Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie pasy się nie zwijają


dzidek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zwijaniem się przednich pasów

Powiem szczerze, że u mnie coś podobnego się dzieje. Często muszę trochę im 'pomóc'. Sam nie wiem czy to wada, czy tak po prostu już jest. Nie miałem szansy sprawdzić w innych T30.

Ciekawe czy ktoś jeszcze też tak ma? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że u mnie coś podobnego się dzieje. Często muszę trochę im 'pomóc'. Sam nie wiem czy to wada, czy tak po prostu już jest. Nie miałem szansy sprawdzić w innych T30.

Ciekawe czy ktoś jeszcze też tak ma? <_<

Tak, mój tez tak ma - ale pojawiło sie to chyba dopiero w kolejnym (3cim) roku eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomne już, gdzie na forum czytałem temat pasów, ale jak widze, "słabe zwijanie" to chyba "nissanowska bolączka". U mnie w Tino wszystkie pasy cierpią na tę przypadłość, wszystkie za wyjątkiem (chyba) 5-go pasa (środkowego), który był zdemontowany, bo auto było z homologacją ciężarową. I dopiero rok temu, jak go (samochód) kupiłem, to rejestrowałem jako osobówkę na 5 osób, i zamontowałem pod sufitem wymagany pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że u mnie coś podobnego się dzieje. Często muszę trochę im 'pomóc'. Sam nie wiem czy to wada, czy tak po prostu już jest. Nie miałem szansy sprawdzić w innych T30.

Ciekawe czy ktoś jeszcze też tak ma? <_<

 

 

witam że pasy źle się zwijają prawdopodobnie w górnej części zbiera się brud wystarczy wyczyścić i spryskać silikonem w spraju pozdrowienia i szczęśliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam że pasy źle się zwijają prawdopodobnie w górnej części zbiera się brud wystarczy wyczyścić i spryskać silikonem w spraju pozdrowienia i szczęśliwego nowego roku

To znaczy gdzie w górnej części /czego?/ zbiera się ten brud? Co czyścić i co pryskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sa brudne to najlepiej je najpierw umyc ,potem jak rozwiniesz pas do konca wez zapalniczke i delikatnie poopalaj takie male wloski wystajace z pasa na tej dlgosci z 2 stron. Potem mozesz spryskac delikatnie sylkone :rolleyes: m w spraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

...u mnie też się nie chce zwijać pas od strony kierowcy! W lato prałem ręcznie szczotka + mydło wszystkie pasy i było lepiej teraz problem znów wrócił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pas od strony kierowcy przestał się zwijać ponad 1.5 roku temu. Myślałem, że może jak go szarpnę, to się naprawi... niestety przestał się zwijać zupełnie i wyciągnął się cały. Wpadłem na pomysł, żeby go tymczasowo skrócić jakimś "profesjonalnym" węzłem... i udało się. Pas wysunięty jest na max... i czasem się zwija, ale jak się go pociągnie za szybko, to przestaje i można go wyciągnąć do końca. Niestety tymczasowa prowizorka, która miała mi ułatwić dojechanie do domu działa już ponad półtorej roku (to kolejny dowód na niezwykłą trwałość rozwiązań prowizorycznych).

Czy zwijacz / napinacz pasa da się jakoś prosto naprawić, czy trzeba wydać bodaj 1200 za nowy kompletny pas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczyną słabo zwijającego pasa jest zabrudzenie podtrzymujące najwyższy punkt pasa wystarczy wyczyścić drucikiem cieniutkim przeciągając go po prowadzeniu w obie strony czarny smalec odpadnie potem to miejsce spryskać silikonem i pas wróci na miejsce pozdrowienia już nie wiem jak jaśniej to opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

U mnie tez pasy przestaly sie dobrze zwijac jakis czas temu, powodujac ze czasami przytrzasnalem je drzwiami. Rowniez staly sie nieco sztywne co moglo oznaczac zabrudzenie. Korzystajac z dlugiego weekendu i ladnej pogody postanowilem wyprac pasy. Przygotowalem roztow pioracy z zelu do prania w proporcji podanej na opakowaniu (pranie reczne).

Pasy wyciagnalem do konca, a zatrzask wraz z pasami zablokowalem u gory klamerkami. Siedzenia zabezpieczylem materialem przed zachlapaniem. Miske z roztwore do prania postawilem na wiaderku na wysokosci slupka drzwi i umiescilem w niej pasy na ok 20 min. Nastepnie uzywajac malej szczotki wypralem pasy. Wyplukalem je jeszcze 2 razy w czystej wodzie i pozostawilem zwisajace do wyschniecia. Oczywiascie czynnosci te zostaly powtorzone dla drugiej strony.

Pasy staly sie bardziej elastyczne i miekkie i nie ma juz problemu ze zwijaniem. Kolor wody z zelem do prania wskazywal, iz troche brudu sie w pasach zebralo :) Wilgotna szmatka wyczyscilem tez gorny uchwyt pasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ten żel to zwykły do prania odzieży? czy coś specjalnego?

 

Tak to zwykly zel do prania, ale mysle ze proszek do prania tez mogly byc. Zel sie szybciej miesza z woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

potwierdzam- pranie, suszenie i na koniec opalenie zapalniczką kłaczków pomaga.

Ale czy silikon nie będzie paskudzić z czasem np. białych ubrań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak sa brudne to najlepiej je najpierw umyc ,potem jak rozwiniesz pas do konca wez zapalniczke i delikatnie poopalaj takie male wloski wystajace z pasa na tej dlgosci z 2 stron. Potem mozesz spryskac delikatnie sylkone :rolleyes: m w spraju.

Jaki silikon? Kolego co Ty piszesz? Wystarczy je całe tak jak się dojdzie umyć w ciepłej wodzie z mydłem. Trzeba je wyciągnąć jak najmocniej i to starczy. Czasem trzeba zrobić to dwa razy. Żadnych środków chemicznych typu silikon, cif, proszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A z tym opalaniem to już Kolega przesadził maksymalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silikon? Kolego co Ty piszesz? Wystarczy je całe tak jak się dojdzie umyć w ciepłej wodzie z mydłem. Trzeba je wyciągnąć jak najmocniej i to starczy. Czasem trzeba zrobić to dwa razy. Żadnych środków chemicznych typu silikon, cif, proszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A z tym opalaniem to już Kolega przesadził maksymalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!

No ciekawy wlasnie bylem co to za preparat. Kilka osob o nim pisalo. Silikon jakis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kolega miał na myśli aplikację silkonu na pasy to nie wolno. Można osłabić włókna i się zdrowo ubrudzić podczas każdego wsiadania. O osłabieniu włókien przekona się podczas kraksy. Jeśli jest to smarowanie jakiegoś wewnątrznego ślizgacza no to juz by trzeba to uszczegółowić. Wystarczy mechanizm wyczyścić od wewnątrz jak komuś się chce do niego dobierać. Wystarczy porządne mycie pasów. Żadnych proszków!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej wszystkim.

Mam problem ale odwrotnej natury. Nie chciałem nowego tematu zakładać.

Mi się pas nie rozwija. Przedni od strony kierowcy. Mam 2008r czyli T31.

Rozwija się na jakieś 10 cm i coś dziwnie robi 'klik' i się blokuje tak jak nornalny podczas szarpnięcia... I dalej niestety cały czas jest blokada. A jeździć bez pasa trochę słabo :-(

Ktoś miał podobny problem? Da się to jakoś rozwiązać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Omen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pas nie rozwija.

 

A wcześniej się rozwijał, czy niedawno kupiłeś auto i masz tak od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powoli wyciągasz też nic się nie zmienia?


Trzeba trochę szarpać i wyciągać, szarpać i wyciągać. W końcu, nawet po kilku godzinach powinny po trochu wychodzić i potem wyjść normalnie. Pasy da się wyciągnąć w jednej tylko pozycji, może po wypadku są źle zamontowane i kąt wyjścia się zepsuł? autor wątku coś się wyłączył...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...