Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowe gniazdo zapalniczki


komalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś dorabiał sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki?

 

Gdzie można je umieścić?

Czy przez to traci się gwarancję?

Ktoś może się podzielić ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dorabiał sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki?

 

Gdzie można je umieścić?

Czy przez to traci się gwarancję?

Ktoś może się podzielić ile to kosztuje?

Ja zamontowałem dodatkowe gniazdo obok dźwigni do otwierania wlewu paliwa i komory silnika. Nie jest to może najlepsze miejsce, ale używam tego gniazda tylko do podłączania nawigacji. Nie jest to typowe gniazdo ale końcówka z przedłużacza. Zasilanie wziąłem ze skrzynki bezpiecznikowej, która jest obok. Praktycznie tego w ogóle nie widać a rolę spełnia. Pozdrawiam Masculin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dorabiał sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki?

 

Gdzie można je umieścić?

Czy przez to traci się gwarancję?

Ktoś może się podzielić ile to kosztuje?

 

potrzebowałem gniazda zeby podłączyć lodówke samochodową. Przeciągnałem kabel przez cały samochód i umieściłem gniazdo w bagażniku. Instalacja zrobiona tak, żeby nie trzeba było mieć włączonego kluczyka po to żeby był prąd.

 

Koszty minimalne, troche kabla, gniazdo i bezpiecznik ;-)

 

pozdrawiam

Robko30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozgałęziacz też już stosuję :). Ale zawsze wygodniej jest zrobić drugie gniazdko, szczególnie dla użytku pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach lub właśnie do bagażnika.

 

Czy taki kabel masz pociągnięty od takiego rozgałęziacza, czy też zamontowany niezależnie (i jak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam zamontowane gniazdo zapalniczki w bagażniku, montowane miałem to przez serwis w którym odbierałem samochód. Przed odbiorem zorientowałem sie że jest tylko jedno i poprosiłem żeby mi zamontowali jeszcze jedno w bagażniku. Niestety kosztów Ci nie podam bo miałem tą usługę gratis. Zrobili mi to jako tako bo gniazdo nie jest umieszczone na stałe tylko mogę je przekładać gdzie chcę na początku nie byłem z tego zbyt zadowolony, ale teraz to doceniam bo mogę włożyć go do środka i podłączyć dziecku telewizor bez przedłużacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. W podobnym temacie na forum "gniazdo 12 V w bagażniku" (post z dnia 05.07.2014 godz. 20:12) opisałem mój sposób. Może ktoś podpatrzy B).

 

Odnośnik do tematu.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69327-gniazdo-12v-w-baga%C5%BCniku/

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez marqed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ,ale w instrukcji doczytałem niepokojące informacje że:

...za instrukcją:

• Nie podłączaj urządzeń o poborze mocy większym, niż 12 Voltów, 120 W (10 A). Nie podłączaj więcej niż jednego urządzenia - tyczy się to także rozdzielaczy.

• Należy używać tego gniazda zasilania przy pracującym silniku (Nie korzystaj z gniazda zasilania przez dłuższy czas, jeśli silnik jest wyłączony lub pracuje na wolnych obrotach).

• Unikaj korzystania z gniazda, jeśli włączony jest system klimatyzacji, reflektory lub ogrze- wanie tylnej szyby

 

To w zasadzie co można podłączyć do gniazda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to takie ostrzeżenie typu "nie suszyć kota w kuchence mikrofalowej". Generalnie istotne jest ograniczenie do 10 A, a reszta to takie dodatkowe zabezpieczenia pod kątem ewentualnych roszczeń klienta. Trzeba mieć na uwadze to, że kiepski chiński rozdzielacz jest najczęściej tak wykonany, że puszczenie przez niego już kilku amperowego prądu skutkuje wydzieleniem bardzo dużej ilości ciepła (przewody o przekrojach włosa i luty amatora).

A lodówka czy mata do podgrzewania siedzeń to już w teorii jest spory prąd. A często pobór prądu jest w tych urzadzeniach wyższy niż wynikało by to z zapisów na tabliczce urządzenia.

Dlatego ja uważam, że jeśli np. Lodówka to zasilanie bezpośrednio za aku, ewentualnie z przekaznikiem, no i obowiązkowo z odpowiednim bezpiecznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... Podłączenie tylnego gniazda, w sposów opisany przezemnie (czyli do skrzynki bezpieczników) w zasadzie nie różni się w teorii niczym od podłączenia bezpośredniego do akumulatora. Jak opisałem nie podpiąłem się do tzw. "obcego obwodu", już wykorzystywanego przez inny odbiornik, lecz zaadaptowałem puste-niewykorzystane (ślepe) przez fabrykę gniazdo na tablicy i dołożyłem bezpiecznik. Obawy raczej są bezzasadne. Na skrzynce jest napięcie z aku.... , a przy moim rozwiązaniu pomijamy konieczność demontażu innych elementów tapicerki i zabawy w przeciąganie instalacji do komory silnika (po co dublować fabrykę, skoro ona już dociągnęła w sposów profesjonalny, to napięcie z aku... pod tablicę bezpieczników?)..

Oczywiście to moja opinia.

Dla bezpieczeństwa zawsze można dołożyć kolejny bezpiecznik....

W moim przypadku lodówka, którą posiadam ma moc 54W przy AC 220 oraz 40W przy DC 12V.

 

Pozdrawiam. :wave:

Edytowane przez marqed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz racje. Mi chodzilo wlasnie o podpinanie sie pod inne obwody. Sadze ze "rezerwa" na skrzynce jest wystarczajaca. Oczywiscie pozostaje pytanie czy ta przykladowa lodowka nie wprowadzi zaklocen, ktore beda mialy wplyw na inne obwody zasilane z tej samej "magistrali".Stare QQ nie jest zbyt zaawansowane jesli chodzi o elektronike. Pytanie: czy prad na skrzynke leci wprost z aku czy przez ipdm lub inny uklad kontrolny np. dbajacy o odpowiednie napiecie przy systemie stop and start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakłóceń innych urządzeń, emitowanych przez odbiornik zasilany z tego dodatkowego gniazda w bagażniku, to na chwilę obecną takich nie stwierdziłem. Również z dodatkowego gniazda na desce rozdzielczej zakłóceń nie zauważyłem (w trasie normalna praca GPS, klimy, radioodbiornika). :turned:

Nie stwierdziłem również nadmiernego nagrzewania się elementów zmodyfikowanej instalacji.

W sierpniu wybieram się w dłuższą trasę na urlopik, więc przetestuję gniazdko z lodóweczką. Mam nadzieję, że będzie OK.

P.S.- nie posiadam stop and start w moim QQ+2, więc nie mogę się wypowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie przejazdu na Chorwację ,lodówka dość mocno zagrzała wtyk w gnieździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem auto poprosiłem serwis o montaż dodatkowego gniazda w bagażniku - po 1,5 roku używania do zasilania lodówki nie mam zastrzeżeń.

Na przeglądzie po roku dodałem drugie w podłokietniku - zasila DVD na zagłówku, również bez zastrzeżeń.

Każdorazowo koszt wynosił 150 PLN za wszystko i bez utraty gwarancji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem ci ja lampę awaryjną (żarówka,jarzeniówka,czerwone i pomarańczowe migające na przemian do wyboru) do gniazda zabezpieczonego 10A i bamm .

Przepalił się bezpiecznik(mój) na gnieździe i dalej 15A (nissanowski) w skrzynce.

Bezpieczniki wymieniłem ,ale nie miałem odwagi podłączyć lampy raz jeszcze .

Za to w domu na 9V bateryjce sprawdziłem lampę przez wtyczkę  i wszystko działa  :| , o co caman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze może na tabliczce znamionowej jaki jest pobór prądu? 10A bezpiecznik powinien wytrzymać 120W. Tylko lampa była podłączona pod gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lampa ,tak próbnie chciałem sprawdzić czy działa , przed wyjazdem.

To jest latarka na 8 X R14 lub "do zapalniczki".

Rozkręcę wtyczkę , może tam coś kuleje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...