Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Follow Me Home


szumacherek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Parę dni temu przez przypadek odkryłem J albo to jest wszystkim znane a ja o tym nie wiedziałem (szukałem w instrukcji samochodu ale nie znalazłem) coś takiego….

 

Silnik wyłączony, przełącznik świateł w pozycji OFF.

 

Przez przypadek włączyłem długie światła (pociągnąłem do siebie przełącznik migaczy, nie włączyłem na stałe) one zapalają się i gasną, ale zostają zapalone światła drogowe.

 

Wychodzę z samochodu zamykam samochód z kluczyka mija 30 sekund i światła się wyłączają.

 

Czy możecie zobaczyć czy u Was też tak można zrobić?

 

Wcześniej nigdy tego nie zauważyłem. I teraz nie wiem czy coś się stało z elektryką czy tak było.

 

Jeżeli to jest standard to funkcja Follow Me Home nie powinna być włączana w ten sposób zwłaszcza, przy ksenonowych światłach.

 

Dodatkowo pytałem się przy kupnie samochodu czy X ma coś takiego i uzyskałem informacje, że mogę za dopłatą zainstalować u siebie funkcjeFollow Me Home.

 

PS. Ja mam ksenony

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, mam zwykle swiatla, tez o tym nie wiedzialem, a to w sumie fajna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to standard, jest to po to by jak wysiądziemy z auta w ciemnościach mieć szansę np: zamknąć bramę lub ją otworzyć - X oświetla poprostu przez te 30 sek. drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to standard, jest to po to by jak wysiądziemy z auta w ciemnościach mieć szansę np: zamknąć bramę lub ją otworzyć - X oświetla poprostu przez te 30 sek. drogę.

 

po co to jest, to my dokladnie wiemy (nawet tytul posta to mowi), ale nie wiedzielismy, ze jest taka opcja na naszych autach, bo instrukcja na ten temat milczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He instrukcja na wiele tematów milczy, ale to trudno, za to wkurza mnie że w mojej instrukcji jest napisane że mam pasek, a serwis się zarzeka ze łańcuszek :), wiec nie wymienia się go bo jest dożywotni :) i komu ja mam wierzyć...? - Instrukcje chyba tłumaczono z angielskiego na chiński a potem z chińskiego na polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He instrukcja na wiele tematów milczy, ale to trudno, za to wkurza mnie że w mojej instrukcji jest napisane że mam pasek, a serwis się zarzeka ze łańcuszek :), wiec nie wymienia się go bo jest dożywotni :) i komu ja mam wierzyć...? - Instrukcje chyba tłumaczono z angielskiego na chiński a potem z chińskiego na polski :)

 

 

W katalogu jest wyraźnie podany ŁĄŃCUSZEK ROZRZĄDU => Chain-timing kit 1302800Q0A

a światła faktycznie działają również przy xenonach - mam nadzieje że producent wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Rzeczywiście system ”Follow Me Home” działa, nawet przy zmodyfikowanym czujniku zmierzchu (opis tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/40730-wiata-w-x-t31/page__p__494641__fromsearch__1entry494641 ) i ciągłym ustawieni przełącznika świateł w pozycję ‘AUTO’.

Pozdrawiam

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest standard to funkcja Follow Me Home nie powinna być włączana w ten sposób zwłaszcza, przy ksenonowych światłach.

 

PS. Ja mam ksenony

 

Obawiam się, że to jest "przypadek", lub nie dociągnięcie jakieś, być może na inne rynki jest podobna funkcja, ale na pewno nie włączana w ten sposób.

U mnie też to "działa", ale że sobie spiąłem z halogenami dalekosiężnymi to raczej głupio przy wychodzeniu mrygać długimi z halogenami bo ludzie się będą dziwnie patrzeć na człowieka i sobie jeszcze pomyślą że się człowiek chwali tymi na dachu czy co????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odejście od auta w porządku bo oświetlić można, a czy podejście do samochodu też można jakoś ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...