Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przycisk opuszczania szyb AUTO


PrAli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam to rozebrane, wyjelem biala plytke, ale co tam czyscic i jak? Jet ta zielona plytka i tam dziurki z suwakami, tam napryskac czy jakims pedzelkiem czyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie po przeczyszczeniu działa!! Dziękuję wszystkim. Mam model przed FL.

 

Pozdrawiam

Witam, szykując swoją N16 na sprzedaż natknąłem się na problem z przyciskiem od podnoszenia szyb i musiałem zerknąć do manuala. Odpowiadając na pytanie z 2010 roku o funkcje przycisku AUTO, piszę za manual co następuje (wersja przed FL):

 

Sekcja EL-170

AUTO OPERATION

NJEL0498S03

The power window AUTO feature enables the driver to open the driver’s window without holding the window

switch in the down position.

The AUTO feature operates on the driver’s window.

 

A tak nie na temat. Czy są na forum osoby które mają problem z brzydką i wytartą gałką zmiany biegów? Ja ostatnio obszywałem własnoręcznie Łucznikiem Ewa 2014 Made in China.

Edytowane przez jasio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napiszę krótką i prosta instrukcję co i jak zrobić.

1 W drzwiach pasażera pociągamy w górę listwę obok tej z włącznikiem szyb, wychodzi ona bez problemu, śrubokrętem podważamy teraz listwę z włącznikiem, po wyjęciu odłączamy przewody (są one na zatrzasku) i wyciągamu włącznik z listwy (chyba też są na zatrzasku).

 

2 Teraz rozkładamy włącznik , śrubokrętem podważamy w aby zaciski pokazane na foto puściły.

post-63646-0-90587900-1414238840_thumb.jpg

 

3 Rozkałdmy górą część uważając aby nic nie złamać, proponuję rozkładać na biurku aby nie pogubić kulek.

post-63646-0-71755500-1414238912_thumb.jpg

 

4 Teraz widzimy jak zanieczyszczone są dolne kulki

post-63646-0-13207100-1414238968_thumb.jpg

 

5 Blaszki wyciągamy i czyścimy , lekko szlifujeny drobnym papierem ściernym (użyłem papierowego pilniczka do paznokci), tak samo z kulkami , dodatkowo możemy przeczyścić alkoholem izopropylowym , bądz spirytusem miejsca gdzie papier ścierny nie dochodzi.

post-63646-0-90030900-1414238971_thumb.jpg

 

6 Efekt po czyszczeniu.

post-63646-0-32564600-1414238980_thumb.jpg

 

7 Skłądmy (jak w punktach 3,2,1) , pamiętająć o kulkach i poprawnym ułożeniu blaszek (gdyby kulki były mocno wypalone i blaszka nie styka, moża je podgiąć, ale trzeba uważać bo jeżeli będą ciągle stykały to spalisz silniczek).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

I ja chce ten przelacznik oczyscic i nie wiem jak rozmontowac plytke od tego białego plastiku.

post-97104-0-65775900-1511253819_thumb.jpg

Edytowane przez marcinndm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...