Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie udało mi się te swiatła odnaleść na ebay.

http://cgi.ebay.pl/Tagfahrlicht-Nissan-Qashqai-und-Qashqai-2-Modell-2010-/160611805304?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item256535a878

 

Jest ktoś chętny to wspólnego zakupu ?

 

Ja jednak ( ponieważ nie mam przeciwmgłowych) będę dalej szukał tych okrągłych - jakie ma ASX

Bardzo mi się podoba ta opcja 2 w 1, choćbym miał zamontować osobne wyłączniki dla ich załączania / przełączania z dziennych na pmgł. Tylko trzeba najpierw znaleźć z odpowiednim wymiarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castoro jak znajdziesz to napisz na forum. Ja nawet jestem w stanie wymienić oryginalne przeciwmgielne na lampy tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Don Kroko

Osobiście nie akceptuję wyglądu świateł dziennych w postaci poziomych linii po bokach rejestracji, a w zasadzie tylko takie są rozwiązania oryginalne lub producentów typu Hella po kilkaset euro.

Jestem za to gotów poświęcić światła przeciwmgłowe tak sporadycznie używane na korzyść 7 centymetrowych okrągłych DRLów.

Rozważane typy:

1. Vertex DRL 510 HP RL E4 (http://www.sklepowisko.com/drl.htm)

2. LED DRL (http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy-dziennej-automat-okragle-7cm-i1687956585.html)

 

Te pierwsze wydają się być bardziej "markowe"...

Jak znajdę troszkę czasu wybiorę się na konsultacje z dealerowym elektrykiem w zakresie warunków montażu.

 

Rozwiązanie typu przeciwmgielne + AngelEyes również bardzo interesujące, czekam na rozwój sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jakiś czas temu pisałem o problemie ze światłami dziennymi w samochodach z czujnikiem naładowania akumulatora (zdjęcie poniżej). Jeśli posiadacie taki układ to żadne światła działające na zasadzie wykrywania wyższego napięcia nie będą prawidłowo działać i nie pomoże tutaj podpinanie do innych miejsc w instalacji. Oczywiście można zrezygnować z tego czujnika albo go dezaktywować (serwis) ale uważam to za głupotę bo jest to bardzo pożyteczny układ.

 

Na szczęście posiadacze świateł Philips Daylight mogą rozwiązać ten problem. Ja tak właśnie zrobiłem i problem został definitywnie rozwiązany!

 

Co należy zrobić:

  • należy zadzwonić pod numer 00800 7445 4775 (od poniedziałku do piątku 08:00 - 18:00) - bezpłatny numer kontaktowy (po Polsku),
  • wystarczy powiedzieć że macie zamontowany czujnik naładowania akumulatora i światła gasną,
  • podajecie swoje dane kontaktowe i czekacie na kontakt od Philipsa. Po kilku dniach pracownik Philipsa (numer z Holandii ale wszystko po Polsku) podeśle wam na maila list przewozowy który należy wydrukować. Wzywacie kuriera (UPS) który odbiera sterownik świateł (wydrukowany list przekazujecie kurierowi),
  • po mniej więcej tygodniu przyjdzie do was paczka z nowym sterownikiem (Philips mówi na to starter).

 

Nowy sterownik ma symbol ACC/KLI5. Jest to alternatywne urządzenie które Philips specjalnie przygotował do takich samochodów. Wygląda identycznie jak poprzedni ale posiada dodatkowy przewód który podpinamy do instalacji samochodowej w miejsce w którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka (takich miejsc jest bardzo dużo w skrzynce bezpiecznikowej).

 

Philips nie będzie chciał od was żadnych paragonów, kart gwarancyjnych - po prostu nic.

 

Od tego momentu wszystko działa idealnie!

 

Pozdrawiam

Robert

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castoro jak znajdziesz to napisz na forum. Ja nawet jestem w stanie wymienić oryginalne przeciwmgielne na lampy tego typu.

 

Jasne że dam znać, jesteśmy po to na forum aby sobie pomagać - pozdr....castoro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda identycznie jak poprzedni ale posiada dodatkowy przewód który podpinamy do instalacji samochodowej w miejsce w którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka (takich miejsc jest bardzo dużo w skrzynce bezpiecznikowej).

 

 

Polecam schemat zamieszczony w moim poście powyżej. Będziecie mieć pewność, że nie namieszacie we wtryskach, ABSach, SRSach itd...

 

Jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byc moze juz bylo takie pytanie i odpowiedz na nie...

Czy nie da sie umiejscowic tasmy led w reflektorach jak ma to AUDI?

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

 

hm nie wiem jak to wygląda z technicznej strony, ale jeśli myślimy o takiej samej taśmie led'ów to raczej nie będzie miała homologacji

- od strony technicznej to pewnie lampę można pewnie rozkleić i zkleić na nowo (tak mój kolega zrobił w renault megane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byc moze juz bylo takie pytanie i odpowiedz na nie...

Czy nie da sie umiejscowic tasmy led w reflektorach jak ma to AUDI?

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

Jeśli chcesz taśmy led- to może coś takiego ?

 

lub takie . Te podłużne niezłe , ale w naszych QQ nie zmieściły by się w rozstawie ( odległość 60 mm pomiędzy )http://cgi.ebay.fr/7-Angle-Supper-birghtness-LED-Daytime-Running-Lamp-/250850610552?_trksid=p4340.m263&_trkparms=algo%3DDLSL%252BPSSI%252BSI%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BUA%252BUCK%26otn%3D20%26pmod%3D120740683721%252B120740683721%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D1527288054273480853

Pozdrawiam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A czy zestaw posiada funkcję świateł pozycyjnych po załączeniu się świateł mijania, czy po prostu gasną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A czy zestaw posiada funkcję świateł pozycyjnych po załączeniu się świateł mijania, czy po prostu gasną?

Pozdrawiam

 

Jeśli mnie pytasz - to nie wiem - wrzuciłem linka bo natknąłem się na nie na ebay-u. Osobiście szukam takich ( o odpowiednich wymiarach ) o jakich wspomniałem powyżej - wpis z 19.07.

Pozdrawiam - castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powyższym dodaję zdjęcia.

 

Montaż z podłączeniem mając zestaw oryginalnych wiązek Helli zajmuje około 1.5h i jest dość prosty ( dla elektryka ;) ).

 

Wszystko działa tak jak powinno czyli na przełączniku włączonym w pozycji AUTO.

 

Faktycznie tak jak Hella zapewnia jej diody świecą za dnia o wiele mocniejszym światłem w porównaniu do świateł mijania przy czym nie oślepiają.

Czyli tak jak powinno być w tej kwestii, reasumując wszystko na duży "+" :) ...

 

Witam!!!

A czy zestaw posiada funkcję świateł pozycyjnych po załączeniu się świateł mijania, czy po prostu gasną?

Pozdrawiam

:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A czy zestaw posiada funkcję świateł pozycyjnych po załączeniu się świateł mijania, czy po prostu gasną?

Pozdrawiam

:unsure:

 

W tym zestawie Ledayflexów które zakupiłem z niemieckiego eBay gasną jest to wersja bez świateł pozycyjnych.

 

Ale Hella napewno produkuje opcję Ledayflexów które po załączeniu świateł mijania przygaszają się do opcji świateł pozycyjnych, jedyne co trzeba zrobić żeby było zgodnie z prawem to wyjąć zarówki z oryginalnych świateł pozycyjnych.

 

Tak nawiasem mówiąc to nie wiem czy QQ w nocy dobrze wygladałby gdyby w zderzaku delikatnie świeciło 10 diód, co innego kiedy takie diody są zintegrowane z reflektorami. Ale to kwestia gustu więc nie będę rozwijał tematu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci.

 

Chodzi mi o zamianę żarówek w halogenach na żarówki dzienne LED.

 

Na przykład na takie:

 

http://sklep.motohid...wer-LED-MAT/220

 

bądź takie:

 

http://allegro.pl/zarowki-led-h8-h11-4smd-6w-xenon-do-jazdy-dziennej-i1701666114.html

 

Mówiąc szczerze to nie chce mi się dokonywać większych przeróbek i zakładać dodatkowych świateł dziennych. Halogeny przednie są mi zupełnie zbędne.

 

Tylko proszę nie pisać od razu, że to totalna PADAKA

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SCREEMER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mnie oświeci.

 

Chodzi mi o zamianę żarówek w halogenach na żarówki dzienne LED.

 

Na przykład na takie:

 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/H11-3W-Power-LED-MAT/220

 

bądź takie:

 

http://allegro.pl/zarowki-led-h8-h11-4smd-6w-xenon-do-jazdy-dziennej-i1701666114.html

 

Mówiąc szczerze to nie chce mi się dokonywać większych przeróbek i zakładać dodatkowych świateł dziennych. Halogeny przednie są mi zupełnie zbędne.

 

Tylko proszę nie pisać od razu, że to totalna KUPA

 

Pozdrawiam

Wszystko ok tylko nasuwa się pytanie co z prawem i przepisami ruchu drogowego.Takie wynalazki nie mają homologacji podbnie jak HID...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, przepraszam stawiam tu pierwsze kroki :) już poprawione

Pozdrawiam

Popraw linki bo nie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, zwłaszcza te drugie. Przepisy prawa też można pominąć w tej sytuacji ;) Pytanie tylko, czy będzie możliwość podpięcia przeciwmgielnych pod automat od świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, zwłaszcza te drugie. Przepisy prawa też można pominąć w tej sytuacji ;) Pytanie tylko, czy będzie możliwość podpięcia przeciwmgielnych pod automat od świateł?

 

tak - koszt ok 50-60 zl i albo zdolnosci manualne albo ok 100-150 PLN za robocizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że Hella to produkuje lampy przednie specjalnie zmodyfikowane z ledami wbudowanymi w klosz, do wielu aut tak produkują. Jakieś marne chińskie zamienniki może pachną wioską z daleka, ale produkty Hell'i jednak zawsze spełniają najwyższe kryteria i taki zestaw zaspokoiłby tych co to lubią jak wszystko wygląda na "fabrycznie-oryginalne". Widziałem takie lampy do wielu marek, ciekaw jestem czy nie ma do QQ - solidne ledy w środku jak w X-trailu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno otrzymalem zaproszenie z salony NISSANA w Opolu, na montaz swiatel dziennych.

Po za zaoferowana cena ~775 PLN, wiecej szczegolow nie znam.

Czy podobne zaproszenia otrzymal ktos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...