Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LED do jazdy dziennej


Gość unknown?
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taransan

cześć,

generalnie nie moja sprawa ale ledy ni nadają się do jazdy dziennej. te, które ja znam robione są z przeznaczeniem na światła robocze, zresztą świetne.

no ale jak kto lubi.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam homologowane do jazdy dziennej jest to hella a nie jakieś tam marketowe badziewie za 200zł załączają się po wzroście napięcia w w akumulatorze (ładowanie ) naturalnie wyłączają się po włączeniu świateł

dla nieświadomych od czerwca 2009r światła pozycyjne nie muszą się świecić w ciągu dnia więc przełącznik na auto i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie podniesione ledy znajdziesz na allegro ja płaciłem rok temu coś ok 600zł

w drugim aucie mam coś takiego identyczne jak hella tylko producent inny

item933141660_swiatla_do_jazdy_dziennej_rl_automat_2x_4led_1w.html

Edytowane przez alkaspaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Też chyba se zapodam ledy H11 w halogeny, myślałem o drugim komplecie ksenonów ale nie wiem czy to wszystko będzie na tyle szczelne by się jakoś nie zjarało bo mam taki skrót do pracy że czasami halogeny giną pod wodą. Przy 2 kompletach HID-ów to CB mógł bym już wymontować z auta a i radia zupełnie nie szło by już słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Alkaspaw mam do Ciebie pytanie odnośnie podłączenia tych ledów do przełącznika AUTO. Czy podłączał Pan to samodzielnie czy poprzez serwis? Też zastanawiam się nad montażem ale nie bardzo wiem gdzie szukać gniazda w które można by się wpiąć. Czy mógłbym prosić o informację w tej sprawie ??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkaspaw mam do Ciebie pytanie odnośnie podłączenia tych ledów do przełącznika AUTO. Czy podłączał Pan to samodzielnie czy poprzez serwis? Też zastanawiam się nad montażem ale nie bardzo wiem gdzie szukać gniazda w które można by się wpiąć. Czy mógłbym prosić o informację w tej sprawie ??

 

Pozdrawiam :)

Kolego LEDy mają swój własny sterownik, który podpina się tylko pod aumulator i jednym kabelkiem pod "+" od światła pozycyjnego. Alkaspaw pisał wyżej, że właczją się po wzroście napięcia na aku (po uruchomieniu silnika) a wyłączają przy spadku napięcia na aku (chwile po zgaszeniu silnika) lub po włączeniu świateł pozycyjnych (drogowe i mijania świecą się razem z pozycyjnymi, ale przy mruganiu długimi zaświecaja się tylko długie i LEDy nie gasną podczas mrugania). Ja mam zamontowane LEDy Philipsa i działają identycznie. Przełącznik Auto powoduje że czujnik zmierzchowy sam włącza światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za odpowiedz i pomoc. Tez zastanawiam sie nad Philipsami wiec moze by kolega polecil te ktore posiada i jest z nich zadowolony ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Ja posiadam dokładnie te:

http://www.philips.pl/c/car-lamps/daylight-4-swiatla-do-jazdy-dziennej-12-v-5-w-12820wledx1/prd/

W każdej lampie po 4 diody. Jutro mogę podesłać fotkę jak są zamontowane (z tego co pamiętam to tak jak u kolegi alkaspaw).

Wybrałem lampki Philipsa ze wzgledu na cenę i homologację (są też nieco większe - 5 i 8 diodowe ale jednocześnie sporo droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Ja posiadam dokładnie te:

http://www.philips.p...2820wledx1/prd/

W każdej lampie po 4 diody. Jutro mogę podesłać fotkę jak są zamontowane (z tego co pamiętam to tak jak u kolegi alkaspaw).

Wybrałem lampki Philipsa ze wzgledu na cenę i homologację (są też nieco większe - 5 i 8 diodowe ale jednocześnie sporo droższe).

 

hej, dokładnie o takich samych myślałem ;) i w miejscu gdzie zastanawiał się aby je zamontować pasują wymiarowo wg. tej instrukcji montażowej którą podaje Philips. Jeśli możesz to podeślij fotkę jak to wygląda u Ciebie. Powiedz mi jeszcze czy miałeś bliskie spotkanie z Policją i czy na przeglądzie technicznym się nie doczepili ???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie było żadnych problemów z przeglądem na stacji diagnostycznej czy podczas kontroli policyjnej. Ledy mają homologację, zamontowane są jak trzeba więc czemu miałby być kłopoty.

 

Fotki lampek poniżej (przepraszam za brudne auto oraz słabą jakość, ale mam tylko aparat w telefonie).

 

Pozdrawiam!

 

post-24530-0-58306600-1327420680_thumb.jpgpost-24530-0-41988400-1327420689_thumb.jpg

Edytowane przez marcin_gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

No i w końcu do czegoś przydaje się czujnik zmierzchu - rano włączam tryb AUTO i zapominam o światłach na cały dzień.

Co do spalania to jeszcze za krótko na tych światłach jeźdżę, aby zauważyć jakąś róznicę, ale raczej cudów bym sie nie spodziewał :P

Wybrałem Philips DRL 4 i przymocowałem na półce zderzaka podobnie jak marcin_gru (pasują tam idealnie). Montaż śmiesznie prosty, najmniej przyjemne ze wszystkiego to oczywiście wiercenie w zderzaku (otwory na kable). Mam tylko jedno zastrzeżenie - odnoszę wrażenie że te ledy zostaną już z tym zderzakiem na zawsze, bo sprawa ich ewentualnego demontażu jak dla mnie nie wygląda ciekawie. Właściwie to cięzko jest mi sobie wyobrazić jak miałbym tego dokonać, bo same światła siedzą w takich metalowych uchwytach - zaciskach przykręcanych wkętami do zderzaka, tak, że po zmontowaniu wkręty są zasłonięte a zacisk jest tak mocny, że wyjąć z niego światła jest naprawdę cięzko. Tak więc jeśli kiedyś przyjdzie je zdjąć/wymienić, to pewnie "po dobroci" się nie da ;P.

Edytowane przez bravo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu do czegoś przydaje się czujnik zmierzchu - rano włączam tryb AUTO i zapominam o światłach na cały dzień.

 

A gdzie podłączyłeś kabelek pomarańczowy ,co ma aktywować LED-y ?.

 

ok ,poradziłem sobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...