Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa wody firmy SHIMAHIDE do terrano 2.7TDI


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam,

Właśnie też potrzebuję pompy cieczy. Ja ją namierzyłem za 207zł. Dziwnie niska cena. Czy ktoś już ją testował? A może kolega "fotokora" już na niej jeździ?

 

Pompę już zamówiłem ale innej firmy za 260zł (made in china to na pewno, jak ją odbiorę ze sklepu to sie dowiem kto ją zrobił :) ) ale za to ze sprzęgłem wiskotycznym. Co do Shimahide to nie było pewności czy występuje w komplecie ze sprzęgłem wiskotycznym. Moje stare sprzęgło wiskotyczne jest w super stanie, będę miał na zapas.

Dzisiaj (poniedziałek, 26-04-2010) odebrałem zamówioną pompę ze sklepu, oznaczenie Hart 344 871 za 268,00zł, więc chyba tanio. Niestety nie mogłem jej założyć od razu bo padał deszcz, więc muszę czekać na pogodę. Z wyglądu robi lepsze wrażenie ponieważ obudowa jest z żeliwa a nie z duraluminium ale podwójne kolo pasowe jest wytłoczką z blachy jakąś taką delikatną - ale to nie ma znaczenia. W komplecie jest oczywiście uszczelka. Ja sobie w międzyczasie dorobiłem swoją. Jak wszystko złożę to opiszę jak zdemontować i zamontować pompę oraz jak dorobić sobie uszczelkę (ma bardzo prosty kształt). Rozmiary 3 pasków klinowych też zamieszczę.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowa firmy gbm, sprawdza sie drugi rok, z tego co rozmawialem z ludzmi ktorzy tez wymieniali to calkiem dobra firma. Wyjdzie z czasem czy mieli racje, ale mowie ja spotkalem sie z dobrymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowa firmy gbm, sprawdza sie drugi rok, z tego co rozmawialem z ludzmi ktorzy tez wymieniali to calkiem dobra firma. Wyjdzie z czasem czy mieli racje, ale mowie ja spotkalem sie z dobrymi opiniami.

 

Witam,

 

 

Co do obiecanych rozmiarów pasków to nie daję rady odczytać dolnego, dwa górne to żaden problem. Trochę musimy poczekać, jak się dobiorę do niego to napiszę.

 

Ja kupiłem pompę Hart, nie wiem czy to firma, czy garaż w którym pakują chińskie podróby. Na razie 2 dni trzyma, nic nie cieknie ;). Cena którą za płaciłem jest niska, do tego mam sprzęgło wiskotyczne. Jak będzie mi się nudzić na weekendzie majowym to moją starą pompę spróbuję rozebrać. Na razie zagadką jest dla mnie to sprzęgło bo muszę je rozebrać a nigdy nie grzebałem w takich mechanizmach. Tylko od tej strony jest możliwy demontaż i dostęp do uszczelniacza "simmeringa" i łożyska i mam taką nadzieję, że za parę złotych będę miał drugą sprawną na wymianę, najlepiej aby nigdy nie nastąpiła taka konieczność ale rezerwa będzie. Najważniejsze aby oś wirnika nie była wytarta w miejscu współpracy z uszczelniaczem, ale nie ma co krakać.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam założyłem tą pompe o której na początku pisałem cena niska ale zaryzykowałem produkcja japan komplet ze sprzęgłem działa miesiąc i jest całkiem ok narazie

Zdziwiło mnie jak w serwisie nissana powiedzieli że też tą montują a myślałem że wkładają najdroższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam  założyłem tą pompe o której na początku pisałem cena niska ale zaryzykowałem produkcja japan komplet ze sprzęgłem działa miesiąc i jest całkiem ok narazie

Zdziwiło mnie jak w serwisie nissana powiedzieli że też tą montują a myślałem że wkładają najdroższe

 

Witam,

 

 

Więc skoro nie ma różnicy to nie ma sensu przepłacać :P . Ja też sobie sprawiłem nową pompę, ale za 268zł, również ze sprzęgłem. Moja nie jest japońska, raczej chińszczyzna. W porównaniu z moją starą to wypada na plus pod tym względem, że korpus jest z żeliwa, a ja lubię masywne rzeczy. Ale do rzeczy.

 

Mam pytanie kolego "fotokora", czy zamierzasz swoją starą regenerować, czy dobrałeś się już do niej. Ja na razie podchodzę do niej jak do jeża. Mam koncepcję taką aby zabrać się za nią od strony turbiny.

 

PS - poza tym dzisiaj wrócił mój wtrysk sterujący z regeneracji i zastanawiam się gdzie to wydarzenie opisać, bo naprawdę, warto kolesia który mi zrobił tą regenerację jakoś tutaj wypromować.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość TERRANO-II-2000

Witam wydaje mi się że mam problem z moim sprzęgłem wiskotycznym ponieważ wentylator kręci się cały czas a jak zgaszę silnik to pokręcić wentylator ręką jest bardzo ciężko, nie wiem czy tak ma być wydaje mi się że wentylator powinien kręcić się lekko.

Jeszcze jedno może ktoś wie jak wyciągnąć ten wentylator.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi się że mam problem z moim sprzęgłem wiskotycznym ponieważ wentylator kręci się cały czas a jak zgaszę silnik to pokręcić wentylator ręką jest bardzo ciężko, nie wiem czy tak ma być wydaje mi się że wentylator powinien kręcić się lekko.

Jeszcze jedno może ktoś wie jak wyciągnąć ten wentylator.Pozdrawiam

 

Tak sobie myślę, że to co opisujesz spowodowane jest niskimi temparaturami.... żel w wiskozie nie chce się... rozpuścić. ja mam tak już drugą zimę. Przychodzi wiosna i wszystko wraca do normy. Czasami jak jadę z 45 minut to się doblokowuje i chodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TERRANO-II-2000

A skąd wiesz kiedy się załącza wentylator podczas jazdy w tym aucie jest ogólnie głośno.

Jeszcze jedno czy zblokowane sprzęgło wiskotyczne może powodować większe spalanie bo mój nissan pali ok.15 litrów delikatnie jeżdżąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz kiedy się załącza wentylator podczas jazdy w tym aucie jest ogólnie głośno.

Jeszcze jedno czy zblokowane sprzęgło wiskotyczne może powodować większe spalanie bo mój nissan pali ok.15 litrów delikatnie jeżdżąc

 

Wyraźnie słyszę wycie wentylatora przy gazowaniu, jest cały czas spięty.

Jeśli chodzi o spalanie to .... mam podobne zimą, więc zakłądam, że to jest powód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...