Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] wymiana żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej


tenius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.Mam problem.Może ktoś mi pomoże. W mojej Almerze N16 spaliły się żarówki w lampce do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Próbowałem je wymienić zgodnie z opisem w Instrukcji obsługi, ale trzymają mocno jakieś zaczepy i boję się aby ich nie urwać i zniszczyć lampki. Pojechałem do serwisu Nissana aby mi wymienili żarówki, ale mechanik stwierdził, że on to może zrobić na moją odpowiedzialność, że jak coś urwie to sobie kupię nową lampkę.A jest droga.Szok.Dlatego mam prośbę.Może ktoś z kolegów wie jak rozebrać tę lampkę aby jej nie uszkodzić.Z góry dziękuję za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób zgodnie z opisem. Śrubokręt i na siłę.

 

Też miałem opory, ale nie ma innego wyjścia. trzeba na chama.

Ps

nic się nie wyłamie, tylko takie ostre haczyki troszkę się zaokrąglą (do tego stopnia, że ewentalna następna wymiana pójdzie juz jak po maśle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.Mam problem.Może ktoś mi pomoże. W mojej Almerze N16 spaliły się żarówki w lampce do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Próbowałem je wymienić zgodnie z opisem w Instrukcji obsługi, ale trzymają mocno jakieś zaczepy i boję się aby ich nie urwać i zniszczyć lampki. Pojechałem do serwisu Nissana aby mi wymienili żarówki, ale mechanik stwierdził, że on to może zrobić na moją odpowiedzialność, że jak coś urwie to sobie kupię nową lampkę.A jest droga.Szok.Dlatego mam prośbę.Może ktoś z kolegów wie jak rozebrać tę lampkę aby jej nie uszkodzić.Z góry dziękuję za pomoc. :D

jeśli tak ci powiedział mechanik w nissanie to ja bym się spotkał z szefem tej firmy.a taki serwis to z daleka.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.Mam problem.Może ktoś mi pomoże. W mojej Almerze N16 spaliły się żarówki w lampce do oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Próbowałem je wymienić zgodnie z opisem w Instrukcji obsługi, ale trzymają mocno jakieś zaczepy i boję się aby ich nie urwać i zniszczyć lampki. Pojechałem do serwisu Nissana aby mi wymienili żarówki, ale mechanik stwierdził, że on to może zrobić na moją odpowiedzialność, że jak coś urwie to sobie kupię nową lampkę.A jest droga.Szok.Dlatego mam prośbę.Może ktoś z kolegów wie jak rozebrać tę lampkę aby jej nie uszkodzić.Z góry dziękuję za pomoc. :D

 

Cześć napisz jaką masz almerkę, sedan czy chetsbeck ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Hatchback są białe szybki w czarnych obudowach i te czarne obudowy trzeba śrubokrętem, przez jakiś materiał podwadzić, trzymają się na takich metalowych paskach, u mnie się wygięły przy wyciąganiu, ale nie problem potem je dopasować. Uważaj przy wyciąganiu żarówki z plastykowego gniazda, gdyż gniazdo to u mnie było trochę kruche, podejrzewam, że z powodu kilkuletniego nagrzewania od żarówek. Żarówki mają 5W i oznaczenie W5W. Kupiłem w markecie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio padła jedna z dwóch żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Próbowałem sam coś z tym zrobić, ale na mrozie wole się nie bawić z plastikiem. ;) A ponieważ niedługo szykuje mi się przegląd po 90.000 km, to niech serwis się z tym męczy. Jak coś urwą, to cóż... gratis nowa lampka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead

Ja też się bałem mocniej poważyć i rozebrałem klapę od środka. Zdemontowałem plastiki i dostałem się do śrub mocujących całe oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Dużo zabawy ale da się też tak dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wiecie może gdzie można dostać gniazdo na żarówkę do podświetlenia tablicy?
Ułamał mi się wąs, i nie przewodzi prądu....
Almera N16 Hatchback


Znalazłem taką oprawkę
http://sklep.regmot.com.pl/oprawka-zarowki-12v-5w-bezcokolowej-kierunkowskazu,3,15064,4285

Edytowane przez tix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Temat stary i ostatni post z tym samym problemem. Zaśniedziały mi piny i się połamały. Czy ktoś się orientuje czy da się dobrać jakiś zamiennik wtyku/oprawki na żarówkę W5W do lampki oświetlenia rejestracji. Ktoś dopasowywał może? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jak w poprzednich postach, gdzie można dostać gniazdo+wtyczkę? Mi również ułamał się pin we wtyczce i nie działa lampka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tix za pomoc!

 

Poniżej moje uwagi:

- serwis Nissana w Krakowie oferuje zestaw klosz+gniazdo (cena 68zł, dostawa 2-3 dni), nie mają w ofercie wtyczek co w moim przypadku (złamany pin we wtyczce) było niewystarczającym rozwiązaniem

- zamiennik gniazda nie ma wtyczki a wyłącznie 2 kabelki co w przypadku uszkodzonej wtyczki jest rozwiazaniem ekonomicznym (brak potrzeby kupowania wtyczki)

- zamiennik gniazda (cena 14zł, dostępny od ręki) nie jest identyczny tzn. sa w nim inaczej rozstawione zaczepy klinujace gniazdo w oprawce... u mnie dało się zamontować bo miałem nieco wykruszony plastik w kloszu. Jak by wygladała sytuacja gdyby klosz był w idealnym stanie tego nie wiem, mozliwe ze trzeba by nieco jeden zaczep w gniezdzie przyciąć.

Edytowane przez misiekztg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...