Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/W12] Wymiana filtru paliwa 1.8


Gość jajo2003

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie jest filtr paliwa w wp12 1,9 dci 2003 rok ???? koles z warsztatu mowil mi ze jest pod maska ale gdzie bo ja tam nic nie widze a tez musialbyum wymienic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie juz wiem gdzie a jak sie do niego dobrac filtr ktory kupie to bedzie wklad?? jak to odkrecic i wyciagnac ?? trzeba cos wymontowac po drodze?? czytalem tez o jakis pompkach paliwa ktorymi trzeba ten filtr uzupelnic po zalozeniu nowego?? jak sie do tego zabrac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdiąc osłone silnika oraz odsunąć rure powietrza tą od filtra następnie odkęcić dwie nakętki m6 (klucz 10) poodpinać przewody paliwowe, wyjąc blache oraz filtr paliwa nastepnie rozkręcić filtr wymienić wkład z uszczelkami (do filtra jest torx 30 jeżeli dobrze pamiętam), najlepiej przed złożeniem zalać filtr ropą, poskładać wszystko podpopować paliwo pompką ręczną (takie spore zgrubienie na przewodzie paliwowym) i odpalić samochód i niech pochodzi żeby się pozbyć powietrza bo zawsze gdzieś będzie po wymianie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...