Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

parowanie szyb


Gość Anulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam poważny problem z moja Navarą D40, a mianowicie podczas niskich temperatur powietrza ( jesień, zima) wszystkie szyby podczas jazdy są na maxa zaparowane. Nic nie pomaga. Nawjew powoduje tylko odparowanie małej części przedniej szyby. Co robić? Według serwisu wada nie wystepuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że nie jest włączony obieg wewnętrzny.

Jeśli w aucie powietrze jest baardzo wilgotne to spróbuj włączyć nawiew na max, temperaturę na max i uchyl szyby z tyłu. Najlepiej zrobić to na postoju, im dłużej tym lepiej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filtr kabinowy, w naszych warunkach powinno się go wymieniać raz do roku niezależnie od przebiegu auta oraz jak kolega pisał oczyść wloty z liści. Zimą nie zostawiaj śniegu na wycieraczkach, bo po jego stopieniu i włączeniu nawiewu na stopy woda paruje. Najlepiej używać klimy bo ma suche powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest zadbany, garażowany. O zatkanych wlotach nie ma mowy. To minimalne odparowanie szyb wystepuje tylko przy włączonej klimatyzacji, obiegu powietrzna z zewnątrz, i ustawinym nawiewje na jakieś 5 kresek na przednia szybe, oraz przy temperaturze 22-24 stopnie.

 

A co gorsza podczas mrozów te zaparowane szyby po skroleniu sie pary zmarzają od środka. Masakra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, sprawdzę. O tym nie pomyślałam. Ale to chyba nie jest mozliwe żeby np. parasolka pod siedzeniem była tego przyczyną!!!?? prawda? Samochód jest odkurzany raz w tygodniu więc paprochy, piasek.... to raczej tez nie to..

 

Chłopaki, to musi byc coś powaznego ponieważ zaraz po zakupie tego samochodu ( wrzesień 2008) zaczęły się dziac takie dziwne akcje. Wizyta w serwisie ( listopad 2008) nic nie pomogła.. jak napisałam już wcześniej i ciagle jest tak samo. Może to jakiś układ wentylacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie leje ci się woda do środka jak w wielu innych egzemplarzach? Sprawdź pod dywanikiem przedniego pasażera. Bo objawy sygnalizują, że dużo wilgoci zostaje ci w samochodzie i potem to wszystko paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...