Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Modyfikacja spryskiwaczy przedniej szyby


Gość Popcorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Zacząłem się ostatnio zastanawiac czy istnieje możliwośc wymiany dysz przedniego spryskiwacza na takie które psikały by mgiełką a nie tak jak te seryjne w naszych almerkach.

 

Czy ktoś może spotkał się już z czymś takim albo moze czy wie ktos z was drodzy forumowicze gdzie cos takiego kupic albo od jakiego innego samochodu by pasowalo???

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedyś nad tym się zastanawiałem, bo taka mgła jak mają np VW jest lepsza niż ta nasza nissanowska stróżka płynu :) Ale nie wiem czy będą pasowały otworem w masce. trzeba by to zbadać, bo jesli tak to chyba sprawa prosta, bo to potem już tylko kwestia wpięcia rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś (nie wiem maniek czy nie byłeś to przypadkiem TY) wkleił link do aukcji allegro z takimi spryskiwaczami w wersii "uniwersal". Polegało to mniej więcej na tym że plastik osłaniający dyszę był tak duży że zasłonił by każdy otwór czy a Almerze czy w Roburze B) Ale za to wygladało to tragicznie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myśle że trzeba bedzie obadac temat bo widze że checi by byly tylko gozej z wykonaniem.

Poniekad wiem ze np. do rovera75 pasuja od citroena C3 wiec mysle ze do naszych autek tez cos dopasujemy.

Trzeba jednak poczekac do konca mrozów bo w takich temp. to ciezko chyba bedzie :)

 

A moze ktos akurat calkiem przypadkiem ma foto otworu na dysze, a jak by byly jeszcze wymiary to juz calkiem spoko by było :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Popcorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja slyszalem ze oryginalne w citroenie sa nawet taniej ale dzisiaj bede sie to staral zweryfikowac i moze kupie to dam znac czy da rade wymienic

 

 

 

Zweryfikowane w citroenie w Poznaniu w serwisie do C3 ( bo te sa na aukcjach) kosztują 15,80 zł za sztuke

Dzisiaj pewnie jade kupic i moze troszke pogrzebie

Edytowane przez Popcorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody666 to napewno nie ja, jestem estetą jeśli chodzi o modyfikację produktów Made in Japan :D

 

Natomiast całkiem prawdopodobne, ze ten temat poruszałem, będąc zainspirowany tryskającą :) mgiełką płynu na przednią szybę w Passacie.

Chciałem kiedyś to zrealizować, ale nie byłem pewien tych otworów w masce, no i nie wiem czy nie ma tam innego ciśnienia w pompce, bo może się okazać , że z mgiełki nici...

Edytowane przez maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do almerki kupilem od Daewoo Lanos, dziure zaslonilo tyle ze nie zatrzaskiwal sie w masce, to przykleilem na klekacym silikonie zeby mozna bylo kiedy odedrzec. Potem znow je zapchalo to kupielm uniwersalne w sklepie moto..17 zl za sztuke z regulowanymi dyszami GORA-DOL, PRAWO-LEWO. Od teraz jest spokoj, sika jak talala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc temat został obadany :)

 

Zapraszam udac sie do salonu Citroena i za ok 15 zł/szt kupic dysze spryskiwaczy do Citroena C3.

Po demontazu oryginalnych i zamontowaniu tych zastepczych te nowe delikatnie sie ruszaja przy malej ingerencji z zewnatrz ale podejzewam ze kapka sylikonu i bedzie po sprawie.

 

A co do mgielki ??? Powiem krotko nawet zawstydza TURBODYMOMENA.

 

jednym słowem polecam, a efekt przewspaniały :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat - wrzucajcie fotki i też się biorę za wymianę (jak tylko odmarznie mi klapa od silnika :))

 

Btw na czym polega wymiana? Trzeba od środka ściągać tą osłonkę wygłuszającą, czy da się je jakoś wyciągnąć w podobny sposób jak np kierunkowskazy boczne od zewnątrz?

 

Btw2 zobaczcie sobie, jakie spryski ma Insignia :)

Edytowane przez spens1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej N16-tki też by się przydało zmienić, bo tryskają strumieniem i kiepsko rozpyla. Czy mógłby ktoś wrzucić w miarę ostrą i dokładną fotkę spryskiwaczy w N15, co bym mógł podpatrzeć, czy w N16 są takie same?

 

Choć z drugiej strony samo zdjęcie niewiele da, bo istotny jest sposób montażu a nie wygląd samego elementu, znalazłem coś na Allegro, ale pasują tylko do Primery i Patrola.

Edytowane przez jasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CronZero

Też się przymierzam do wymiany dysz bo tylko od kierowcy mi pryska a od pasażera wszystko idzie na maskę. Czyściłem odkamieniałem i nic.

Sprawdzał ktoś jak się te dysze od citroena C3 sprawują przy 100km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jechalem narazie max 90/100 km/h i smigalo jak ta lala (nie bylo na samym srodeczku ale nad wycieraczke wiec zbierały elegancko)naprawde polecam a co do montazu to wyciagasz stare i wkladasz nowe. te nowe nie trzymaja sie tak dobrze jak oryginaly ale kapka sylikonu i bedzie SI. Tyle ze to jak sie ociepli no chyba ze ktos ma garaz. Ja jezdze narazie bez silikonu i trzymaja sie bez problemowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie widać i w klubie Suzuki psują japońską markę :)

 

http://moteo.pl/forum/Poprawienie-dyszy-spryskiwaczy-191

 

jak bedzie troch cieplej to chyba też sobie zamontuje. A myslal ktos o podgrzewaniu plynu ? w mercedesach to jest i dziala super tylko nie wiem jak zrobic cos w rodzaju termostatu zeby nie zagotowac plynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do wymiany dysz bo tylko od kierowcy mi pryska a od pasażera wszystko idzie na maskę. Czyściłem odkamieniałem i nic.

Sprawdzał ktoś jak się te dysze od citroena C3 sprawują przy 100km/h ?

 

Dziś dzwoniłem do ASO Citroena w Lublinie i mogą mieć na jutro po 20 zł za sztukę. Pytanie tylko brzmi czy na 100% będą pasować do N15, i niczego nie trzeba przerabiać.

 

Niech któryś z kolegów którzy już to zrobili opiszą to (plus ewentualne fotki) żeby inni mogli podążyć tym przetartym szlakiem :)

 

Taki Step by step z fotorelacją można by wrzucić do "Zrób to sam"

Edytowane przez amdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w N15 założyłem spryskiwacze od C3 kupione w serwisie Citroena w Warszawie na al.Krakowskiej 14zł/szt.

Pod spryskiwacz wyciąłem podkładkę gumową i zeszlifowałem na szlifierce taśmowej, tak, aby uzyskać skos (od strony szyby 2mm od przodu około 1mm), to spowodowało, że na postoju spryskiwacze dobrze spryskują szybę i częściowo tam gdzie nie sięgają wycieraczki, a przy 100km/h pryskają troszeczkę poniżej połowy szyby. W tej chwili płyn jest gęsty(-8), zobaczymy może jak będzie gorąco będzie potrzebna mała modyfikacja.

Na jakimś forum (nie pamiętam) znalazłem informacje jak zamontować spryskiwacze.

Spryskiwacz delikatnie ociosałem nożykiem(miejsce które utrzymuje go w masce) i wziąłem narzynkę nr 8 - nagwintowałem trzpień(oczywiście miejsce mocowania wężyka pozostaje nienaruszone) trzeba to robić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić spryskiwacza.

Od strony silnika podłożyłem podkładkę gumową i przykręciłem(nie za mocno)używając samej nasadki klucza nasadowego.

Wężyki zostawiamy oryginalne - pasują.

post-16184-1265654186,4353_thumb.jpg

post-16184-1265654371,6982_thumb.jpg

post-16184-1265654398,9771_thumb.jpg

post-16184-1265654410,2036_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Trochę odświeżę temat. Zamontował jeszcze ktoś inne spryskiwacze o szerokim kącie strumienia ? Konkretniej to chodzi mi o to czy znalazł ktoś takie na zasadzie plug&play czyli wyrzucam stare i wkładam nowe bez przeróbek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...