Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(N16) Kontrolki się swiecą, rozrusznik nie kręci ... KICHA


Gość KOLBER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja Alma mnie zawiodła. Wczoraj próbowałem odpalić auto i nic. Kontrolki sie zapalily jak zawsze natomiast rozrusznik nie kręcił. Zupełne zero dzwięku jedyne co to kontrolki lekko przygasły. Pragne dodac ze chwile wczesniej jechalem autem (silnik rozgrzany) zas rano odpalil normalnie. Pierw wydawalo mi się ze zniszczyły się szczorki wirnika rozrusznika badz kostka elektryczna stacyjki ale nie bo... Po 2 h wrocilem do auta i odpalil normalnie. :/ Nie bardzo wiem o co chodzi... Swiece się nie mogly zalać poniewaz rozrusznik i tak by sie krecil. Obecnie po wstawieniu do cieplego garazu owszem odpala za kazdym razem natomiast rozrusznik kreci sie dluzej niz normalnie. Nie bardzo wiem co sie dzieje zastanawiam sie co moglo mu zaszkodzic. Dodam tylkko ze jest to Alma N16 1.8 z 2002 roku. Bede wdzieczny za kazda pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja Alma mnie zawiodła. Wczoraj próbowałem odpalić auto i nic. Kontrolki sie zapalily jak zawsze natomiast rozrusznik nie kręcił. Zupełne zero dzwięku jedyne co to kontrolki lekko przygasły. Pragne dodac ze chwile wczesniej jechalem autem (silnik rozgrzany) zas rano odpalil normalnie. Pierw wydawalo mi się ze zniszczyły się szczorki wirnika rozrusznika badz kostka elektryczna stacyjki ale nie bo... Po 2 h wrocilem do auta i odpalil normalnie. :/ Nie bardzo wiem o co chodzi... Swiece się nie mogly zalać poniewaz rozrusznik i tak by sie krecil. Obecnie po wstawieniu do cieplego garazu owszem odpala za kazdym razem natomiast rozrusznik kreci sie dluzej niz normalnie. Nie bardzo wiem co sie dzieje zastanawiam sie co moglo mu zaszkodzic. Dodam tylkko ze jest to Alma N16 1.8 z 2002 roku. Bede wdzieczny za kazda pomoc dziękuje.

 

 

prawie napewno wina rozrusznika, a konkretnie bendixa. Jak nie będzie ci chciało auto odpalić to uderz jakimś kluczem w rozrusznik i bendix. Jeśli potem odzyska ochotę na kręcenie, to masz 100% pewności (a nie tylko 80 B) )

Albo sam wykręcisz rozrusznik i przeczyściz bendix, albo pojedziesz do elektryka, który cie skasuje pewnie koło 100 i sprawa będzie załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na civicklub.pl gość miał podobny kłopot.

Jak było zimno samochód zapalał, jak się rozgrzał to nie chciał zakręcić.

Winą był uszkodzony akumulator.

 

Najprościej będzie spróbować odpalić na innym aku, a nie od razu rozbierać rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam ten sam problem tylko nie zauważyłem czy kontrolki przygasają (na pewno się świecą) zdarza się to sporadycznie i raczej na zimnym silniku. Czy wymiana akumulatora pomogła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam zdanie kolegi nunu85 - wina leży pod stronie rozrusznika. Miałem podobną sytuację i okazało się, że padł bendix. Wymieniono mi rozrusznik na regenerowany i od tamtej pory zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys takie jaja w escorcie 1.6

i u mnie przyczyn byly takie:

1 jakis czujnik (bodaj temp dolotu?) powodowal problemy z zapalaniem na cieplym silniku.

2 ten gruby kabel do rozrusznika mialem caly zgnity wewnatrz izolacji - jak go stykalo to dzialal a jak nie to nie. Co ciekawe pukanie w rozrusznik (pewnie ruszanie kabla) pomagalo wiec zamowilem nowy rozrusznik i dopiero przy wymianie przyuwazylem ten kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...