziej o sztukę, żeby świeciły i przełącznik w trybie auto załaczał sam, a wieczorem (czujnik zmierzchu) przełączał na mijania, cóż znaczy lenistwo :-)....

 

No przecież o tym właśnie piszę. Kiedy czujnik zmierzchu wyłączy światła mijania, to automat ze świateł dziennych wyczuwa kiedy gasną światła mijania i oświeca LED-y. Jak zrobi się ciemno i czujnik zmierzchu włączy światła mijania to automat świateł dziennych wyłączy LED-y.

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież o tym właśnie piszę. Kiedy czujnik zmierzchu wyłączy światła mijania, to automat ze świateł dziennych wyczuwa kiedy gasną światła mijania i oświeca LED-y. Jak zrobi się ciemno i czujnik zmierzchu włączy światła mijania to automat świateł dziennych wyłączy LED-y.

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

huling, ale ja to całkowicie zrozumiałem w Twoim poprzednimm poście :) po otrzymaniu ledów i montarzu postaram się zdać relację,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Moje "niemarkowe" ciągle świecą i nie zaparowały, czyli są szczelne, a przeżyły już dwie zimy. Michal KJ też miał Philipsy i mu się zepsuły.

Nie ma tu nic z przesady - zrelacjonowałem swoje wrażenia oparte na doświadczeniu i rocznej eksploatacji świateł niemarkowych.

A zatem - albo i Ty nie przesadzaj albo niech każdy po prostu opisuje swoje doświadczenia.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synkro, ja też opisuję swoje doświadczenia. Zauważ jednak, że Twoje niemarkowe i moje niemarkowe, to zupełnie inna bajka. Twoje miały 56 zwykłych diod (myślę, że w obu lampach), a moje mają w sumie 10 mocnych diod. Moje kosztowały 2 lata temu na Allegro 250 zł, Twoje zapewne dużo mniej.

Teraz, kiedy ceny Philipsów spadły wybór jest chyba oczywisty. Ich wygląd w QQ może się komuś podobać lub nie, ale to już jest jednak kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spóźniłeś się kolego huling :-/ już kupiłem Philipsy, tu chodzi bardziej o sztukę, żeby świeciły i przełącznik w trybie auto załaczał sam, a wieczorem (czujnik zmierzchu) przełączał na mijania, cóż znaczy lenistwo :-)

 

P.S. Z innej beczki, tak się zastanawiam jaką cechą charakteru określić siebie, ponieważ tydzien po zakupie rocznego QQ gościu rozbił mi zderzak, błotnik, oponę, reflektor, więc jeszcze nie dziele się z wami opiniami nawet z jazdy bo jeszcze się nie zdąrzyłem nim nacieszyć :/

 

to jeszcze przed montażem popatrz jaki masz moduł bo są dwa rodzaje, ja się nie mogę doprosić w serwisie żeby ktoś się zajął moimi światłami a zaczyna mnie już lekko denerwować jak jadę i co 3 auto mi mruga że nie mam świateł (bo ledy gasną co jakąś chwile) a z forum i z infolini philipsa wychodzi że to wina modułu (który philips zastępuje nowym jak wychodzi taka potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem i sam zamontowałem zestaw NSSC DRL 506HP http://www.nssc.eu/drl-lights.php. Montowałem je w grudniu lampki świecą mocno i jak na razie bez zastrzeżeń. Znajomy ma te 4led philipsa montowane w serwisie też wymieniał moduł ale zdarz mu się że lampki mu gasną w czasie jazdy.

Moje pracują bez zastrzeżeń mam załączone cały czas auto i całkowicie nie myślę o przełączaniu świateł automat idealnie sam to robi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem właśnie w trakcie wybierania świateł dziennych led i proszę o podpowiedź osób które ostatnio montowały takie lampy.

Wybór po obserwacji na drodze jak widoczne są ledy w samochodach jadących z przeciwka padł na te podane w linkach,dzisiaj na przeglądzie pan podpowiedział mi żeby zwrócić uwagę na to żeby ledy wyłączały się po włączeniu świateł mijania(żarzą się po włączeniu mijania) i coś jest na rzeczy bo często widzę auta z włączonymi ledami i mijania,myślę że chodzi tu o jakość wykonania.Proszę o opinię używających podane poniżej lampy jutro będę coś zamawiał więc może ktoś pomoże w podjęciu decyzji.

http://moto.allegro....2220458301.html

http://moto.allegro....2220458305.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zobacz sobie te dobrze pasują łatwy montaż mam je od grudnia i na razie wszystko w porządku, szczelne nie zaparowane, mocno świeca, po zapaleniu świateł mijania gasną, nic nie żarzy http://allegro.pl/sw...2201997425.html

Pozdrawiam

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem właśnie w trakcie wybierania świateł dziennych led i proszę o podpowiedź osób które ostatnio montowały takie lampy.

Wybór po obserwacji na drodze jak widoczne są ledy w samochodach jadących z przeciwka padł na te podane w linkach,dzisiaj na przeglądzie pan podpowiedział mi żeby zwrócić uwagę na to żeby ledy wyłączały się po włączeniu świateł mijania(żarzą się po włączeniu mijania) i coś jest na rzeczy bo często widzę auta z włączonymi ledami i mijania,myślę że chodzi tu o jakość wykonania.Proszę o opinię używających podane poniżej lampy jutro będę coś zamawiał więc może ktoś pomoże w podjęciu decyzji.

http://moto.allegro....2220458301.html

http://moto.allegro....2220458305.html

Niektóre światła do jazdy dziennej (np. Philips 8 LED) mają dodatkowo funkcję świateł pozycyjnych i może to jest to"żarzenie" się świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem czterodiodowe Philipsy. Zaraz po zakupieniu zgłosiłem się do BOK Philipsa i zgłosiłem problemy z przygasaniem świateł. W przeciągu10 dni przysłali mi inny moduł sterownika z dodatkowym przewodem podłączanym do świateł mijania. Działają bezproblemowo! Przełącznik świateł mam w położeniu auto i w zależności od zewnętrznych warunków świecą mijania albo DLR. Dodatkowo zapalają się na ok 15 sek. po zamknięciu lub otwarciu samochodu - b. wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem czterodiodowe Philipsy. Zaraz po zakupieniu zgłosiłem się do BOK Philipsa i zgłosiłem problemy z przygasaniem świateł. W przeciągu10 dni przysłali mi inny moduł sterownika / Dodatkowo zapalają się na ok 15 sek. po zamknięciu lub otwarciu samochodu - b. wygodne.

Ciekawa opcja,podaj oznaczenie tego modelu sprawdzę sobie parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja,podaj oznaczenie tego modelu sprawdzę sobie parametry

Jest to standardowy Philips DayLight 4 z wymienionym przez Philipsa modułem o nazwie "Alternative control box ACC/KL15 starter". Proces wymiany był już opisany wcześniej w tym wątku:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66608-dzienne-swiatla-led/page__st__460__p__808073?do=findComment&comment=808073

Edytowane przez dino55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

Zaraz po zakupieniu zgłosiłem się do BOK Philipsa i zgłosiłem problemy z przygasaniem świateł.

 

Mógłbyś podesłać właściwy kontakt w tej sprawie do BOK Philipsa. Ja chyba miałem pecha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta z e-bay - zespolone światła dzienne led i przeciwmgielne H3 montowane w otwory dla przeciwmgielnych w zderzaku, lewe i prawe z modułem sterującym:

 

http://www.ebay.pl/itm/LED-TAGFAHRLICHT-NEBELSCHEINWERFER-NISSAN-QASHQAI-X-TRAIL-PRIMERA-ALMEREA-MICRA-/320885021718?pt=DE_Autoteile&hash=item4ab63cdc16#ht_3126wt_992

 

co o tym sądzicie? Mało szczegółów, jest homologacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta z e-bay - zespolone światła dzienne led i przeciwmgielne H3 montowane w otwory dla przeciwmgielnych w zderzaku, lewe i prawe z modułem sterującym:

 

http://www.ebay.pl/i...6#ht_3126wt_992

 

co o tym sądzicie? Mało szczegółów, jest homologacja?

Homologacja musi być - nie przejdzie na przeglądzie techn.

Ponadto mam wątpliwości czy umiejscowienie ich w światłach przeciwmgielnych spełni wymagane parametry:

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu,
  • Na tej samej wysokości względem siebie,
  • Minimalna wysokość montażu to 25 cm od ziemi do dolnej krawędzi lampy,
  • Maksymalna wysokość montażu to 150 cm od ziemi do górnej krawędzi lampy,
  • Minimalny odstęp między lampami wynosi 60 cm (mierzony od wewnętrznych krawędzi lamp),
  • W przypadku gdy szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - odległość minimalna pomiędzy lampami wynosi 40 cm,
  • Odległość od obrysu auta nie może być mniejsza niż 40 cm licząc od zewnętrznej krawędzi lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja musi być - nie przejdzie na przeglądzie techn.

Ponadto mam wątpliwości czy umiejscowienie ich w światłach przeciwmgielnych spełni wymagane parametry:

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu,
  • Na tej samej wysokości względem siebie,
  • Minimalna wysokość montażu to 25 cm od ziemi do dolnej krawędzi lampy,
  • Maksymalna wysokość montażu to 150 cm od ziemi do górnej krawędzi lampy,
  • Minimalny odstęp między lampami wynosi 60 cm (mierzony od wewnętrznych krawędzi lamp),
  • W przypadku gdy szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - odległość minimalna pomiędzy lampami wynosi 40 cm,
  • Odległość od obrysu auta nie może być mniejsza niż 40 cm licząc od zewnętrznej krawędzi lampy.

 

Takie rozwiązanie stosowane jest w ASX i ma homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rootmaster

Homologacja musi być - nie przejdzie na przeglądzie techn.

Ponadto mam wątpliwości czy umiejscowienie ich w światłach przeciwmgielnych spełni wymagane parametry:

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu,
  • Na tej samej wysokości względem siebie,
  • Minimalna wysokość montażu to 25 cm od ziemi do dolnej krawędzi lampy,
  • Maksymalna wysokość montażu to 150 cm od ziemi do górnej krawędzi lampy,
  • Minimalny odstęp między lampami wynosi 60 cm (mierzony od wewnętrznych krawędzi lamp),
  • W przypadku gdy szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - odległość minimalna pomiędzy lampami wynosi 40 cm,
  • Odległość od obrysu auta nie może być mniejsza niż 40 cm licząc od zewnętrznej krawędzi lampy.

 

Wszystko pasuje oprócz ostatniego punktu. Zgodnie z nowym wyciągiem z przepisów ECE 48 z dnia 14 June 2010 odległość od obrysu auta nie jest wymagana. Wymagana jest jedynie w przypadku kiedy światła dzienne mają funkcję świateł postojowych np. Philips DayLight 8.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...